Problem - Odnawianie adresu IP

Witam,

Mam w domu skonfigurowaną sieć przewodową (router + NEO), na której działają 2-3 komputery (różnie, bo 1 z nich to laptop). 2 dni temu rozkręciłem jeden z komputerów i dołożyłem do niego nową kość RAM i zasilacz. Wszystko po włączeniu działało bardzo dobrze, poza jednym. Zobaczyłem, że w pasku TRAY przy ikonce sieci zamiast normalnie dwóch małych komputerów jest też wykrzyknik i napis: “Ograniczenie lub brak łączności”. Więc wypiąłem kabel sieciowy z komputera, wpiąłem raz jeszcze i myślałem, że będzie pozamiatane, bo pierwszy raz się z takim problemem spotkałem. Ale to nic nie dało. Do tego momentu internetu nie było tylko na moim komputerze, natomiast na dwóch pozostałych działał. Więc zresetowałem router i od tego momentu internetu nie było już w ogóle. Trochę poszukałem w sieci w poszukiwaniu pomocy i na tych dwóch niemodyfikowanych komputerach internet już wrócił, natomiast na moim (tj. tym z nowym RAM i zasilaczem) jak go nie było, tak nie ma. Dodam, że po kliknięciu na “dymek” przy tej ikonce w TRAYu, pojawia się opcja “Napraw” a tam opcja odnowienia adresu IP. Pojawia się jednak komunikat, że nie można odnowić adresu IP…

Kilka zrzutów z cmd:

IPCONFIG /ALL

e44d35f4f781df9c.jpg

IPCONFIG

b45f6365b49160f0.jpg

PING 212.77.100.101

670d8d57b0767b1c.jpg

Dodatkowo logi z HiJackThis:

http://www.wklej.eu/index.php?id=143f946ba8

Od siebie dodam, że dziwnie wyglądają wyniki komendy IPCONFIG, od dziwnego IP po bramę i maskę.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Pozdrawiam,

mac88

Nie może odnowić bo nie ma połączenia z routerem.

Świadczy o tym “dziwny” 8) adres IP i bramy.

Sprawdź w menadżerze urządzeń czy karta sieciowa jest poprawnie zainstalowana.

Podepnij inną skrętkę np. od komputera, na którym jest połączenie z routerem i netem.

To “dziwne” adresowanie jest wtedy, gdy karta nie ma połączenia z urządzeniem dostępowym, a korzysta z dynamicznego IP

Fix w hijackthis:

Możesz również usunąć w celu optymalizacji:

Z loga wynika że internet explorer łączy się przez proxy. Może to jest przyczyna problemu? Jeżeli nie łączysz się przez server proxy usuń poniższy wpis:

Kartę sieciową przeinstalowałem, siedzi na nowych sterownikach, ale nic to nie dało.

Zrobiłem, co napisałeś, ale poza optymalizacją nic to nie dało, usunięcie wpisu z serwerem proxy również.

Podaj log z Combofix

Internet wrócił :] I bynajmniej istota problemu nie tkwiła w software. Rozkręciłem obudowę i podopinałem wszystkie wtyki od zasilacza i lekko ‘pohuśtałem’ płytą główną i zintegrowaną kartą sieciową - ostatnie co mi przyszło do głowy. Zmontowałem, włączyłem i… ikonka od sieci mruga, pakiety przychodzą i przeglądarka hula :] Tak więc nic z software. Mój błąd, widocznie coś się musiało lekko poluzować, chociaż nie wiem jak to możliwe, ale jednak. Dzięki tym problemom będę przynajmniej mądrzejszy na przyszłość o nową wiedzę.

Dzięki wszystkim za pomoc.