PROBLEM-lenovo U350 włączają się LED i gasną po 2 sekundach

Witam serdecznie

Mam problem z Lenovo U350.

Komputer nie był używany przez 2 tygodnie. Leżał w szafce z wyciągniętą baterią.

Przy próbie uruchomienia zapala się lampka POWER i po 2 sekundach gaśnie.

Wentylator się załącza też na taki okres czasu

Nic więcej.

Jeszcze dziwny objaw co ma to podczas podłączenia zasilania led ładowania baterii świeci - bateria się ładuje - ale co ok 5 sekund zgaśnie (krótkie mignięcie)

Z góry dziękuję za pomoc

Spróbuj wyciągnąć baterie od BIOS-u. Miałem podobny przypadek u klienta co prawda w VAIO. Po wyciągnięciu baterii laptop wstał po czym od razu zaktualizowałem BIOS i działa do dziś.

Taka próba też się odbyła i nadal nic.

laptop został rozłożony na części pierwsze i poskładany jeszcze raz - i nadal to samo

podejrzewam problem z przetwornicą napięcia. pozostaje ci niestety serwis, lub samodzielna zabawa z lutowaniem elementów.

m1k3 możliwe aby od leżenia bez baterii tak się stało? pepo9, próbowałeś wyjąć baterię i włączyć z samą ładowarką? Być może bateria jest uszkodzona. I niech nikt nie pisze że ja piszę bzdury ponieważ wszystko jest możliwe.

objawy wskazują na problemy z sekcja zasilania, a konkretniej z przetwornicą. Czy możliwe… prawie wszystko jest możliwe w dzisiejszych czasach. Mogą to być zaśniedziałe styki, może to być oderwana/przepalona ścieżka, uszkodzony kondensator… dopóki nie sprawdzisz, wiedział niestety nie będziesz.