[problem] laptop lenovo n100 nie uruchamia sie!

czesc

szukam pomocy na temat laptopa, ktory nie chce sie uruchomic,

po wcisnieciu przycisku wlaczajacego, zaczynaja sie swiecic lampki jak przy normalnym uruchamianiu, wiatraczek zaczyna sie krecic na wyskoich obrotach, cd-rom blysnie i po jakies 2 sekundach cisza…

dodam, ze ekran nie zapala sie, takze nawet do momentu pokazania sie ekraniu biosu nie dochodzi…

probowalem go wlaczac na samej baterii, na samym zasialniu (z wyjeta bateria) jak i z bateria i podpietym zasilaniem, nic…

odlaczalem go od pradu i baterii na jakis czas i rowniez nie pomoglo…

laptop ma ponad rok, nie mozna powiedziec aby byl uzywany intensywnie, zadbany, nie byl rzucany :slight_smile: przewaznie pracuje na stole…

prosze o pomoc ewentualnie wskazanie gdzie poszukac pomocy

dzieki z gory…

sprzet to lenovo n100 3000 (procek intel core2)

saintos

Mi się wydaje, że jakiś komponent padł. Jak laptop ma gware to go oddaj na nią.

no wlasnie tu jest problem bo kupilem go z roczna gwarancja i juz minela a zanim oddam do serwisu chcialbym zaczerpnac wiedy z internetu, nawet chociazby po to aby mi nie wcisneli kitu w serwisie :))

pzdr

witam. mam dokladnie taki sam problem jak ty. tyle tylko ze moj to N200 i po pol roku przestal dzialac!

tyle ze w moim przypadku mozna wejsc do biosu ale tylko kiedy wcisnie sie ESC podczas bootowania (czyli kiedy wylaczymy quiet boot z logo lenovo) bo jak proboje wejsc do biosu z wlaczonym logo lenovo to nawet do biosu nie wchodzi.

u mnie na pewno nie padl hd bo z cd tez nie chce sie zbootowac.

napisz prosze czy oddales go do serwisu i co padlo.


WIZUALIZACJE ARCHITEKTONICZNE - http://swrk.vgh.pl/

czesc,

jak widac po dacie pierwszego postu (14 lipiec), dosc dlugo sie z tym babralem a dokladniej to sie serwis babral (i tu zdecydowanie nie polecam firmy DEKANEX z krakowa) bo trzymali mi od lipca, bylo wiele telefonow, informacji ze naprawiaja, ze zamawiali plyte, itd itd… stanelo na tym, ze ‘padla plyta, czyli glowny chipset’ i ze nie da sie z tym nic zrobic procz wymiany plyty…

u mnie niestety nie dochodzi nawet do tego momentu gdzie mozna wcisnac ESC wiec plyta jak nic… wychodzi na to, ze niestety taka wada fabryczna tego modelu bo kiedys korzystalem z innego i zauwazylem dziwne grzanie sie obudowy pod lewa reka, pracujac na touchpadzie…

na razie szukam kogos kto mi to naprawi (wymiana plyty e czy cokolwiek) i nie wezmie za to jak za nowego lapa :slight_smile:

jakbyscie kogos takeigo mieli to dajcie znac… ale musi mi czlowiek naprawic a nie wziasc na ‘przeglada’, powiedziec ze sie nie da i bo plyta zepsuta i skasowac 50-100zl :slight_smile:

pozdrawiam

saintos

saintos ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif