Problem photoshop "Brak wolnej pamięci Ram"

Witam,

mam pewien problem z photoshopem. Gdy próbuję otworzyć fotkę po wykonaniu wstępnej obróbki w Camera Raw wyświetla się komunikat “Nie można wykonać polecenie.Brak wolnej pamięci RAM”.Taki komunikat pojawia się też przy użyciu różnych narzędzi (np skraplanie),albo podczas używania pędzla dużego rozmiaru.Nie pojawia się on za każdym razem.Tylko czasami. Parametry ustawione w photoshopie w preferencjach to :

-1162 MB pamięci RAM (70%)

przy dostępnych 1660 MB

Posiadam Windows 7 Ultimate

Service Pack 1

4 GB pamięci Ram (dostępne 3,47)

32-bitowy system operacyjny

Komputer był niedawno składany.Muszę nadmienić, że wcześniej ten sam photoshop i Camera Raw chodziły bez zarzutu na znacznie gorszym sprzęcie.

Ma ktoś jakieś pomysły jak to naprawić?

Będę bardzo wdzięczna :]

1.1GB to nie jest tak dużo na PS, który sam potrafi zaskakiwać nawet przy otwieraniu 3 PSD na raz.

Ustaw limit wykorzystania na 90% wolnej pamięci RAM, może coś to da.

Masz ustawiony plik wymiany w systemie?

… to ja dorzucę jeszcze pytanko: czy dysk magazynujący adobe jest ustawiony przypadkiem na tej samej partycji co systemowy plik wymiany ?

A jak to sprawdzić?

Jestem zielona jeśli chodzi o komputery, więc trzeba tłumaczyć jak dziecku :]

Aha…i zwiększenie do 90% nic nie dało

Cześć,

pierwszą sprawą jest wersja bitowa systemu - posiadasz 32-bitową, przy 4 GB RAM’u-zainstaluj x64, a wykorzystasz w pełni 4 GB, a nie tylko 3,25.

Drugą sprawą - jakiej wielkości pliki obrabiasz? (chodzi mi o rozdzielczość)

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

Witaj. Spróbuj z tym malutkim programem http://www.programosy.pl/program,ram-kontroler.html Przy takich programach, jak Photoshop, to potrafi wyraźnie pomóc. Przerzuci więcej obciążenia na CPU. Przy wielu uruchamianych aplikacjach w systemie, jest problem, bo każda potrzebuje przydzielenia pamięci i przestrzeni dyskowej. Skype, nie Skype, przy np. dziesięciu programach uruchamianych w autostarcie, to i Photoshop może mieć za mało. Można wyłączyć w autostarcie wszystko, oprócz grafiki i ochrony, a wtedy sprawdzić, czy operacje w Photoshopie nie powodują problemów.

A moja propozycja jest taka: pieniędzy widzę że Ci nie brakuje (Windows Ultimate, PS) - dokup po prostu RAMu i zainstaluj 64-o bitwy system. Przyda się to teraz i w przyszłości.

Pliki mają 300 dpi

6144 x 4096

Po prostu zastanawia mnie dlaczego wcześniej na gorszym sprzęcie wszystko hulało,

a teraz cały czas coś jest nie tak

Otwierałem PSD 300 dpi 1024x768, sam projekt graficzny zajmował 250 MB, system Vista 32b podskoczył mi do ok 2,5 GB (system widzi 3GB). Nie wyobrażam sobie teraz pracy na takim czymś, tyle RAM może być po prostu za mało. Piszesz że masz Ultimate, może starsza konfiguracja sprzętowa miała HP albo Pro - tu też mogą być róznice.

Miałem podobny problem w Sony Vegas i pomógł mi ten programik opisany tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=9hEPcsfpHwk możliwe ze to rozwiąże problem :slight_smile: