Problem - nie wykrywa routera

Witam. Mam taki problem:

Posiadam router Pentagram do niego podpięty jest tylko mój komputer. W domu mam też laptopa. I tu jest problem, bo nie wykrywa wogóle mojego routera, dopiero jak zrestartuje go, to wtedy go widzi. Dodam też, że na komputerze internet chodzi cały czas. W czym może być problem, router sam konfigurowałem i to co niezbędne to wszystko zrobiłe, zabezpieczyłem też hasłem. W laptopie jest dobrze skonfigurowany, tylko że go nie widzi.

Masz włączone pokazywanie ssid, jakie ustawiłeś mu szyfrowanie?

ukrywanie ssid mam wyłączone, więc jest dobrze, a zabezpieczenie mam te WPAPSK (próbowałem te lepsze zabezpieczenia, ale tylko na tym chodzi internet niestety), typ zabezpieczenia mam AES

Ja miałem podobny problem z jednym routerem Netgear i w końcu musiałem zmienić szyfrowanie na WEP.

Teraz zmieniłem na model z tej samej serii tylko wyższa wersja sprzętowa, wgrałem do niego najnowszy soft i po ustawieniu na tryb podwójny WPA-PSK [TKIP] + WPA2-PSK [AES] (bo laptop nie obsługuje WPA2) zadziałało.

Spróbuj ustawić na WPA-PSK [TKIP]

Ok, spróbuje zmienić typ zabezpieczenia z AES na TKIP, bo w routerze mam tylko Open, WPAPSK, Shared i WPA.

Niestety dalej jest tak samo.