Problem - Niewłaściwa tabela partycji

(Robert1993) #1

Witam

Miałem na jednej partycji system Windows 2000, na drugiej XP. Zamierzałem usunąć 2000 i ewentualnie rozszerzyć XP na wolnym obszarze. Niestety, gdy usunąłem tamtą partycję, to mi wyskoczył błąd: Niewłaściwa tabela partycji. Nie wiedząc robić, na wolnym obszarze zainstalowałem XP. (czyli są 2 partycje z dwoma XP). Gdy uruchamiam komputer, to ładuje mi się ten nowo zainstalowany XP. Tamten stary nadal widzę, wszystkie pliki są. Teraz mam pytanie - jak uruchomić tamten stary XP? Bo jeśli ten nowy system usunę, ten błąd zapewne mi się na nowo pojawi?

(Kamil Bereda) #2

tak błąd oczywiście się pojawi. Użyj programu VistaBootPro dodaj ten stary system w zakładce "Manage OS"

Program jest po angielsku ale można łatwo się połapać w działaniu, zmienia on plik boot managera i jeżeli stary XP nie został uszkodzony to przed uruchomieniem systemu będziesz mógł sobie wybrać :wink:

(niezDarek) #3

wybor-systemu-operacyjnego-przy-starcie-komputera-t301861.html#p2003854

(Robert1993) #4

Dzięki za pomoc, ale edytowałem boot.ini i jakoś się udało załadować system. Teraz mam następne pytanie. Jeśli usunę tamten system, to znowu będę miał błąd z niewłaściwą tabelą partycji. Co zrobić, aby on się nie pojawił?

(sdar) #5

Robee , Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Pomocne może być zapoznanie się z TYMI informacjami.

(sla17) #6

A nie prościej w konsoli odzyskiwania wklepać:

fixboot

fixmbr

?

Pozdrawiam!