Problem, nie uruchamia sie komputer [3770k + GA-Z77X-D3H]

Witam!

Zakupiłem jak wyżej: GigabyteGA-Z77X-D3H

Intel Core i7 3770K 3.5GHz BOX

Corsair DDR3 2x4096MB 1600MHz CL9.0 XMP Vengeance LP

PSU: Be Quiet 500w

I nie startuje komp nie wiem co jest,możliwe

że bios jest za stary aby wspierać

ten procesor? Wiatrak na procesorze się kręci na początku na FULL a później zwalnia. Grafika (HD 4770) kręci cały czas na 100%

Głośniczek z obudowy milczy…

Pozdrawiam

Spróbuj wyjąć tą 4770 i odpalić kompa na zintegrowanej grafice.

Próbowałem dalej to samo…

Zostaw jedną kość ramu i posprawdzaj inne sloty.

Tez sprawdzone… :frowning:

Jakie wtyczki wpinasz do zasilania płyty głównej ? Standardowo “duża” tj. 20+4 pin. Do tego powinna iść jeszcze 8-pin (4+4). Podaj dokładnie model zasilacza jaki posiadasz.

Odłącz kompa od prądu, wyjmij grafikę, wyjmij na chwilę baterię z płyty następnie włóż i spróbuj uruchomić kompa na zintegrowanej grafice.

Dodane 17.12.2012 (Pn) 21:59

Odłącz wszystko co nie potrzebne.

Zasilacz: BQT-E6 500 W

Podpinam 20+4 i 4 pin zasilanie procka…

Falcon zrobilem tak jak pisales ale nic to nie dalo… Uwalona plyta?

linkfan , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Procka bym wykluczył.

Pamięci też bym wykluczył, jedna mogłaby nie działać (pamiętam jeden przypadek z forum) ale nie dwie (chyba że wadliwa seria). Problemem też może być niekompatybilność pamięci z płytą.

Zasilacz też chyba nie skoro kręcą się wiatraki.

Pozostaje płyta (na dodatek nie ma od niej żadnych sygnałów dźwiękowych).

Na gwarancji przejdzie? Dzis ja dostalem… :frowning:

Jeśli byś miał możliwość sprawdzić te podzespoły na innej płycie to miałbyś pewność.

Jeśli to uszkodzenie fabryczne, a nie spowodowane przez ciebie to z gwarancją nie powinno być problemu.

Kurde jutro pojde do jakiegos serwisu to sprawdzic i jakby cos sprobuje na gwarancji to zrobic.

Dodane 18.12.2012 (Wt) 2:12

To jest wada fabryczna płyty głównej jak widać na zdjęciu maszyna nie trafiła z pinem w płytę główną.

I pytanie czy to może być przyczyną nie działania płyty?

Pozdrawiam

Dodane 18.12.2012 (Wt) 2:13

http://i46.tinypic.com/2eqgshx.jpg

http://i50.tinypic.com/v33cjt.jpg

To “odkrycie” utwierdza mnie w tym że problemem jest płyta główna.

Możne nie sam pin ale błąd produkcyjny.

Dodane 18.12.2012 (Wt) 10:50

Tak z ciekawości gdzie dokonałeś zakupu (jakiś sklep internetowy)?

Agito…

Dodane 18.12.2012 (Wt) 10:56

Mam nadzieję że uznają wadę fabryczną…

Wymień tą płytę na ASRocka Z77 Extreme4 bo widać, że Gigabyte nie bardzo kontroluje proces produkcji. Po takim “kwasie” już bym nie miał zaufania do produktów takiej firmy nie mówiąc o zadowoleniu z zakupu. Ja z uruchomieniem kompa z podpisu nie miałem żadnych kłopotów. Pierwsze uruchomienie - włącz komputer do sieci zasilającej i wciśnij (dość mocno - duży skok) na płycie przycisk “Clear CMOS”, komp się włączy i skonfiguruje i wejdzie do biosu, wprowadź swoje ustawienia następnie zapisz i wyjdź - komputer sam się uruchomi.

ps. do pięciu dni roboczych masz prawo zwrócić towar bez podawania przyczyny w tym przypadku masz mocny argument - towar bardzo słabej jakości

Nie po to kupiłem płytę żeby zaraz zmieniać :slight_smile: No nic zobaczę jak się sytuacja rozwinie z Agito, zgłosiłem i czekam.

Dodane 19.12.2012 (Śr) 12:49

Sprawa się rozwiązała padł zasilacz w serwisie na innym wszystko śmigało :slight_smile:

Dodane 20.12.2012 (Cz) 9:24

Zasilacz był winowajcą dziękuję za pomoc pozdrawiam :slight_smile: