Problem Płyta gł., karta graf., zasilacz?

Witam,

Mam bardzo złożony problem.

Złożyłem sobie kompa okolo miesiąc temu, nic nadzywczajengo:

ASUS A8NE FM/S :?

AMD Athlon 64 4000+ San Diego (bez oc) S 939

1 GB GoodRam 400

GF 6600 GT Leadtek 128/128

zasilacz “krzak” LINKWORLD :x (Link do zdjęcia zasilacza: http://i29.tinypic.com/r22e12.jpg)

Na początku wszystko super. System stabilny, gry CS Source, HL2 AAx2 i inne - płynnie. Wczoraj właczyłem Counter-Strike 1.6, po chwili grania obraz “zastygł” i pojawiły sie pionowe pasy. Komp sam się zrestartował, moim oczom ukazało jak zwykle logo prodcenta płyty głównej (Fujitsu siemens) a na nim pionowe pasy koloru białego. Po przejściu na widok standartowy czyli, ten na którym jest pokazana nazwa procesora, pamięc ram, wykryte dyski i inne, również mam pionowe pasy, tym razem koloru żółtego. Naciska “DEL” wchodzę do BIOSu a tam “krzaki” tj., pozamieniane litery, generalnie cały interface biosu mało czytelny, “pokrzaczony”. Dalej kiedy chce się załadować system, pojawia się informacja w jaki sposób uruchomić system, a na niej pasy pionowe koloru niebieskiego :wink:

Ogołnie problem wygląda tak:

Odpalam kompa, widze te pasy jak wyżej wspomniałem.Gdy zaczyna ładować się system (logo Windowsa) obraz jest wporządku, czyli bez pasów. Po skończonym ładowaniu, monitor chciałby sobie zmienić rozdzielczość na tą która jest ustawiona w Windowsie (1024x768), ale wtedy monitor wygasa i komp po chwili się restartuje. I tak na okrągło. Nagrałem to, a poniżej link.

Link do wideo : http://odsiebie.com/pokaz/152344—9e11.html

To było wczoraj :smiley:

Dziś jest inaczej, uwaga :smiley: (pasy pionowe są nadal)

Komp po włączeniu sam się wyłącza raz w czasie wykrywania procesora, ramu i dysków, a innym razem tak jak wczoraj czyli po załadowaniu Windowsa (nie restaruje tylko wyłącza).

Z ciekawości chciałem zrobić format i świeżą instalacje Windowsa. Jak już uda się przebrnąć przez wykrywanie sprzętu, mam tą informacje “Naciśniecię dowolnego klawisza spowoduje rozruch bla bla bla…”(na tym ekranie nie ma pionowych pasów). No i następuje rozruch, płyta zaczyna się rozkręcać a komp w tym czasie się wyłącza.

BIOS juz restartowalem, karte graf. wyciągałem.

Nie mam zielonego pojęcia o co w tym chodzi.

Pomóżcie :expressionless: w ocenie co sie popsuło, bo wątpie że da sięcoś z tym zrobić.

Pozdrawiam

To mi wygląda na przegrzewanie się grafy lub coś z zasilaczem nie tak.

przychylam się do zdania adama też kiedyś tak miałem, z tym że wtedy u mnie oznaczało koniec jej żywota. 6600GT zdaje się ma czujnik temperatury więc sprawdź w programie Everest jaka jest temp., przeczyść chłodzenie karty. Tak czy inaczej zmień zasilacz.

Dzieki za opinie.

Temperatury nie mam jak sprawdzic bo system nie startuje. Pozatym czy karta moze sie przegrzac w ciągu 2 sekund ? Jeszcze pare pytań mi się nasuwa. Czemu w takim razie w biose wyskakują krzaki zamiast liter i w ogóle cały interface jest “pokrzaczony” ? I czemu wyswietla dobrze logo startowe windowsa ? Jakiś kosmos dla mnie #-o Ja się na tym nie znam, tylko programuje :stuck_out_tongue: BTW, po zasilacz ide jutro. Jest raczej potrzebny bo przy rozruchu niektórych płyt ( :shock: ) komp się wyłączał. Swoją drogą czy za niskie napięcie z zasilacza może spowodować uszkodzenie niektorych podzespołów?

Pozdrawiam

czyli już w ogóle nie startuje?

Idź i pożycz od kumpla jakąś kare grafiki lub niestety al będziesz musiał płacić za w sklepie za sprawdzenie.

Jeżeli objawy występują nawet po 2 sekundach to na pewno karta graficzna padła.Jaki chcesz kupić zasilacz żebyś nie kupił jakiegoś gó…

Startuje jak mu się chce :stuck_out_tongue: Raz wykryje procesor, pamięć, dyski, kolejnym razem tuż po włączeniu się wyłącza. A zasilacz jakis modecom do 100,-

tylko koniecznie musi to być modecom MC

tylko koniecznie musi to być modecom MC

a nie Modecom Feel powinno starczyć na 350W

Witaj kolego.Mam identyczny problem jak ty.Jeśli udało Ci się dojść co było przyczyną to proszę napisz mi,bo mi już ręce opadają.

Sprawa rozwiązana.Padła grafika.