Problem mulenie komputera oraz duze spadki fps


(Dartexpl) #1

Spadki fps oraz mulenie komputera

 

Witam mam problem a mianowicie komputer już na oknie startowym bardzo muli. Jak klikam w ikonę użytkownika, to dość długo czekam na załadowanie się pulpitu. Długo czyli powiedzmy 20 sekund a komputer ma PRAWIE rok, dawniej było to natychmiastowo. Następnie programy które mają się uruchomić zaraz po starcie jak skejp antyvirus, również potrzebują na to zdecydowanie więcej czasu. Następnym problemem są spadki fpsów w grach typu LoL (na początku na najlepszej grafice stałe 60 fpsów teraz na low grafice fpsy spadają nawet do 20 jest to strasznie uciążliwe) a nawet w starym Far cray'u . Myślałem ze jest to wina łącza internetowego ponieważ nie mam z kabla tylko przez wifi ale po podłączeniu kabla nie było różnicy . Nie mam żadnych śmieci na komputerze kilka programów z 3 gry , komputer często skanowany i odkurzany w środku .

Bardzo proszę o pomoc!

Pozdrawiam.


#2

Jaki OS?


(MrBeckham666) #3

myśle że albo dysk pada sprawdz smart.

 


(Dartexpl) #4

Co dokładnie mam zrobić bo w ogóle sie nie znam :-(    ? Mam z aktualizowany system . Pobrałem program ze strony Microsoftu który (niby) miał rozwiązać problem z tym .

adwcleaner nic nie pokazuje antywirus i mbam również


(MrBeckham666) #5

to sięstało nagle tak samo od sb? sterowniki poinstalowane?

 

nie przychodzi mi nic innego na mysl jak uwalony hdd słąby zasilacz ewentualnie przegrzewający się cpu bądz gpu wiec warto też to sprawdzić.


(Dartexpl) #6

Zasilacz posiadam corsair vs550 . Włączyłem program Core Temp 1.0 RC6 i pokazało mi takie temperatury http://zapodaj.net/f55a12786f683.png.html 60 stopni to (chyba) nie dużo . Sterowniki do grafy/windowsa/płyty głównej mam aktualne. Na dysku twardym 1tb  pliki zajmują tylko 130 gb . 

 

Karta graficzna - NVIDIA GeForce 660 . Zasilacz Corsair vs550 . Procesor : Inter Core i5 3.20Ghz . P.Ram 8gb Kingstony . Płyta główna MSI MS-7850. System win7 ultimate x64


(MrBeckham666) #7

w takim przypadku jest to wina raczej hdd crystal disc info i raport zarzuć 

 

co do temperatur to chyba nie sa to temperatury w spoczynku co? sprawdzałeś je w OCCT podczas obciażenia cpu i gpu? :slight_smile:

 

jeżeli takie temperatury masz na takim procku w kompletnym spoczynku to nie jest za ciekawie.

 

sprawdz w OCCT temperaatury ponownie. i zarzuć temperatury przynajmniej po 10 min. oczywiscie patrz jak stopnie skaczą jak dojdzie do 80 stopni w bardzo szybkim czasie to wyłącz OCCT. sprawdz co się dzieje z chłodzeniem.

 

masz chłodzenie intella?

sam montowałeś komputer?


(Dartexpl) #8

crystal disc info - http://zapodaj.net/061168367df82.png.html

Sam montowałem i chłodzenie intela też mam .

 

Klikając ON w OCCT  program stopuje sie po ~~10  sekundach http://zapodaj.net/d3c8209c35a91.png.html  i http://zapodaj.net/ee10589dd8ec1.png.html. Gdy wszystko jest wyłączone  http://zapodaj.net/7a622799d963b.png.html. Jeśli nie oto chodzi to prosze powiedz mi jak mam to sprawdzić bo słaby jestem w te klocki 


(CrisPL) #9

Spójrz tylko na temperaturę procesora do wyczyszczenia i do zmiany pasta. 87-90 stopni dla PC’towego procka jest niedopuszczalne.


(MrBeckham666) #10

sprawa wyjasniona pcet ledwo działa bo procesor jest przetaktowywany żeby się nie uszkodził ma za dużą temperaturę.

 

wydaje mi się że nie wiem czy ty ale ktoś źle zamontował chłodzenie albo dawno nie był czyszczony i bez filtrów w obudowie wiatrak może ledwo chodzić.

 

druga opcja może być taka że moze pasta jest bardzo stara chodz twierdząc po sprzecie wątpie ale warto sprawdzić czy chłodzenie jest sztywne wtedy znaczy że jest zamontowane raczej dobrze.

 

wymiana pasty też zalecana arctic cooling mx 2 tania i dobra.


(neXt___) #11

Kup sobie puszkę ze sprężonym powietrzem, kosztuje 10 złotych. Przedmuchasz porządnie radiator i wentylator, różnica będzie kolosalna. Możesz też delikatnie(!) operować odkurzaczem, ale sprężone powietrze jest skuteczniejsze i bezpieczniejsze.

Pastę można wymienić, długotrwała praca w wysokiej temperaturze wpływa niekorzystnie na jej działanie. Fajnie by było, gdybyś wrzucił tutaj zdjęcie wnętrza obudowy, bo chyba jest tam coś nieźle namieszane, skoro tak nowy sprzęt jest aż tak zasyfiony.


(MrBeckham666) #12

dobra suszarka również pełni dobrą funkcję oczyszczają radiator.

 

wydaje mi sie że może odkurzaczem coś namieszałeś może uszkodziłeś wentylator:)

 

lecz najbardziej wydaje mi się żę to przez kurz jaką masz obudowe zrób fotke cokolwiek.


(Dartexpl) #13

Wydmuchałem cały komputer . Kupiłem paste cooler master ht-k 002 w media markt gość mówił ze jest dobra,  “arctic cooling mx 2” nie posiadali .  Wnętrze komputera http://zapodaj.net/8dd584ab9fb00.jpg.htmlhttp://zapodaj.net/70ac2498904ca.jpg.html  http://zapodaj.net/a4d3af80a765f.jpg.htmlhttp://zapodaj.net/0cc0c6e7626bb.jpg.html.

 

Wydmuchanie komputera i wysmarowanie nową pastą pomogło komputer chodzi aż miło !


(MrBeckham666) #14

to się ciesze :slight_smile: nie dziwie się że mx2 nie mieli :slight_smile: po prostu to nie jest pasta do kupienia w media w komputerowych czesto cieżko ją dostać:) lecz jest tania i dobra:)

 

coolermaster taki dobry nie jest ale tb wystarczy:)


(falcon89) #15

Karta ci się nie grzeje i czy nie jest zakurzona?

 

Kable można było trochę lepiej poukładać, wiązkę 8 pin puścić za tacką płyty głównej (z lewej strony na górze jest otwór na przeprowadzenie kabla, który trzeba przeprowadzić przed zamontowaniem płyty lub próbować przełożyć rozłożoną wtyczkę), wiązkę 24 pin też należałoby przeprowadzić za tacką.