Problem Microsoft Word 2010 [64bit] - nie wczytuje plików

Witam,

Tak jak w temacie, przy uruchomieniu czystego Worda 2010 64bit wszystko jest w porządku, natomiast gdy chcę wczytać jakiś inny plik utworzony przeze mnie lub odebrany pocztą wyświetla się komunikat:

“Microsoft Word przestał działać”… i po jakimś czasie dodatkowa informacja mówiąca jakże wiele (z cyklu) wiem co się stało ale nie powiem:

“Program przestał działać poprawnie z powodu wystąpienia problemu. System Windows zamknie program i powiadomi Cię, jeśli istnieje dostępne rozwiązanie”

Rozwiązania oczywiście jak zwykle nie ma, natomiast przy następnej próbie otwarcia dokumentu Word pyta mnie czy nie chcę uruchomić Word w trybie awaryjnym. Wybranie NIEi sytuacja się powtarza, natomiast TAK uruchamia Worda i z lewej strony z panelu wybieram plik i działa tylko jak to awaryjny lekko okrojony…

Sytuacja nie ma miejsca w PP i Excelu tylko w tym nieszczęsnym Wordzie… Korzystam też z innych aplikacji Visio, Access, Project i też problemu nie ma…

Próbowałem zmienić drukarkę domyślną i nic nie pomogło (gdzieś czytałem że to działa…)

Usuwałem plik normal.dotm i też nie działa…

Jakieś propozycje? Naprawa pakietu Office nie pomogła…

To prawda z tą drukarką. Sam tego doświadczyłem z moją HP C3180 pod Vistą i z Office’m 2007. Office 2010 już tego problemu nie powinien mieć.

A próbowałeś przeinstalować lub naprawić Office’a?

naprawa nie pomogła, nie przeinstalowywałem jeszcze ale ja nie mam żadnej drukarki zainstalowanej:) To jest lapek:) Przełączałem w drukarkach z tych domyślnych i zero efektu… może spróbuje primoPDF i zobaczę czy to coś pomoże… napisze za chwilę o efekcie;)

Raczej nic to nie pomoże. Problem z drukarką dotyczy błędu w sterownikach do sprzętu, a nie oprogramowania.

Powiem tak, że po zainstalowaniu i wybraniu na domyślną PrimoPDF to teraz wyświetla ten dokument i wtedy dopiero się wyłącza z błędem a przedtem nie wyświetlało niczego… ale efekt ciągle nie odpowiedni… i najdziwniejsze że na początku to działało wszystko ok… Może po zainstalowaniu moduł bluetooth? (dokładniej oprogramowania motorola Send to Bluetooth które dołączyło się na wstążce) Jak to usunąć żeby nie stracić użyteczności modułu bluetooth w lapku?

---------------------ROZWIĄZANIE PROBLEMU----------------------

Zainteresował mnie ten sterownik Motoroli od Bluetooth i po uruchomieniu trybu awaryjnego znalazłem w : Opcje > Dodatki ścieżkę gdzie znajduje się plik .dll ( btmofficea.dll ) który podpiął się pod wstążkę w Office. Później wyciąłem go z lokalizacji u mnie: C:\Program Files\Motorola\Bluetooth i wkleiłem na pulpit w celu posiadania kopii zapasowej tego pliku :slight_smile: Uruchamiam Word i jest wszystko ok:) Moduł Bluetooth działa funkcjonalnie w laptopie bez zarzutów tylko nie ma go na wstążce Worda;)

Rozwiązanie zamieszczam w celu pomocy innym użytkownikom MSI z Bluetooth Motorola.

Pozdrawiam

Witam!

Ja też zaobserwowałem w moim lapku (dell xps 17) ten sam problem, i podane powyżej rozwiązanie okazało się skuteczne - w uruchomionym w trybie awaryjnym MS Word wyłączyłem w opcjach dodatek “Send to bluetooth” i wszystko zaczęło działać :slight_smile: U mnie moduł bluetooth jest produkcji intela (karta wifi+bt 6030), więc z tego płynie chyba wniosek, że Word 64bit może ogólnie mieć problem z bluetooth. Być może chodzi o 32bit sterownik do bluetooth - u mnie przy wyłączaniu dodatku ścieżka do niego kierowała własnie do “Program Files (x86)”. Na poprzednim lapku z 32bit Windows 7 nie miałem problemu z bluetooth, choć muszę przyznać, że znacznie wydłużał on ładowanie programu…

Wyłączenie niebieskiego ząbka pomogło.

@ kris_IV

Rozwiązanie problemu zadziałało i u mnie (szczęśliwa posiadaczka Della od 4 dni), również jak halusx korzystam z Dell serii XPS.

Mam pytanie w związku z Bluetoothem w tym lapku… Widzi on moją komórę (Samsung Monte) i kom widzi też lapka, wszystko jest ok do momentu wysyłania pliku… wybieram plik do przesłania i koniec, zero reakcji ze strony Monciaka. Pasek postępu w oprogramowaniu do BT Intela ani drgnie, ta bezczynność pozwala jedynie anulować polecenie. Czy ktoś wie może co jest tego powodem i jak rozwiazać problem?

u mnie dla odmiany pojawiał się błąd związany z plikiem Normal.dotm. Word wywalał się natychmiast - wyłącznie dodatków również pomogło.

Dell Vostro.

BTW.

wystarczy uruchomić worda na poświadczeniach [np. Administrator], a następnie wejść w

PLIK -> Opcje -> Dodatki -> wybrać Dodatki COM -> odznaczyć [send to Bluetooth]

LUB [cytat z microsoft.com]

Odszukaj następujący podklucz rejestru, stosownie do używanej wersji programu Word:

Word 2010:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\Word\Addins

Kliknij polecenie Usuń w menu Edycja, a następnie kliknij przycisk Tak.

Odszukaj następujący podklucz rejestru:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Office\Word\Addins

W menu Edycja kliknij polecenie Usuń, a następnie kliknij przycisk Tak.

Zakończ działanie Edytora rejestru.

Uruchom program Word.

Aby word zaczął działa trzeba WYŁĄCZYĆ ładowanie dodatku “send to bluetooth”. PLIK-OPCJE-DODATKI-“zarządzaj dodatki COM”-PRZEJDŹ - i odklikać bluetooth