Problem - Nokia 3220, kabel CA-42 i Nokia PC Suite

Mam problem z moim nowym telefonem, Nokia 3220. Próbuję się z nim połączyć za pomocą kabla CA 42 i programem Nokia PC Suite. Po instalacji ww programu pojawia się kreator. Oczywiscie postepuje zgodnie z jego zaleceniami aż do punktu inicjowania połączenia. Wyskakuje komunikat “sprawdz, czy telefon nie jest zablokowany za pomocą kodu zabezpieczającego” Nie wiem, co z tym zrobić. Co to jest kod zabezpieczający? Jak go wyłączyć? Co ja robię źle?

kabel oryginalny? jeśli nie, to użyj innego oprogramowania, np. Oxygen Phone Manager II.

Z tym twoim programem też nie rusza… błagam o POMOC!! :(:frowning: Co może być nie tak?? Urządzenie wpięte, kabelek do tela podpiety, a gdy go podpinam wyskakuje akcesorium podlaczone a potem akcesorium nie kompatybilne :frowning: co to moze oznaczac?

:frowning:

a skonfigurowałeś dobrze połączenie?

u mnie to wyglądało tak:

podłączyłem kabel, zainstalowałem do niego sterowniki (na płytce razem z kablem), możliwe, że restart (nie pamiętam już - ale to mało istotne), wszedłem w menedżer urządzeń i zobaczyłem dla jakiego portu COM jest przypisany kabel (kabel oczywiście USB, jednak tak ma być):

d05bce786956eb31m.jpg

teraz otwierasz Oxygen Phone Manager II i odpowiednio konfigurujesz:

dajesz “Add port”, wybierasz odpowiedni port COM (w moim przypadki COM6) i odznaczasz pozostałe połączenia, tzn Irda devices, itp. (oczywiście o ile z nich nie korzystasz).

tak to wygląda u mnie:

161f171afbb97bd7m.jpg

no i oczywiście na końcu podłączasz koma - powinno działać (czasem wykrywa pare sekund).

pozdro.

wszystko zrobione tak jak u Ciebie, nawet rodzaj kabla chyba mamy taki sam, a w telefonie wyskakuje, że urządzenie nie kompatybilne i nie chce mi znaleźć telefonu :confused: :confused:

telefon powinien być jak najbardziej kompatybilny:

moja nokia 3120 działa bez problemu.

niestety więcej nie jestem w stanie Ci pomóc.

pozdro.