Problem, nie uruchamia sie komputer [3770k + GA-Z77X-D3H]

(Linkfan) #1

Witam!

Zakupiłem jak wyżej: GigabyteGA-Z77X-D3H

Intel Core i7 3770K 3.5GHz BOX

Corsair DDR3 2x4096MB 1600MHz CL9.0 XMP Vengeance LP

PSU: Be Quiet 500w

I nie startuje komp nie wiem co jest,możliwe

że bios jest za stary aby wspierać

ten procesor? Wiatrak na procesorze się kręci na początku na FULL a później zwalnia. Grafika (HD 4770) kręci cały czas na 100%

Głośniczek z obudowy milczy...

Pozdrawiam

(falcon89) #2

Spróbuj wyjąć tą 4770 i odpalić kompa na zintegrowanej grafice.

(Linkfan) #3

Próbowałem dalej to samo…

(falcon89) #4

Zostaw jedną kość ramu i posprawdzaj inne sloty.

(Linkfan) #5

Tez sprawdzone… :frowning:

(thommy181) #6

Jakie wtyczki wpinasz do zasilania płyty głównej ? Standardowo “duża” tj. 20+4 pin. Do tego powinna iść jeszcze 8-pin (4+4). Podaj dokładnie model zasilacza jaki posiadasz.

(falcon89) #7

Odłącz kompa od prądu, wyjmij grafikę, wyjmij na chwilę baterię z płyty następnie włóż i spróbuj uruchomić kompa na zintegrowanej grafice.

Dodane 17.12.2012 (Pn) 21:59

Odłącz wszystko co nie potrzebne.

(Linkfan) #8

Zasilacz: BQT-E6 500 W

Podpinam 20+4 i 4 pin zasilanie procka…

Falcon zrobilem tak jak pisales ale nic to nie dalo… Uwalona plyta?

linkfan , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

(falcon89) #10

Procka bym wykluczył.

Pamięci też bym wykluczył, jedna mogłaby nie działać (pamiętam jeden przypadek z forum) ale nie dwie (chyba że wadliwa seria). Problemem też może być niekompatybilność pamięci z płytą.

Zasilacz też chyba nie skoro kręcą się wiatraki.

Pozostaje płyta (na dodatek nie ma od niej żadnych sygnałów dźwiękowych).

(Linkfan) #11

Na gwarancji przejdzie? Dzis ja dostalem… :frowning:

(falcon89) #12

Jeśli byś miał możliwość sprawdzić te podzespoły na innej płycie to miałbyś pewność.

(Volume122) #13

Jeśli to uszkodzenie fabryczne, a nie spowodowane przez ciebie to z gwarancją nie powinno być problemu.

(Linkfan) #14

Kurde jutro pojde do jakiegos serwisu to sprawdzic i jakby cos sprobuje na gwarancji to zrobic.

Dodane 18.12.2012 (Wt) 2:12

To jest wada fabryczna płyty głównej jak widać na zdjęciu maszyna nie trafiła z pinem w płytę główną.

I pytanie czy to może być przyczyną nie działania płyty?

Pozdrawiam

Dodane 18.12.2012 (Wt) 2:13

http://i46.tinypic.com/2eqgshx.jpg

http://i50.tinypic.com/v33cjt.jpg

(falcon89) #15

To “odkrycie” utwierdza mnie w tym że problemem jest płyta główna.

Możne nie sam pin ale błąd produkcyjny.

Dodane 18.12.2012 (Wt) 10:50

Tak z ciekawości gdzie dokonałeś zakupu (jakiś sklep internetowy)?

(Linkfan) #16

Agito…

Dodane 18.12.2012 (Wt) 10:56

Mam nadzieję że uznają wadę fabryczną…

(Ja$) #17

Wymień tą płytę na ASRocka Z77 Extreme4 bo widać, że Gigabyte nie bardzo kontroluje proces produkcji. Po takim “kwasie” już bym nie miał zaufania do produktów takiej firmy nie mówiąc o zadowoleniu z zakupu. Ja z uruchomieniem kompa z podpisu nie miałem żadnych kłopotów. Pierwsze uruchomienie - włącz komputer do sieci zasilającej i wciśnij (dość mocno - duży skok) na płycie przycisk “Clear CMOS”, komp się włączy i skonfiguruje i wejdzie do biosu, wprowadź swoje ustawienia następnie zapisz i wyjdź - komputer sam się uruchomi.

ps. do pięciu dni roboczych masz prawo zwrócić towar bez podawania przyczyny w tym przypadku masz mocny argument - towar bardzo słabej jakości

(Linkfan) #18

Nie po to kupiłem płytę żeby zaraz zmieniać :slight_smile: No nic zobaczę jak się sytuacja rozwinie z Agito, zgłosiłem i czekam.

Dodane 19.12.2012 (Śr) 12:49

Sprawa się rozwiązała padł zasilacz w serwisie na innym wszystko śmigało :slight_smile:

Dodane 20.12.2012 (Cz) 9:24

Zasilacz był winowajcą dziękuję za pomoc pozdrawiam :slight_smile: