Problem - Niewłaściwa tabela partycji

Witam

Miałem na jednej partycji system Windows 2000, na drugiej XP. Zamierzałem usunąć 2000 i ewentualnie rozszerzyć XP na wolnym obszarze. Niestety, gdy usunąłem tamtą partycję, to mi wyskoczył błąd: Niewłaściwa tabela partycji. Nie wiedząc robić, na wolnym obszarze zainstalowałem XP. (czyli są 2 partycje z dwoma XP). Gdy uruchamiam komputer, to ładuje mi się ten nowo zainstalowany XP. Tamten stary nadal widzę, wszystkie pliki są. Teraz mam pytanie - jak uruchomić tamten stary XP? Bo jeśli ten nowy system usunę, ten błąd zapewne mi się na nowo pojawi?

tak błąd oczywiście się pojawi. Użyj programu VistaBootPro dodaj ten stary system w zakładce “Manage OS”

Program jest po angielsku ale można łatwo się połapać w działaniu, zmienia on plik boot managera i jeżeli stary XP nie został uszkodzony to przed uruchomieniem systemu będziesz mógł sobie wybrać :wink:

wybor-systemu-operacyjnego-przy-starcie-komputera-t301861.html#p2003854

Dzięki za pomoc, ale edytowałem boot.ini i jakoś się udało załadować system. Teraz mam następne pytanie. Jeśli usunę tamten system, to znowu będę miał błąd z niewłaściwą tabelą partycji. Co zrobić, aby on się nie pojawił?

Robee , Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Pomocne może być zapoznanie się z TYMI informacjami.

A nie prościej w konsoli odzyskiwania wklepać:

fixboot

fixmbr

?

Pozdrawiam!