Problem... Nokia N97 mini vs Galaxy Ace

witajcie

Ostatnio aktualizowałem moją Nokię N97 mini i po aktualizacji wszystko się posypało. A mianowicie na wyświetlaczu zrobiło się to co na foto. I dodatkowo w lewej połówce przechodzi jakby taka “fala”. Byłem w jednym serwisie i powiedzieli że to wyświetlacz lub taśma i zarządali za naprawę odpowiednio 200 i 180 złotych. Okazało mi się, że jak poszedłem do innego serwisu to powiedzieli że to wina softu i chcą za to 50 zł. powiedzcie mi czy da się to naprawić samemu, zaznaczam że jestem laikiem co do systemów w smartfonach. Z góry dzięki. Pozdrawiam pudlox :slight_smile: zdjcie096e.jpg

na poczatku przywroc ustawienia fabryczne… jak to nie pomoze wgraj soft ten starszy co miales

jakby to nie pomoglo to pozniej bym rozkrecil telefon i zobaczyl co w srodku jest:)

ja od malego sam naprawialem telefony, tylko raz k700 rozpiepszylem ale to za mlodu zreszta juz sie sypal po calosci…

wiec to nie takie trudne… probuj

Jeżeli byłby wyświetlacz uszkodzony to uszkodzenie byłoby ZAWSZE w tym samym miejscu. Druga sprawa jest taka że spróbuj jeszcze raz zaktualizować telefon, Nokia Software Update powinna wyświetlić że masz już wgrany najnowszy soft i zadać pytanie czy chcesz wgrać jeszcze raz. Jeżeli uszkodzenie nadal będzie to wina taśmy podejrzewam że jak Tobie zażyczyli 180 zł za taśme to wymienią caly ten korpus… http://allegro.pl/nowy-slider-orygin-no … 80161.html nie wiem, może się mylę ale sama taśma to koszt http://allegro.pl/nowa-tasma-lcd-flex-n … 58970.html 80-85 zł a sądząc po tym jak to wygląda jej założenie może być trudne dlatego chyba wymieniają w tej cenie ten cały korpus gdzie ta taśma jest już założona. Kolega poradził żeby rozkręcić…hmmm ja bym tu się 10 razy zastanowił czy złożysz pamiętaj że to slider jest i wymaga pewnej dokładności w złożeniu go w 1 całość. Druga sprawa jest taka że jak się boisz tego ruszać i chcesz, możesz iść do tego serwisu co zażyczyli sobie 50 zł za soft i powiedzieć im wprost co w innych serwisie Tobie powiedzieli i sie z nim dogadać że jeżeli to nie będzie ten soft to co wtedy? bo przecież nie zapłacisz i on ci nie odda spowrotem popsutego telefonu… Ale naprawdę aktualizacja przez Nokia Software Update jest bardzo prosta i można tą czynność wykonać w domu

Dziękuję wam za odpowiedzi.

Poszedłem do serwisu i porozmawiałem z kolesiem. Cena za soft to było 50 zł ale zrobione od ręki w 10 min. Poprosiłem go żeby zrobił diagnozę sprzętu. Serwisant był w porządku i przy mnie zdiagnozował telefon. Podłączył go do komputera i wszystko ok. Doszliśmy do tego że to wyświetlacz. W sumie w moim pierwszym poście źle napisałem że to jest “moja” po prostu dostałem ją żebym zorientował się czy warto go naprawić. Student od którego mógłbym go kupić chce za niego 100 zł i 3 garnki :smiley: (biedny student w potrzebie :slight_smile: ). Dobra wracając do tematu serwisu. W serwisie za wyświetlacz chcą 180zł a za zdjęcie Sim-Locka 80 zł (bo niby w jakimś “SL3”). Dogadałem się z nim że za 200zł zrobi mi wyświetlacz i Sim-Locka. Okazało się że ten student raz rozbił ekran, bo na nim zasnął :smiley: najgorsze że wymienił go na zamiennik… Dobra moje pytanie do was brzmi czy warto wydawać te 300 zł (100zł dla studenta i 200 na serwis) na telefon? Myślałem żeby go kupić i sprzedać na allegro i za te pieniądze kupić Samsung Galaxy Ace, bo wydaje mi się to dosyć ciekawy model, ale nie wiem czy ta klawiatura SWYPE jest tak “świetna” jak ją opisują. Co możecie o niej powiedzieć w porównaniu do qwerty z N97 mini? Powiedzcie mi czy warto się w to bawić? Może N97 mini jest lepsza od Ace? Ile mogę dostać za zadbaną Nokię N97 mini?

PS. Dogadałem się ze studentem, że obniży mi cenę telefonu do 50zł czyli całość z naprawą będzie kosztowała 250zł. Niestety, ale zestaw to sam telefon i ładowarka. Ile mogę wziąć za taki okrojony zestaw w b. dobrym stanie?

Sprawdz czy nie jest kradziony :slight_smile:

Spokojnie nie jest, ten student to mój znajomy i kupił sobie telefon, a ten dostał jako drugi :slight_smile:

To jakie propozycje macie dotyczące tej sprawy?

Dodane 30.01.2012 (Pn) 18:46

Proszę o pomoc. Jest to dla mnie b. ważna sprawa.