Problem, partycje, system

(ceyyro) #1

Brat podczas instalacji ubuntu dosłownie coś popierdolił z partycjami, komputer podczas bootowania odpala automatyczna naprawę po czym wyskakuje taki błąd

(marcin82) #2

Możesz podać wynik bootinfoscript - uruchomisz z livecd. Instrukcję masz w plikach skryptu:
https://sourceforge.net/projects/bootinfoscript/ .

(ceyyro) #3

Mam problem z pobraniem bo ubuntu niewykrywa myszki, w ogóle jakby odłączona była. Zaznacze też że głównym systemem tu jest win10 lub był bo pewnie całe dyski sformatował…

(ceyyro) #4

Przepraszam, ale innej możliwości wysłania nie mam. Czy w ogóle są tu jeszcze dane na tych dwóch dyskach??

(marcin82) #5

Według mnie na dysku SSD? ~ 111 GB na partycjach /dev/sdb2 oraz /dev/sdb3 BYŁY pliki rozruchowe Windowsa … Na /dev/sdb2 powinnien być loader EFI, na /dev/sdb3 BCD (o ile dobrze pamiętam).

Te dwie partycje zostały wyczyszczone. Duży dysk ~1TB (/dev/sda) padł ofiarą czegoś … przygotowania partycji … anulowanego formatowania jakiejś partycji lub czegoś podobnego.

Co zrobić?
Odtworzyć pliki startowe Windows - przejrzyj takie wyniki:
https://tinyurl.com/y9p9z6kg .

Jako wyjście ostateczne doradzam czystą instalację systemu Windows. Jedyna dobra strona tego bałaganu jest taka, że przy użyciu livecd Ubuntu i kolejnego pendrive możesz skopiować np. profil użytkownika, dokumenty, inne dane.

(ceyyro) #6

więc na której jest EFI, wydaje mi sie ze na J, ale gdy wpisuje “cd /j :\EFI\Microsoft\Boot” wyświetla się komunikat system nie może odnaleźć określonej ścieżki

(ceyyro) #7

Na każdym vol wyświetla się ten komunikat

(ceyyro) #8

Dobra mniejsza, jeśli brałem win 10 jeszcze za free miałem na płycie legalny instalator, to teraz jeszcze będę mógł za darmo?

(marcin82) #9

Tak, partycja EFI to “J”, /dev/sdb2 o rozmiarze 100 MB.

Klucz powinien zostać zapisany w firmware komputera, więc nie powinno być problemów z czystą instalacją, ale nie jestem tego 100% pewien … Innego wyjścia za bardzo nie masz.

(ceyyro) #10

jak zresetować te partycje, przywrócić dyski do stanu początkowego bo nawet nie mogę czystego windowsa zainstalować

(ceyyro) #11

Jak usune wszystkie partycje w tym menu to sie nic nie stanie?

(ceyyro) #12

usunąłem wszystkie partycje, dalej nie moge zainstalować, co teraz

(ceyyro) #13

Juz wgralem system