Problem na starcie ubuntu 6.06

(Przemek275) #1

Witam, chciałbym zaznaczyc na samym początku iż rozpoczynam dopiero przygode z Linuxem,choć sporo czytałem, więc prosze o wyrozumiałość. A mój problem wygląda następująco: wrzucam płytke ubuntu 6.06 i tam jest kilka opcji do wyboru: i biore start or install ubuntu...Pokazuja się kolejno co tam jest instalowane i co jest loadowane, a potem na środku ekranu pojawia się takie coś:

Attention

Out of range

H: .OKHz V:73.0z

I po kilku chwilach płyta już przestaaje czytać.Domyslam się, że czegoś to chce od monitora, ale nie jestem pewien.

I moje pytanie w czym może być problem. Coś robie nie tak? Jak to zrobić poprawnie?

(system) #2

to nie jest komunikat Ubuntu tylko monitora - Ubuntu wysła sygnał na monitor który jest poza parametrami monitora, domyślam się że masz kartę graficzną z wyjciem TV. Linuxy nie dokońca poprawnie obsługują katry z wyściem TV, u mnie tak robi czasem SUSE.

(Przemek275) #3

No może i tak, ale ja mam karte graficzną gfx 5200 magic, wiec jak zrobić, żeby nie było tego problemu??I żeby to nie wyskakiwało?

(system) #4

zmienić zakres odświeżania monitora w ustawieniach

(Przemek275) #5

Lipa, niestety to nie pomogło. Próbowałem również w róznych rozdzielczościach odpalic, a także w safe mode, lecz za każdym razem to samo, tylko czasami się to:H: .OKHz V:73.0z w dół lub w górę zmieniało o 1 lub 2. No, ale trudno bez linuxa też da się żyć.

Edit:A na jakie odświeżanie powinienem ustawić??

(system) #6

według dokumentacji monitora