Problem odczytu płyt i brak ikony cd-romu w Mój Komputer

Witam

Więc mam taki problem jaki przedstawiłem w Tytule mam problem z odczytem cd-romu. Sprawdziłem czy kable są dobrze podłączone i były. Odinstalowałem podstawowy kanał IDE i pomocniczy lecz nic to nie dało. Może jest coś nie tak w biosie niewiem proszę jedynie o pomoc w tej sprawie.I jeszcze jedno cd-rom się wysuwa i wyciagałem baterie z płyty głównej bo miałem problem z włączenia systemu.

Wklej do notatnika i zapisz jako np.“plik.reg” i dwa razy LPM czyli scal z rejestrem następnie zrób restart.

Zrobiłem tak jak napisałeś, scaliłem z rejestrem uruchomiłem ponownie komputer lecz nic to nie dało. Ale i tak dziękuję za pomoc będę czekał na kolejny komentarz w tej sprawie.

Może te dwa wątki coś Ci pomogą:

http://komputery.katalogi.pl/Brak_ikon_nap%C4%99d%C3%B3w_CD_i_DVD_w_M%C3%B3j_Komputer_-t19676.html

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=2&t=105569&start=0

Zobacz Zniknięcie napędu, problemy z nagrywaniem itp

Niestety tematy nie pomogły zbytnio. Zapomniałem chyba dodać że system wogulę nie czyta cd-romu więc może jest coś nie tak z biosem po ustawiane. Proszę o dalsze propozycje.

Kiedy zaczął się problem?

Zmieniałeś coś w komputerze czy poprostu przestał działać z dnia na dzień?

Bios widzi napęd czy nie - jeśli nie to sprawdzałeś ustawienie zworek?

Więc tak przestał działać kiedy go czyściłem :smiley: grzebałem przy zworkach ale kiedy zmieniałem to miałem czarny obraz na monitorze. Owsiak nie umiesz chyba dobrze czytać.

I ustawiłeś je tak jak trzeba?

Napisz jak masz obecnie ustawioną zworkę, czy coś oprócz napędu jest podpięte do tej taśmy, a jeśli tak to jak jest ustawiona zworka na drugim urządzeniu.

OT --> Kosz

Dziękuję bardzo że próbowaliście mi pomóc i w końcu udało mi się wszystko naprawić w sumie sam nie wiem jak to naprawiłem po prostu grzebałem i w końcu cd-rom ruszył. :DxD