Problem, Netgear WGR614 niestabilny?

Witam,

Posiadam router Netgear WGR614 z internetem UPC 25mb/s .

Od pewnego czasu mam z nim problemy, jest podłączony do jednego komputer i dwóch laptopów za pomocą sieci bezprzewodowej.

Zdąża się dosyć często, że żaden z komputerów niema internetu przez np 5 minut potem w jednym z komputerów jest a w reszcie nie.

Restartowałem router, wszystko było ok ale też przez krótki okres czasu. Czasami pomaga wyłączenie internetu przez panel sterowania ale skutek jest taki sam jak przy restartowaniu routera.

Zdaję sobie sprawę, że przyczyn takiego problemu może być mnóstwo. Jestem jednak pewien, że nie tylko ja miałem takie zgrzyty z routerem i ktoś mi pomoże :slight_smile:

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

revac , jaką masz dokładnie wersję sprzętową tego routera (sprawdź pełne oznaczenie modelu na spodzie lub w ustawieniach)?

Próbowałeś zaktualizować firmware (uwaga: nie wolno wgrywać firmware przeznaczonego do innej wersji sprzętowej bo router będzie kaput)?

Jest to Netgear WGR614 v7

Miałem WGR614 v6 i w nim po zmianie operatora i prędkości neta miałem taki problem że uruchomienie programu do torrentów powodowało że router zaczynał się zapychać (z powodu przesyłania dużej ilości danych nawet nie w trakcie pobierania) i torrenty działały ale przeglądanie stron zamulało.

Na stronie producenta doczytałem się że była dla wersji sprzętowej v9 była poprawka firmware likwidująca tą usterkę więc zmieniłem swój router na właśnie tą wersję.

Sprawdź czy jest dla twojej wersji dostępna aktualizacja firmware.

Wiesz może gdzie mogę sprawdzić jaką mam wersję oprogramowania ?

W ustawieniach routera na stronie Router Status.

A uprzedzając pytanie FAQ oraz aktualizacje firmware znajdziesz tu: http://support.netgear.com/app/products/model/a_id/2589

Mam wersje V2.0.23_1.0.23

Po zrobieniu aktualizacji trzeba konfigurować coś od nowa?

Producent zaleca aby przed aktualizacją spisać sobie wszystkie ustawienia (nie backup tylko zapisać sobie na kartce lub w podobny sposób) a po aktualizacji zresetować ustawienia i ręcznie po kolei wszystkie sobie ustawić.

Zrobiłem update, ustawienia zostały nic nie musiałem od nowa ustawiać.

Teraz czekam na efekty.

revac , ustawienia zostają ale producent pisze żeby zrobić reset ustawień i ponownie wszystko ustawić, lepiej tak zrobić aby uniknąć problemów.

Niestety brak pozytywnych efektów. :frowning:

Jakieś inne opcje?

A zresetowałeś ustawienia jak ci pisałem?

Jeśli tak i nadal nic to nie dało to brak mi pomysłów…