Problem NVIDIA SLI i pamięci RAM

Wiatam specjalistów .

Mam serdeczną prośbę o pomoc. Ostatnio zakupiłem skrzynkę w której jest:

  • procesor Intel Core Quad Q 6600

  • płyta główna MSI P7N SLI Platinium

  • dwie karty graficzne Asusu EN 9800 GX2

  • pamięć 4 GB

Niestety pomimo zainstalowania sterowników i całego “panelu” NVIDIA i właściwego podpiącia kart graficznych , karty te nie pracują w sytemie SLI .

Właściwie zgodnie z zaleceiami producenta kart w panelu NVIDIA nie mam zakładki która programowo “połączyła by” dwie karty. W mojej skromnej ocenie karty są poprawnie wpięte w płytę główną i połączone mostkiem.

Drugi problem dotyczy pamieci RAM. Pomimo zakupienia 4 GB sysytem widzi tylko 2 GB. Błagam o pomoc

Dodaje że korzystam z systemu Windows XP Profesional z Service Pack 3.

Posiadasz system w wersji 32 czy 64 bitowej ?

Posiadam oczywiście system w wersi 64 bit

co do SLI:

czy włączyłeś w Biosie opcję odpowiedzialną za SLI i czy karty są tego samego producenta oraz czy mają takie same wersje??

co do RAMU:

upewnij się czy masz 4 GB

jak bios widzi pamięć??

Do mroczny 30

Wstępnie dzięki za pomoc. Prawdę powiedziawaszy jeżeli chodzi o ustawienia BIOS-u to “nie siedzę za bardzo w temacie” Ale gdyby ktoś chciał pomóc to muszę stwierdzić , że większość opcji w BIOS-ie jest włączona / nie wiem czy to też dobrze./

Ale do rzeczy: Wersia Biosu to: V 1.0 011508 . Jak napisałem większość opcji w BIOS jest włączona . Wymieniam zakładki w których odpowiednie funkcje są wyłączone. Być może / przyznaje nie wiem która / odpowiada za układ SLI :

W zakładce Adwenced Bios Feaktures wyłączone są:

  • Set loimit CPUID Max val to 3

  • Execuite Bit Support

  • TCG/TPN Support

  • HPET

Natomiast w zakładce Integrated Peripherals wułączone funkcje to :

  • Power Menagment Setup

  • restore On AC Power Loss

  • Power Button Funkcjon.

Nistety nie znalazłem funkcji która stanowiła by o “układzie” SLI / chyba że pojawi sie ona po włączeniu jednej z w/w./

W temacie pamięci RAM - BIOS wskazuje poprawnie tzn 4068 MB.

zaktualizuj sterowniki do chipsetu/płyty głównej

http://download1.msi.com.tw/files/downloads/dvr_exe/nvidia_c72_mcp55_system_xp_mb.zip

W dniu 07.07.2008 , o godzinie 14:44 został dopisany post przez mroczny30

co do SLI:

masz zainstalowany panel kontrolny nVidii??

Niestety .

Zainstalowanie sterowników sciągniętych z linku , który podałeś nie przyniosło żadnych zmian. Mam zainstalowany panel kontrolny NVIDII . Niemniej jednak w zakładce ustawienia 3D / zarządzanie ustwieniami / nie wyświetla się opcja pojączenia SLI.

jaką masz wersje sterowników do karty

W związku z problemami ściągnąłem zalecane i według producenta najnowsze sterowniki ze strony NVIDII.

Mają oznaczenie : 175.19_geforce_winxp_international-whgl. Według mnie są OK.

i dało to oczekiwany wynik??

Niestety nie . Zresztą z tych sterowników korzystałem prawie od początku.

Przeistalowałem je ale nic nie pomaga . Nie mam pojęcia co robić

KAPITULUJE !!