[PROBLEM] PC się długo włącza

(Groff1079) #1

Witam. Jakis czas temu pozyczylem od kolegi pendrive i wyskoczył mi wirus WORM. Wydawało mi się ze pozbylem się go. Następnego dnia komputer działal sprawnie . Gdy próbowalem go wlaczyc 2 dni pozniej po pozyczeniu pendrive bylo to niemal nie mozliwe. Komputer uruchamial mi sie okolo 40 min po czym muliło nawet poruszanie myszką. Tryb awaryjny działa sprawnie lecz nie moge zainstalować zadnego programu. Ochrona tożsamosci oraz Anty-Virus w AVG anty wirus FREE sam mi sie wyłączył. Komputer skanowałem ponownie niestety bez rezultatu.

(Firex) #2

Usuń rejestry, wyczyśc dysk narzędziem systemowym. Przede wszystkim pamiętaj, że nigdy nie korzystamy z KILKU antywirusów.

(Groff1079) #3

Czyli poprostu format? Jestem ciemny w te klocki :slight_smile:

(Firex) #4

Nie. Wchodzisz przez tryb awaryjny do systemu WIndows następnie:

-start->akcesoria->narzędzia systemowe-->oczyszczanie dysku. 

(Groff1079) #5

Czy czyszczenie dysku przez narzedzia systemowe nie uszkodzi zadnych danych prywatnych?

(Firex) #6

Nie, nie uszkodzi. Wyczyści Ci takie rzeczy jak: kosz, cookie, historie przeglądania stron, ulubionych chyba nie ruszy. Z dysku usunie Ci osierocone pliki.

(Groff1079) #7

Niestety nic nie pomogło .Jakies inne opcje?

(Atis) #8

OTL - Raport obowiązkowy:

http://forum.dobreprogramy.pl/temat/402063-analiza-i-dezynfekcja-zestaw-narzędzi-nieingerencyjnych/?p=2608679

(Groff1079) #9

Zrobilem raport. Móglby ktos zerknąc?

(Atis) #10

Ustaw prawidłową datę i czas systemowy.

Odinstaluj AVG, bo sterowniki od tego programu powodują jakieś błędy.

Odinstaluj YAC i FindRight.

Pobierz i uruchom AdwCleaner Kliknij Szukaj i później Usuń.

Pokaż nowy log z OTL bez Extras.

(Djzon) #11

W dzienniku zdarzeń jest specjalna sekcja, która umożliwia "podgląd" co powoduje wydłużenie uruchamiania... Przepraszam nie pamiętam nazwy ..ale może to będzie jakaś wskazówka...