Problem - Please insert the correct DVD - ROM, select OK

Witam. Posiadam oryginalną grę Civilization IV - Sid Meiers… Postanowiłem zrobić dla własnego użytku kopię programu ponieważ miałem ostatnio przykre przypadki łamania oryginalnych płyt. A więc po przepaleniu płyty wszystko wygląda na idealne… Otwieram mój komputer ----> Klikam na rysunek płyty Sid Meier’s - Civilization 4 ----> Pokazuje się okno Civilizationa i do wyboru mam Play (przed instalacją miałem Instal opcjonalnie) Read Me i Quit.Klikam Play po tym czekam chwilkę i pisze mi Please insert the correct DVD - ROM, select OK and restart application, a pod tym link Click here for more information about this error.

Gdy miałem do wyboru Install po uruchomieniu kopii płyty Civilization IV gra bez problemów się załadowała ;).

Jeśli nie będzie wyjścia proszę podać mi sposób na to aby zapisać pliki z gry na komputerze bez wkładania płyty, bo ja o tym nie mam pojęcia ;).

Program którym przepalałem to Nero 7 Essentials

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam !

Zainstaluj z orginała i graj na kopii.

To nie mogło się udać!-grana pewno jest zabezpieczona-nero do tego się nie nadaje! Musisz ściągnąć program A-Rey Scaner lub Protection IDScaner, i zobaczyć czym zabezpieczona jest Twoja gra!- W bazie Demon Tools nie ma tej gry(z takim podtytułem) Inne gry z tej serii zabezpieczone są SecuRomem lub SafeDisc.

Czyli ten komunikat jest prawidłowy-gra posiada zabezpieczenie.

Włożyłem oryginalną płytę Civilization.

Odpaliłem program A-Ray Scanner.

Kliknołem Scan.

Pokazało mi to:

[12] Signs on CD/DVD indicate SafeDisc 4.00

[12] SafeDisc 4.60.000 detected -> F:\DIAG.EXE

[12] — File(s) Scan Finished [1.10s] —

[12] — File(s) Scan Finished [0.00s] —

[12] SafeDisc DVD detected -> F:\CIVILIZATION4 [4DD83EFB]

Co ja mam z tym zrobić?

Z góry dziękuję pani/panu wyżej :slight_smile: =D>

Potrzebujesz programu Alcohol 52% http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … Alcohol+52%+1.9.8.7117

Po zainstalowaniu tworzy on wirtualny napęd(który będzie potrzebny)Robimy tym programem obraz gry-wybierając w menu Alcohola-kreator odczytu.Gdy nam się zgra to po wysunięciu płytki,w menu tego programu klikamy dwa razy na ten obraz-on zamontuje się w wirtualnym napędzie-i możemy grać.Oczywiście ta metoda nie jest 100% nie które gry po prostu nie działają,ale warto spróbować! Jeżeli wyskoczy jakiś komunikat typu securom… to trzeba włączyć ACID który jest tam gdzie jest zainstalowany Alcohol.-Prawy klik myszy na skrót Alcoholu-właściwości-znajdż element docelowy:To jest zielone A- można zrobić sobie skrót na pulpit.Zapomniałem dodać że trzeba jeszcze wybrać w zakładce profil zabezpieczenia!!Na samym

dole wybierz SafeDisc.

Źle zrobiłem, lub źle wykonałem polecenie.

1.Ściągnąłem program Alcohol 52 %.

2.Zainstalowałem Alcohol 52%.

3.Włożyłem oryginalną płytkę Civilization IV.

4.Uruchomiłem program Alcohol 52%.

5.Wybrałem opcję Kreator Odczytu.

6.Kliknąłem dalej.

7.Wybrałem wolny folder na dysku E (Mam 3 dyski C,D i E) i kliknąłem Start.

8.Czekałem na ukończenie procesu.

Teraz jest taki sam błąd, ale pisze:

Please Insert The Correct CD - ROM , select OK and restart application. (Zamiast DVD - ROM pisze CD - ROM :o )

Proszę o pomoc.

Tak jak pisałem - nie zawsze można wykonać poprawny obraz zabezpieczonej gry! 20090104135920sf9.th.jpg

Nic teżnie napisałeś czy w kreatorze odczytu wybrałeś zakładkę SafeDisc?? Może też zaistnieć potrzeba włączenia ACID to jest taka wtyczka(zielone A) która ‘‘oszukuje’’ system.Jest w folderze Alcohola.

Dodane 09.01.2009 (Pt) 10:30

No i jak tam udało Ci się czy nie? Ciekawi mnie to i tak trochę z nudów zrobiłem obraz mojej gry Gears Of War (SafeDisc 4.81)czyli trochę nowsza wersja i pięknie działa z wirtualnego napędu.