Problem- płyta główna nie wykorzystuje całkowicie cpu

Kupiłem sobie procesor amd athlon xp 2800+ i mam płyte główną abit nf7-s v 2.0. I pojawił się problem :frowning: otóż ustawiłem w biosie tatktowanie procesora na 2133mzh(fabryczna prędkośc) i wlanczam kompa wszystko ok, klikam na ikone gry i mi nie wchodzi, inne gry tez ,ekran miga,błedy, np w gothicu 3 wyskakuje mi bląd where is the guru.Więc zmniejszyłem prędkosc cpu na 1800 mzh (automatyczne ustawianie w biosie) i nie bylo zadnych problemów a jak bym dał hoc 1 mhz wiecej to gry by mi niedziałaly.Zastaniawiam sie co aktualizowac bios czy sterowniki do plyty gluwnej a jesli tak to zkąd i jak zaktualizowac???

bleach52 , od czego masz dział hardware? nazwij temat konkretnie i popraw błędy, inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj regulamin. Przenoszę.

Nie wiem czy coś ci da aktualizacja biosu (chyba że wzbogaci się funkcjonalność BIOSu)

No ale stery też mało co dają.

A co do szukania sterów do od tego jest :google:

Jeszcze jedno jaki masz zasilacz?

Zasilacz podkręcenie o 1mhz by raczej wytrzymał wiec to raczej nie to. A moze tam poprostu jest mnożnik zablokowany w taki sposób.

a jak odblokowac mnożnik?

Zasilacz 400 w

Ściągnij CPU-Z i daj zrzuty ekranu z zakładek CPU oraz memory. Zobaczymy, może coś jest źle ustawienia (np napięcie).

\Documents%20and%20Settings\Artur%20Orlik\Moje%20dokumenty\Snap2

Pytanie jak wstawiac obrazki???

Skorzystaj z tej strony: http://img.wklej.org/

a potem daj linki do zrzutów.

A jaką masz serię? BlackEdition, czy zwykłą? I czym zmieniająć szynę, blokujesz pamięć? (chyba, ze amd jest inaczej niz w intel, jesli zle mowie, niech mnie ktoś poprawi).

16669

16670

Moja płyta głowna moze ustawic automatycznie na 1800 (jest taka tabelka od 600mzh do 1800mzh) a jak recznie ustawie na troche więcej niz 1800 mzh no to zadna gra nie chodzi.

np w gothicu 3 jak jest tabelka “where is the guru?” to zatrzymuje się na sprawdzaniu pamięci.(a jak mam ustawione na 1800mzh lub nizej to wszystko hula)

W jaki sposób ustawiasz ręcznie: przez FSB, czy przez mnożnik (tu odblokowany)? Powinieneś ustawiać FSB: 133, oraz mnożnik x16. Napięcie 1.65V.