Problem ,,NTLDR is missing,,

Włączam kompa i pokazuje mi się ładny napis ,NTLDR is missing, wydaje mi się że to przez to że przestawiłem jakieś pliki systemowe z Dysku C do folderu na dysku c:PP czy ktoś wie jak moge to naprawić? aha na komputerze mam bardzo ważne pliki nad którymi pracowalem od miesięcy czy da się to zrobić bez formata?

Spróbuj cofnąć co wykonałeś z kompem w trybie awaryjnym… :slight_smile:

heh czyli :D?

Zalezy jaki masz system jezeli xp prof mozesz cofnąć system a co za tym idzie wszystkie zmiany jakie spowodowały ten problem.Podczas uruchamiania systemu przyciśnij i przytrzymaj klawisz F8 ,ukaże się okno z wyborami uruchomienia systemu ostatnio dobrze działająca konfiguracja lub awaryjny ,jeżeli uruchomi sie ostatnio dobrze działająca konfiguracja to ok ,jeżeli sie nie da to awaryjny potem start-programy-akcesoria-narzędzia systemowe-przywracanie systemu , na kalendarzu wybierz date z przed wystąpienia problemu i daj przywróć system. :smiley:

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

no mam xp prof

możesz mi wytłumaczyć krok po kroku jak to zrobić bo ja jestem w tym kompletne zielony

No to Tryb Awaryjny----> przywracanie systemu -----> wybierasz punkt z przed “wypadku” -----> cofasz i powinien sie normalnie uruchomić…

tzn co bo jak właczam kompa to pokazuje mi się to … is missing i Press Ctr+Alt+Del to restart i tyle

Nie wiesz jak wejśc do trybu awaryjnego? Po uruchomieniu systemu wciśnij klawisz F8…

A jak awaryjny nie pomoże to uruchom konsole odzyskiwania i w niej podziałaj…

wciskam F8 i nic się nie dzieje

No to konsola przywracania z płyty z WinXP…

Wejdź do konsoli odzyskiwania (jak ją uruchomić jest tutaj: konsola odzyskiwania)

Wpisz MAP ARC

zapamiętaj pod, którą literą jest napęd CD (oznaczymy go jako X);

copy X:\i386\ntldr c:\

x-cdrom, c- dysk systemowy

hmmm a jak nie mam płyty windowsa :P?

dobra jestem w tej konsoli odzyskiwania. teraz wiem przez co mam te problemy z kompem. zrobiłem nowy folder ,tenshit, i wbiłem tam właśnie ten plik NTLDR heh bo nie wiedziałem do czego on jest a był śmietnik na Dysku C a wiec co mam zrobić żeby z tego folderu przenieśc ten ,NTLDR, na dysk C oczywiście w tej konsoli czekam na odp

co zrobić zeby przenieśc ntldr z folderu tenShit na dysku C do Dysku C w konsoli

to jak przenieść ntldr z folderu tenShit na dysku C na dysk C??? w konsoli heeelp

Tak. :stuck_out_tongue:

copy C:\tenshit\ntldr c:\

wpisuje tak i pokazuje mi się

Odmowa Dostępu

Dlaczego od razu nie skopiowałeś pliku do katalogu głównego dysku c? Spróbuj bezpośrednio przenieść ten plik z płyty.

Aby ominąć limitację konsoli, trzeba użyć teraz jej specjalnej wersji: http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … entry65751