Problem najprawdopodobniej ze sterownikiem dźwięku

Dwa dni temu zupełnie niespodziewanie i nagle zaprzestał poprawnego odtwarzania dźwięku. Komputer jest świeżo po formacie 4-5 dni.

Do tej pory dźwięk chodził bez zarzutu.

Wszystkie sterowniki ściągnąłem stąd: http://support.acer-euro.com/drivers/no … _9500.html

czytając różne wątki na forach o problemach z Realtekiem wypróbowałem kilka solucji:

-przywróciłem stary sterownik (mircosoft UUA coś tam) - dźwięk nadal ‘harczał’ ale już troszke inaczej

-zainstalowałem łąte microsoftu KB8881111 (chyba tak)

-odinstalowałem stery, zainstalowałem łate, zainstalowałem stery

-zainstalowałem nowszy sterownik, który ponoć rozwiązuje problemy z realtekiem na płytach intela, stąd :

http://www.majorgeeks.com/download5838.html

Nic nie pomogło.

W międzyczasie pojawiło mi się nieznane urządzenie, które później przemianowało się na urządzenie modemowe na hd audio bus.

Przypomniałem sobie, że nie zainstalowałem sterów do modemu. Zainstalowałem je również ze strony Acera (sterowniki Conexant).

Teraz urządzenie nazywa się HDAUDIO Soft Data Fax Modem with SmartCP (cokolwiek dziwnie O_o)

Przeskanowałem kompa skanerem on-line onetu (ArcaMicroScaner), który nic nie znalazł oraz programem Spyware Emergency (znalazł jakieś adware -skasowałem)

Oprócz dźwięku mam też inne problemy:

-komputer chodzi wolniej

-opera włącza się ponad minutę, lubi się wieszać

-restart trwa około 5 min

-kursor lubi się zacinać

-ikony w trayu po starcie ładują się w nieskończoność

Ponadto mój problem wygląda podobnie do tego:

http://forum.idg.pl/bezpieczenstwo_komp … 49039.html

Niestety nie ma tam odpowiedzi.

Sorry, że tak się rozpisałem, ale chciałem uprzedzić prawdopodobne pytania.

Sprzęt : Acer Aspire 9500, procek Celeron 1,6 GHz, 512 Mb Ram, Płyta intela, karta grafiki Intela 915 GM/GMS, Windows XP SP 2.

Dla formalności log z hijack’a:

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 13:43:35, on 2009-03-09

Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\WINDOWS\system32\acs.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\WINDOWS\system32\hkcmd.exe

C:\WINDOWS\system32\igfxpers.exe

C:\Acer\Empowering Technology\eDataSecurity\eDSloader.exe

C:\Acer\Empowering Technology\admtray.exe

C:\acer\Empowering Technology\ePower\epm-dm.exe

C:\Program Files\McAfee.com\Agent\mcagent.exe

C:\Program Files\Java\jre6\bin\jusched.exe

C:\WINDOWS\RTHDCPL.EXE

C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

C:\Program Files\Konnekt\konnekt.exe

C:\Acer\Empowering Technology\admServ.exe

C:\Program Files\Java\jre6\bin\jqs.exe

C:\Program Files\McAfee\SiteAdvisor\McSACore.exe

C:\PROGRA~1\McAfee\MSC\mcmscsvc.exe

c:\PROGRA~1\COMMON~1\mcafee\mna\mcnasvc.exe

c:\PROGRA~1\COMMON~1\mcafee\mcproxy\mcproxy.exe

C:\PROGRA~1\McAfee\VIRUSS~1\mcshield.exe

C:\Program Files\McAfee\MPF\MPFSrv.exe

C:\Program Files\McAfee\MSK\MskSrver.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\system32\wscntfy.exe

C:\WINDOWS\System32\wbem\wmiapsrv.exe

C:\PROGRA~1\McAfee\VIRUSS~1\mcsysmon.exe

C:\Program Files\Opera\opera.exe

C:\Documents and Settings\Tajler\Pulpit\HijackThis.exe

c:\PROGRA~1\mcafee.com\agent\mcupdate.exe

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

O2 - BHO: McAfee Phishing Filter - {27B4851A-3207-45A2-B947-BE8AFE6163AB} - c:\PROGRA~1\mcafee\msk\mskapbho.dll

O2 - BHO: Java Plug-In SSV Helper - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:\Program Files\Java\jre6\bin\ssv.dll

O2 - BHO: scriptproxy - {7DB2D5A0-7241-4E79-B68D-6309F01C5231} - C:\Program Files\McAfee\VirusScan\scriptsn.dll

O2 - BHO: McAfee SiteAdvisor BHO - {B164E929-A1B6-4A06-B104-2CD0E90A88FF} - c:\PROGRA~1\mcafee\SITEAD~1\mcieplg.dll

O2 - BHO: Java Plug-In 2 SSV Helper - {DBC80044-A445-435b-BC74-9C25C1C588A9} - C:\Program Files\Java\jre6\bin\jp2ssv.dll

O2 - BHO: JQSIEStartDetectorImpl - {E7E6F031-17CE-4C07-BC86-EABFE594F69C} - C:\Program Files\Java\jre6\lib\deploy\jqs\ie\jqs_plugin.dll

O3 - Toolbar: McAfee SiteAdvisor Toolbar - {0EBBBE48-BAD4-4B4C-8E5A-516ABECAE064} - c:\PROGRA~1\mcafee\SITEAD~1\mcieplg.dll

O4 - HKLM…\Run: [igfxtray] C:\WINDOWS\system32\igfxtray.exe

O4 - HKLM…\Run: [igfxhkcmd] C:\WINDOWS\system32\hkcmd.exe

O4 - HKLM…\Run: [igfxpers] C:\WINDOWS\system32\igfxpers.exe

O4 - HKLM…\Run: [eDataSecurity Loader] C:\Acer\Empowering Technology\eDataSecurity\eDSloader.exe

O4 - HKLM…\Run: [ADMTray.exe] “C:\Acer\Empowering Technology\admtray.exe”

O4 - HKLM…\Run: [EPM-DM] c:\acer\Empowering Technology\ePower\epm-dm.exe

O4 - HKLM…\Run: [Acer ePower Management] C:\Acer\Empowering Technology\ePower\Acer ePower Management.exe boot

O4 - HKLM…\Run: [mcagent_exe] “C:\Program Files\McAfee.com\Agent\mcagent.exe” /runkey

O4 - HKLM…\Run: [McENUI] C:\PROGRA~1\McAfee\MHN\McENUI.exe /hide

O4 - HKLM…\Run: [sunJavaUpdateSched] “C:\Program Files\Java\jre6\bin\jusched.exe”

O4 - HKLM…\Run: [skrót do strony właściwości High Definition Audio] HDAShCut.exe

O4 - HKLM…\Run: [High Definition Audio Property Page Shortcut] HDAShCut.exe

O4 - HKLM…\Run: [RTHDCPL] RTHDCPL.EXE

O4 - HKLM…\Run: [skyTel] SkyTel.EXE

O4 - HKLM…\Run: [Alcmtr] ALCMTR.EXE

O4 - HKCU…\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

O4 - HKCU…\Run: [Konnekt] “C:\Program Files\Konnekt\konnekt.exe” /autostart

O8 - Extra context menu item: &Sample Toolband Serach - res://C:\WINDOWS\system32\ToolBand.dll/MENUSEARCH.HTM

O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O9 - Extra ‘Tools’ menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O18 - Protocol: sacore - {5513F07E-936B-4E52-9B00-067394E91CC5} - c:\PROGRA~1\mcafee\SITEAD~1\mcieplg.dll

O20 - Winlogon Notify: igfxcui - C:\WINDOWS\SYSTEM32\igfxdev.dll

O23 - Service: Usługa konfiguracji Atheros (ACS) - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\acs.exe

O23 - Service: AdminWorks Agent X6 (AWService) - Avocent Inc. - C:\Acer\Empowering Technology\admServ.exe

O23 - Service: Java Quick Starter (JavaQuickStarterService) - Unknown owner - C:\Program Files\Java\jre6\bin\jqs.exe" -service -config "C:\Program Files\Java\jre6\lib\deploy\jqs\jqs.conf (file missing)

O23 - Service: McAfee SiteAdvisor Service - Unknown owner - C:\Program Files\McAfee\SiteAdvisor\McSACore.exe

O23 - Service: McAfee Services (mcmscsvc) - McAfee, Inc. - C:\PROGRA~1\McAfee\MSC\mcmscsvc.exe

O23 - Service: McAfee Network Agent (McNASvc) - McAfee, Inc. - c:\PROGRA~1\COMMON~1\mcafee\mna\mcnasvc.exe

O23 - Service: McAfee Scanner (McODS) - McAfee, Inc. - C:\PROGRA~1\McAfee\VIRUSS~1\mcods.exe

O23 - Service: McAfee Proxy Service (McProxy) - McAfee, Inc. - c:\PROGRA~1\COMMON~1\mcafee\mcproxy\mcproxy.exe

O23 - Service: McAfee Real-time Scanner (McShield) - McAfee, Inc. - C:\PROGRA~1\McAfee\VIRUSS~1\mcshield.exe

O23 - Service: McAfee SystemGuards (McSysmon) - McAfee, Inc. - C:\PROGRA~1\McAfee\VIRUSS~1\mcsysmon.exe

O23 - Service: McAfee Personal Firewall Service (MpfService) - McAfee, Inc. - C:\Program Files\McAfee\MPF\MPFSrv.exe

O23 - Service: McAfee Anti-Spam Service (MSK80Service) - McAfee, Inc. - C:\Program Files\McAfee\MSK\MskSrver.exe

Dodane 09.03.2009 (Pn) 16:52

Wiem, że długie, ale większość to log z hijacka. Próbowałem na własną ręke rozwiązać problem przez dwa dni, przeszukiwałem fora, ale zwątpiłem. Nie spoczne dopóki mi ktoś nie odpisze.

Witam!

Prosze, niech ktos mi powie co mam zrobic, potrzebny mi sterownik do zintegrowanej karty dzwiekowej, płyta główna z ASUS ale niewiem jaki model, jedyne co ustalilem to napis na niej: _ PSVD1-X _ niemam sterowników i jestem bez dzwieku, na karcie dzwiekowe jest napis: _ FOXCONN _

POMUŻCIE mi PROSZE