Problem o zainstalowaniem i otworzeniem sterowników Radeon AMD Catayst Control Center

Witam, mam problem z włączeniem i zainstalowaniem sterowników do karty graficznej Radeon 7470M , za każdym razem jak instaluję komputer uruchamia się od nowa i tak jakby karta nie działa, odpalam Catalyst Control Center i pojawia się to :

Sterowniki pobrałeś ze strony AMD czy ze strony HP? Jeśli z AMD, to pobierz i zainstaluj z HP.

próbowałem wszystkich opcji te sterowniki z HP coś nie chcą się zainstalować, w połowie wyskakuje błąd, Instalacja Pakietu: błąd instalacji pakietu. 

Świeży system + sterowniki do płyty głównej + inne + aktualizacja pełna systemu z Windows Update + najnowszy NetFramework + dopiero sterownik jak potrzeba do karty zintegrowanej + sterownik do karty dedykowanej - stery do kart grafiki producenta laptopa.

 

ZygmuntPRZ, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

 

Nie do końca rozumiem co masz na myśli, chodzi Ci o postawieniu systemu na nowo i zabawy na nowo z wszystkim?

Taka kolejność instalacji, jak masz już system, to wszystko co dalej po świeżym systemie.

 

Wcześniej z poziomu Programy odinstaluj wszystko co AMD, ręcznie jak jest, usuń z dysku katalog AMD,czyszczenie systemu np: Ccleanerem,restart i dalej.

Dalej to samo, Instalacja Pakietu: błąd instalacji pakietu. 

A co się działo, że robisz reinstalację sterów kart grafiki?

Wiesz potrzebuje odpalić taki program Inventor Autocad na karcie graficznej bo mi odpala na zintegrowanej i zamula i nie mogę dojść końca chciałem to zrobić w tym programie CCC ale wyskakiwał ten błąd co na początku powawałem . ;/

 

“Nie można uruchomić AMD Catalyst Control Center. W programie AMD Catalyst Control Center nie ma już żadnych ustawień, które można skonfigurować.”

 

A nigdy wcześniej tam “nie zaglądałem” że tak się wyrażę

Użyjesz tego narzędzia i restart i  musi być zaktualizowany system i najnowszy Net Framework i instaluj ster HP.

 

http://www.techspot.com/drivers/driver/file/information/16748/

Wszystko już mam tylko ten program co podałeś podaje że muszę usunąć Catalyst Install Manager ręcznie, a na kompie go nigdzie nie mogę znaleśćna dyskach a w programach gdy wchodzę “usuń programy” jest  i nie mogę się go pozbyć ;/

jaki sytem masz ??

Wrzuć tu cały screen smart dysku z HD Tune 5.50 opcja health.

 

Próba deinstalacji składników AMD z trybu awaryjnego? z poziomu Programy.

 

No i coraz bliżej do stawiania świeżego systemu.

Jaki masz system? Program podany przez JNJN-a (AMD Catalyst Clean Uninstall Utility) jest tylko dla Win7 i 8/8.1.

 

Z opisu (tłumacz Google):

Uwaga: sterowniki chipsetu, sterowniki USB, sterowniki audio oraz składniki oprogramowania AMD mogą zostać usunięte przez AMD Clean Uninstall Utility. W rezultacie USB, urządzenia i systemy audio wykorzystujące macierz RAID mogą przestać odpowiadać po ponownym uruchomieniu systemu. Użyć AMD Clean Uninstall Utility jedynie, jeżeli system może być w pełni przywrócony do poprzedniego stanu przy użyciu obrazu kopii zapasowej .

Jak nie zadziałał, to może spróbuj odinstalować sterowniki AMD programem Display Driver Uninstaller:

 

http://www.dobreprogramy.pl/Display-Driver-Uninstaller,Program,Windows,47643.html

 

 

Wszystko śmiga na szczęscie, chociaż podczas instalacji 2 razy wyskoczył błąd ale poszło dalej i teraz wszystko śmiga. 

 

Wielkie dzięki JNJN! 

 

mam jeszcze jedno pytanie czy można jakoś zaktualizować te stery? Te są z listopada 2011.

 

Tylko stery producenta laptopa lub zobacz co jest w Windows Update?