Problem Mój komputer-właściwości

Mam taki problem ze nie mogę wejść we Właściwości. Czy da się jakoś inaczej wejść? Bo jak wchodze tak standardowo to wyskakuje mi:

System Windows nie może otworzyć tego pliku: rundll32.exe i jak wybieram program z listy to go nie czyta i tak!

A kiedyś się dało?

Panel Sterowania/System :roll:

Tak dało się, ale coś porypałem bo kazdy program tak się otwiera ale Właściwości nie chcą ;/

Ja mam taki sposób, jeśli coś się kideyś dało, a już się nie da to robię przywracanie systemu. Robię często punkty przywracania i często przywracam sys. Dobrze, że to wymyślili …

A to:

Przy pomocy odpowiedniego wpisu w Rejestrze możemy uniemożliwić użytkownikowi Windows XP wejście do panelu “Właściwości systemu”, zarówno z poziomu ikony “Mój komputer”, jak i “Panelu sterowania”.

Przy pomocy odpowiedniego wpisu w Rejestrze możemy pozbawić użytkownika możliwości przeglądania i modyfikowania ustawień panelu “Właściwości systemu”. Wskazówka ta działa zarówno w przypadku ikony “Mój komputer”, jak i “Panelu sterowania”.

Uruchamiamy edytor Rejestru (Start | Uruchom i wpisujemy regedit) i szukamy następującego miejsca:

“HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesExplorer”

Tworzymy tam nową wartość typu DWORD (Nowy | Wartość DWORD) o nazwie NoPropertiesMyComputer, ustawiając dane wartości (poleceniem Modyfikuj) na 1.

Powyższa wskazówka dotyczy jedynie zalogowanego użytkownika. Jeśli chcemy ograniczyć dostęp dla wszystkich użytkowników komputera, musimy wykonać analogiczne czynności w galęzi:

“HKEY_LOCAL_MACHINESoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesExplorer”

lub Win+Break

lub

Trzymając wciśnięty klawisz [Alt], dwukrotnie kliknij lewym przyciskiem myszy na wybranym pliku lub folderze.

:slight_smile:

Włóż dysk CD z systemem Windows XP do stacji dysków CD-ROM

Start >> Uruchom >> wpisz

expand X:\i386\rundll32.ex_c:\windows\rundll32.exe

X jest literą stacji CD-ROM

restart komputera

:slight_smile: