Problem pendrivem- Kreator znajdowania nowego sprzętu

Witam, mam problem z pendrivem. Gdy podłącze pendrive do komputera uruchamia mi si ,Kreator znajdowania nowego sprzętu". Gdy zamknę okno status urządzenia zmienia się na ,To urządzenie nie jest poprawnie skonfigurowane. (Kod 1)". Mam Windows XP SP3 i nowy pc. Jak to naprawić?

Kod 1

To urządzenie nie jest poprawnie skonfigurowane. (Kod 1)

Aby zaktualizować sterowniki dla tego urządzenia, kliknij przycisk Aktualizuj sterownik. Jeśli to nie rozwiąże problemu, zajrzyj do dokumentacji sprzętu, aby uzyskać więcej informacji.

Przycisk Rozwiązanie: Aktualizuj sterownik

Ten kod oznacza, że system nie miał możliwości skonfigurowania urządzenia. Aby rozwiązać problem, postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi w oknie Stan urządzenia. Dodatkowo ten problem można rozwiązać, usuwając urządzenie w Menedżerze urządzeń, a następnie uruchamiając Kreatora dodawania nowego sprzętu w Panelu sterowania.

Czy po postawieniu systemu zainstalowałeś sterowniki chipsetu ? ( od Twojej płyty głównej ) czy komputer widzi inne urządzenia podłączane pod porty USB ?

System miłem zainstalowy przez serwis. Pozostałe urządzenia usb działają bez zarzutów (zarówno na tym porcie jak i na innych). Czy możesz powiedzieć dokładnie co mam zrobić?

Sugeruję instalację sterownika chipsetu od Twojej płyty głównej ( ciekawostką jest jednak to ,że komputer widzi inne urządzenia podpinane pod porty USB ) .Możesz także zainstalować sterowniki USB 2.0 dla Windows XP… to wszystko co mógłbym Ci doradzić …

P.S - czy ten pendrive jest widoczny na innych komputerach ? ( mam na myśli czy system go widzi kiedy zostaje podpięty do gniazda USB )

Na wszystkich portach jest ta sama reakcja. Ta twoja ciekowtka nie jest, ąż taka ciekawa :frowning: a stery usb 2.0 zapewne są bo gdy podpinam inne urządzenia pod port usb 2.0 wszystko jest ok. Jakieś inne pomysły?

Przyjacielu ,pozostaje Ci sprawdzić felernego pendriva na innym komputerze, napisałem już Ci o tym wcześniej … a stery usb 2.0 zapewne są bo gdy podpinam inne urządzenia pod port usb 2.0 wszystko jest ok. Jakieś inne pomysły? czy trzeba coś więcej dodać…? Twój komputer jest sprawny , lecz nie można tego samego powiedzieć o pendrivie …Jeżeli sprawdzian na innym kompie będzie negatywny … to pozostaje Ci kupić nową pamięć przenośną…

P.S - starałem Ci się pomóc - ten sarkazm był niepotrzebny w Twojej odpowiedzi.

kliszka, jeżeli moją wypowiedź uważasz za ,sarkazm" to przepraszam, miałem mało czasu i chciałem szybko odpisać. W każdym razie nie miało to tak wyglądać. Chodziło mi tylko o to, że ,ciekawostka" jedynie mi życie utrudnia bo nadal nie wiem co jest grane :smiley: Dzięki za pomoc i psotaram się w najbliższym czasie sprawdzić pendriva na innym pc. Jest on nowy i objęty gwaracją, więc nie jest tragicznie. Czy to możliwe, że producent nie wgrał firmware’u? To by chyba wszystko wyjaśniało…

Kiedyś kupiłem pendrive , KINGSTONA , w ELEKTROWORLD-zie nominalnie miał mieć 2GB pamięci …a wiesz ile miał ? 200MB…, zainteresowałem się tym problemem ,i teraz wiem ,że takie przypadki ( jak nasze ) to norma… - nie gniewam się :smiley: :smiley: już …

No niestety nie mamy tego samego problemu, ponieważ pendrive działa na innym pc. Jakieś inne pomysły?

EDIT:

Problem rozwiązany, ustawienia biosu odnośnie usb były nieprawidłowe. Dzięki za pomoc. :smiley: