Problem mace service


(Kruszonxp) #1

Witam od jakiegos czasu pokazuje mi sie tan bład http://img511.imageshack.us/my.php?image=ggconetar6.jpg. włanczam kompa pulpit jest załawowany wszystko juz jest 100% załadowane gg działa tylko ze jest niedostepny profil i niema neta i czekam około 1 min wyskakuje ten bład i gg i internet dopiero zaczyna działac


(goomish) #2

Dodaj to MACE (czyli Managed Access to Catalyst Environment) do listy wyjątków firewalla i zrestartuj komputer. Link


(Kruszonxp) #3

A Gdzie znajduje sie to Managed Access to Catalyst Environment ?? bo nie bardzo wiem gdzie to jest i jak to szukac zeby dodac do firewalla


(mareksolak) #4

Panel sterowania > Zapora systemu Windows > Wyjątki / zaznacz i zastosuj

ps. sprawdź czy pezypadkiem nie masz zaznaczonej opcji "Nie zezwalaj na wyjątki" jak zaznaczone to odznacz


(Kruszonxp) #5

Witam mam pytanko jak nazywa sie ten plik do donia do wyjatków niemoge go znalesc dodałem mace (nazwa pliku) i nic dalej ten bład jest :cry:


(goomish) #6

Plik nazywa się mace.exe i znajduje się gdzieś w folderze sterownika ATI (w Program Files).

Tak swoją drogą... ponieważ nie bardzo widzę jakiś racjonalny powód dla którego sterownik karty graficznej miał by łączyć się z internetem - wyłącz tą usługę.

Start -> Uruchom -> services.msc

Odszukaj wpis związany z mace.exe lub Managed Access to Catalyst Environment, wyłącz usługę i przestaw uruchamianie na zatrzymany.

Jeżeli będą jakiekolwiek problemy z działaniem komputera i/lub sterownika karty graficznej zawsze możesz włączyć ją ponownie.

P.S. Wg tego co mówią google Managed Access to Catalyst Environment może być też odinstalowany w Panelu Sterowania Dodaj usuń programy.


(Kruszonxp) #7

tym skrutem znalesc tego nie moge niewiem czemu nie ma tam tego mace.exe lub Managed Access to Catalyst Environment :? natomiast znalazłem w Dodaj usuń programy cos takiego to to usunąć ??http://img148.imageshack.us/my.php?image=usunjl9.jpg i cos takiego http://img148.imageshack.us/my.php?image=usn2dc8.jpg