Problem LAN/ INTERNET

Otoz mam taki problem mam dwa kompy polaczne ze soba (na obu wind xp pro). w jednym z nich jest dodatkowo druga sieciowka do ktorej jest podlaczony net (intenet z kablowki) i teraz nie moge polaczyc w siec tych kompow zeby tu i tu byl net… robie kofiguracje zeby jeden byl matka(tam gdzie jest podlaczony modem) a drugi “bral” internet z matki… i podczas kofiguracji “matki” wyskakuje blad ze nie mozna zakonczyc kofiguracji :confused: zauwazylem ze kiedy sie kofiguruje i chce udostepnic polczenie internetowe nie moze tego zrobic i wtym momencie wyskakuje komunikat o ktorym juz mowilem ze nie mozna zakonczyc pracy kofuguratora :confused: czy moze to byc cos od dostawcy neta ?? czy to jakis wirus ?? bo wczesniej nie mialem takiego problemu wszytko chodzilo elegancko :confused: (dalem juz do sprawdzenia log i wszystko bylo ok) prosze o odpowiedz :slight_smile:

IP dobrze wpisałeś?? spróbuj na “matce” udostępnić jakiś plik, będzie wtedy wiadomo czy to coś z netem czy z siecią

a tak w ogóle to dostawca zezwala na dzielenie neta??

Złączono Posta : 17.03.2006 (Pią) 14:56

i sprawdź na wyłączonych firewallach, jeśli będzie działać odpowiednio je skonfiguruj

aha zapomnialem dodac ze jest napisane “ograniczenie lub brak lacznosci”

na firewallu wylaczonym tez nic nie daje…

“IP dobrze wpisałeś??” jak nacisne “kofiguruj siec w domu lub w malej firmie” to tam nie ma nigdzie niczego do wpisywania IP :confused: tylko trzeba wybrac ktory jest matka a ktory bedzie “tym drugim”

ale w opcjach protokołu TCP/IP na matce jest IP 192.168.0.1 a na dziecku automatycznie?? spróbuj zrobić według demonstracji dostępnej na łamach wortalu

a jeszcze chcialem zapytac czy admin (net w kablowce) moze zablokowac zebym mogl udostepnic polaczenie internetowe na drugim kompie ?? jesli tak czy ma do tego prawo jesli kompy sa w jednym lokalu…

nie wiem czy może zablokować ale może to wykryć i ci podwyższyć rachunki albo odłączyć od sieci

ok dzieki. Bede walczyl :twisted: :stuck_out_tongue:

wykryc niewykryje, bo wciaz do modemu jest podpiety wlasciwy komp;)

no chyba ze ci zhaczy kompa i zlooka ze dzielisz neta:D

co do tego…

nielepiej recznie to poustawiac:?

pewnie i szybciej

Nie bym był tego taki pewny :P:P:P

ale do tego właściwego kompa jest podpięty jeszcze jeden, a co jeśli dzieli on internet switchem??

Są programy które pokazują wszystkie urządzenia w sieci.