Problem - nieregularny system pracy komputera (zacina się)

Witam…

mam niemały problem ze swoim sprzętem komputerowym…

Jest to komputer stacjonarny.

Po zakupie komputera wszystko chodziło bez zarzutu…następnie musiałem wymienić niedziałającą kartę ram…zrobiłem to niezwłocznie i uznałem że zamiast zastępować mój ram tylko tym samym (256MB) to dodam do niego od serca 512MB RAMu.Uznałem tego samego dnia że 40GB miejsca na dysku to mało więc dokupiłem Dysk 40GB.W późniejszym okresie (po usterce) dokupiłem kartę graficzną GeForce 5500fx zeus.Od czasu RAMu i kupna dysku komputer zaczął mi się przycinać a mianowicie…

Filmy podczas oglądania w trybie full screen zatrzymują się na 2-3 sekundy po to by potem dogonić dźwięk ,strona internetowa czy też plik worda podczas przewijania czy to scrollem czy to paskiem bocznym stają w miejscu na 2-3 sekundy po to by potem dogonić kursor który normalnie śmigał :slight_smile: itp itd etc etc…w międzyczasie kupiłem pastę termo-przewodzącą na procesorek żeby na pewno nie była to wina tego że się przegrzewa…

Mój sprzęt to pierwotnie:

Płyta główna: ASRock K7S41

Procesor: AMD Duron 1.36 GHz

Karta Graficzna: Geforce MX440 64MB TV-OUT

RAM: 256MB DDR(chyba 2)

1 Dysk 40GB

Windows XP prof SP2

i w takim zestawie śmigało mi jak nówka funkiel nie śmigany :stuck_out_tongue:

natomiast bieżąca wersja to:

Płyta główna: ASRock K7S41

Procesor: AMD Duron 1.36 GHz (wymieniona pasta termo-przewodząca)

Karta Graficzna: Geforce FX 5500 Zeus

RAM: 768MB DDR(chyba 2)

2 Dyski po 40GB każdy podłączone w pozycji Master-slave

Windows XP prof SP2

i w takim zestawie jest kicha straszna :stuck_out_tongue: naprawdę to zacinanie jest uciążliwe…tak samo jak przy oglądaniu filmików na necie…większość jest ok ale jak tylko jest coś dłuższego to też przycina…mam stop klatki puszczane…

Proszę o pomoc :stuck_out_tongue: jak najszybszą i jak najlepszą :stuck_out_tongue:

Z góry dziękuję i pozdrawiam :slight_smile:

Każdy w pozycji master-slave?Podstawowy,czyli ten na którym masz zainstalowany system powinien być ustawiony jako master,ten dodatkowy jako slave.

Sprawdź czy dobrze podłączyłeś dyski bo wygląda że to przez to masz problemy.

Podaj temperatury wszystkich podzespołów.

Dysk slave podłącz na końcu taśmy,a master na środku.O ile masz oba na jednej taśmie.I jak prosisz o pomoc to nie pokazuj :stuck_out_tongue: bo to nie ładnie :slight_smile:

wykonałem wszystkie operacje i nie przyniosły rezultatu :slight_smile:

przepraszam za jęzor :smiley: postaram się go odgryźć przy tym poście :smiley:

skąd wziąć najlepiej temperatury? :>

czy to zmulanie może mieć związek z tym że jedna kostka RAMu ma 256MB a druga 512 MB??

dodam że zasilacz to 300W pomimo zmian sprzętowych…

może coś jest niekompatybilne?? :slight_smile:

Anthraxx ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Tak, ale to akurat łatwo ustalić ,wyjmij jedną pamięć i sprawdź jak się komputer zachowuje bez niej

Dodane 30.10.2009 (Pt) 20:06

W biosie w zakładce Advanced masz opcje Flexibility Option,ustaw ją na Enabled ,ogólnie ta opcja powinna poprawić kompatybilność płyty z różnymi pamięciami.

ok.Zastosowałem się do Twojej rady Kwalimir i komputer nie działa w ogóle…jest mega gorzej niż było :slight_smile:

Prosiłbym o kontakt na gg (3016562) kogoś kto wie jak rozwiązać mój aktualny problem z komputerem.

Komputer po uruchomieniu nie reaguje na nic.Ekran jest czarny a komputer wydobywa z siebie dźwięk trzech charakterystycznych krótkich pisków,po czym następuję przerwa, po czym znowu piski itp itd etc etc… :slight_smile:

Naprawdę proszę o jak najpilniejszy kontakt.

z góry dziękuję i pozdrawiam

P.S. Dzisiaj będę dostępny do późna na gg

Zresetuj BIOS zworką. Wyłącz komputer z sieci i albo zmieniasz pozycje zworki CLEAR CMOS albo na ok 10min wyciągasz taką małą bateryjke z płyty głównej. Zajrzyj do instrukcji obsługi i tam znajdziesz rozmieszczenie tych elementów.

Dokładnie,gdybyś nie miał instrukcji to proszę w formacie PDF.Aktualizacja biosu może by też się przydała.

próbowałem zresetować BIOS’a na 3 różne sposoby

1- wyciągnięcie baterii na pół godziny

2- włożenie zworki na 2 spiny clrcmos

3- złączenie metalem short spinów clrcmos

i problem nadal nie ustąpił…nie za bardzo wiem co mam robić…

Powróciłeś do poprzednich ustawień?Włożone obie kości pamięci a w biosie opcja Flexibility ustawiona na Disabled?

nie mogę sprawdzić czy w BIOSie są ustawienia Flexibility ustawione na Disabled ponieważ po włączeniu komputera nic się nie ładuje tylko piszczy i jest czarny ekran :slight_smile:

Tutaj masz opisane co oznaczają poszczególne ‘‘piski’’ :slight_smile:

Ustal co za błąd sygnalizuje płyta i będziemy działali dalej.

3 short Base 64K memory failure A memory failure has occurred in the first 64K of RAM. The RAM IC is probably bad

Czy mogę Cię prosić o kontakt na gg aby trochę usprawnić wszystkie procesy myślowe? :stuck_out_tongue:

jakby co na pw podalem Ci moj numer gg :slight_smile: jeśli nie chcesz skorzystać to naturalnie pomińmy temat :slight_smile:

Niestety nie używam gg.Spróbuj uruchomić komputer z jedną kością pamięci i gdyby wystartował w biosie przywrócić ustawienia domyślne.

Dodane 31.10.2009 (So) 10:33

Bios jak się domyślam resetowałeś przy odłączonym zasilanie(wyciągnięty kabel zasilacza)?

Oczywiście. przy wyłączonym komputerze

zabieg pozostawienia jednej kości (najpierw tylko 256 a potem tylko 512) też niestety nie pomógł

Bios sygnalizuje błąd pamięci więc spowodowane jest to na pewno włączeniem opcji Flexibility w biosie.Ustawienia biosu przywracałeś do domyślnych a ta opcja jest domyślnie wyłączona więc powinno być dobrze.Próbuj resetowania biosu do skutku,miałem kiedyś płytę na której udawało się przywrócić domyślne ustawienia dopiero po kilku resetach CMOS.Sposobu z bateryjką bym raczej nie używał,niby można a potrafi nieraz zrobić ‘‘psikusa’’ :slight_smile:

próbowałem kilkukrotnie resetu CMOS’a ale spróbuję 20 razy :smiley:

myślę że jest to rozsądna liczba :smiley:

Jeśli to nie zadziała to co wtedy?? :slight_smile:

Dodane 31.10.2009 (So) 16:11

no ok…spróbowałem dokładnie 20 razy :slight_smile:

i nic… :slight_smile:

co teraz? :>

Nie wiem, to powinno działać.Sprawdź dokładnie czy wszystkie wtyczki dobrze siedzą(może coś naruszyłeś),jeśli masz możliwość sprawdź czy komputer wystartuje na innym zasilaczu.