Problem, partycje, system


Brat podczas instalacji ubuntu dosłownie coś popierdolił z partycjami, komputer podczas bootowania odpala automatyczna naprawę po czym wyskakuje taki błąd

Możesz podać wynik bootinfoscript - uruchomisz z livecd. Instrukcję masz w plikach skryptu:
https://sourceforge.net/projects/bootinfoscript/ .

Mam problem z pobraniem bo ubuntu niewykrywa myszki, w ogóle jakby odłączona była. Zaznacze też że głównym systemem tu jest win10 lub był bo pewnie całe dyski sformatował…


Przepraszam, ale innej możliwości wysłania nie mam. Czy w ogóle są tu jeszcze dane na tych dwóch dyskach??

Według mnie na dysku SSD? ~ 111 GB na partycjach /dev/sdb2 oraz /dev/sdb3 BYŁY pliki rozruchowe Windowsa … Na /dev/sdb2 powinnien być loader EFI, na /dev/sdb3 BCD (o ile dobrze pamiętam).

Te dwie partycje zostały wyczyszczone. Duży dysk ~1TB (/dev/sda) padł ofiarą czegoś … przygotowania partycji … anulowanego formatowania jakiejś partycji lub czegoś podobnego.

Co zrobić?
Odtworzyć pliki startowe Windows - przejrzyj takie wyniki:
https://tinyurl.com/y9p9z6kg .

Jako wyjście ostateczne doradzam czystą instalację systemu Windows. Jedyna dobra strona tego bałaganu jest taka, że przy użyciu livecd Ubuntu i kolejnego pendrive możesz skopiować np. profil użytkownika, dokumenty, inne dane.

więc na której jest EFI, wydaje mi sie ze na J, ale gdy wpisuje “cd /j :\EFI\Microsoft\Boot” wyświetla się komunikat system nie może odnaleźć określonej ścieżki

Na każdym vol wyświetla się ten komunikat

Dobra mniejsza, jeśli brałem win 10 jeszcze za free miałem na płycie legalny instalator, to teraz jeszcze będę mógł za darmo?

Tak, partycja EFI to “J”, /dev/sdb2 o rozmiarze 100 MB.

Klucz powinien zostać zapisany w firmware komputera, więc nie powinno być problemów z czystą instalacją, ale nie jestem tego 100% pewien … Innego wyjścia za bardzo nie masz.


jak zresetować te partycje, przywrócić dyski do stanu początkowego bo nawet nie mogę czystego windowsa zainstalować

Jak usune wszystkie partycje w tym menu to sie nic nie stanie?


usunąłem wszystkie partycje, dalej nie moge zainstalować, co teraz

Juz wgralem system