Problem - napisany aplet w JAVA nie chce się uruchomić

Ale, ale, skompilowałeś ten kod? Pierwszy blok kodu do pliku Hello.java, kompilujesz do Hello.class i wtedy działa. Upewnij się, że w kodzie HTML masz rozszerzenie pliku z małej i od pliku Hello.class również. Trzeci dany przez Ciebie listing to bytecode Javy - po skompilowaniu.

Jakim program skompilować?

javac podstawowy kompilator javy

No ok, tyle, że nie wiem skąd to ściągnąć… szukałem w googlach i nie wiele się pozycji pojawiło, wszedłem na jakąś stronę, to się ściągnąć nie dało.

Proszę o podanie najlepiej linka bezpośrednio zaczynającego pobieranie :slight_smile:

javac jest dostępny w JDK - Java Development Kit, ale korzystanie z kompilatora w wersji konsolowej jest mało wygodne, może NetBeans?

A coś z polskich kompilatorów? Ten Netbeans pół godziny się włącza…

Jeszcze może być Eclipse, ma wymaganie mniejsze od NetBeans, nawet mniejsze niż DOOM3 :slight_smile: javac wystarczy i nie wiem czemu miałby być niewygodny? Można nim wykonać pracę o wiele szybciej.

Tylko, że Eclipse i NetBeans to nie kompilatory, a IDE.

No i chyba Eclipse i NetBeans używają javac.

W ogóle jest na świecie inny kompilator Javy?

Pytanie z ciekawości, bo nie siedzę w tej technologii :slight_smile:

Sądziłem podobnie jak Ty somekind , ale z ciekawości - Eclipse korzysta z kompilatora ECJ, próćz javac’a dostępne są jeszcze GCJ (część gcc) Jikes, JavaNativeCompiler(JNC) i Excelsior JET

Natomiast co do tego co napisał nr47 , ja tam osobiście wolę kompilować z jakiegoś IDE niż z konsoli, przy wielu plikach zwłaszcza, ale to raczej tylko kwestia przyzwyczajeń. A jako inne IDE mogę jeszcze podać JCreatora, w wersji Lite bezpłatny, dość skąpy, ale uruchamia się szybciej znacznie.

Dobra :slight_smile:

To teraz poproszę linka bezpośredniego do pobierania tego programu :wink:

Raz już to pobierałem, tyle, że ściągnąłem nie to co trzeba… ;/

http://www.jcreator.com/download.htm i wybierasz JCreator LE version, a potem download

Ok, mam pobrany i mam już plik w formacie .java nie wiem teraz tylko jak mam to skompilować do pliku .class jak to zrobić? Gdzie kliknąć? Bo szukam, szukam i nie widzę :frowning: