Problem Mój komputer i Panel sterowania


(Ptadeusz) #1

Witam !

 

Mam dość nietypowy problem od pewnego czasu po włączeniu komputera i kliknięciu na ikonę Mój komputer czy też Panel sterowania nie mogę ich otworzyć są martwe pozostałe ikony i programy działają. Pomaga restart po restarcie wszystko wraca do normy , co może być przyczyną ?

Proszę o pomoc  :frowning:


(Kurp55) #2

Uruchom wiersz poleceń (cmd). Wpisz sfc/ scannow i zatwierdź enter. Zostaną sprawdzone (naprawione) pliki systemowe. Może być potrzebny nośnik z systemem.

Otwieranie cmd  http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-vista/open-a-command-prompt-window


(Ptadeusz) #3

No cóż oto wyniki - weryfikowanie zakończone w 100% . Funkcja ochrona zasobów systemu Windows nie znalazła naruszeń integralności, czyli pliki systemowe są okay.

Co dalej ?


(Kurp55) #4

Zrestartuj proces explorer. exe. Na klawaturze nacśnij jednocześne ctrl>alt>delate. Otworzy się mnadżer zadań. Klik na zakładkę procesy zaznacz proces explorer

.exe i wyłącz go. Następnie zrestaruj komputer. Jeżeli to nie pomoże sprawdź dysk twardy http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Program,Windows,12177.html

Jeżeli dysk nie będzie miał błędów wykonaj  logi opisane w dziale bezpieczeństwo gdyż to może być spowodowane diałaniem wirusa.


(Ptadeusz) #5

Dzięki jest Okay :slight_smile: