Problem. Płyta główna sama resetuje BIOS do ustawień fabrycznych

Płyta do reklamacji.

To chyba jedyna opcja

Ale jeszcze jedno pytanie czy mi to na gwarancję przyjmą?
Wszystko nie występuje codziennie tylko losowo
Jak nic im w sklepie nie wyjdzie na testach to odeślą mi ją czy dadzą nową?

Wiem że to zależy od sklepu
Ale jaki scenariusz jest bardziej prawdopodobny?

A jaką masz gwarancję. Sklepu czy producenta? Bo to też jest ważne.

Chyba producenta. Nigdy nie zwracam na to uwagi.

Jak producenta to jest to tak zwany serwis zewnętrzny i sklep nie przyjmie ci płyty na gwarancji. Musisz sam odesłać ją do serwisu producenta z opisem usterki. Czasami producent na swojej www ma specjalny formularz na którym zgłaszasz usterkę, opisujesz przyczynę i wtedy przysyła kuriera po popsuty sprzęt.

Tutaj powinieneś znaleźć wszystkie potrzebne informacje do kontaktu z serwisem:
https://www.asrock.com/support/index.pl.asp

Okres gwarancyjny liczony jest od daty zakupu na fakturze. Jeżeli nie masz faktury to początkiem rozpoczęcia gwarancji serwis przyjmuje datę wyprodukowania płyty.

19 zworka zwarta przypadkowo? :grinning:

1 polubienie

To tu są jakieś zworki?
Przeleciałem instrukcję po stronie i nic nie wiedziałem

Jak zewrzesz CMOS to płyta po prostu nie wstaje.

@Melchior2137 płyta do reklamacji. Nie baw się w serwisy i inne takie, bo to strata czasu oraz pieniędzy i jeszcze gwarancje możesz stracić. Rękojmia i dziękuję. Tym bardziej, że komputer się zawiesza jak robisz coś w BIOS. Dla mnie uwalona pamięć flash lub źle wgrany BIOS. Nie próbuj aktualizować, bo jak uwalisz to możesz stracić gwarancję.

Mógłbyś wytłumaczyć? :sweat_smile:
Jestem zielony w te sprawy.

Wyciągnij baterię i sprawdź jej napięcie - to samo jak została Ci jeszcze jedna z tego samego ‘rzutu’ nieużywana. Baterie ze sklepów typu KIK i podobnych potrafią być już na półce do wyrzucenia. Zacznij od wsadzenie dobrej bateri CR2032 (czy co tam masz) - kup jakąś Vartę za 4-5zł w pewnym miejscu a nie coś, co jest sprzedawane za 4-5zł za 6 sztuk.

Jakie napięcie powinna mieć ta bateria?

Ban na Google?

3V.

Stara ma 3.16V
Nowa 3.27V
W normie
Czyli pozostaje tylko gwarancja?

Się gimnastykujecie, walnięta płyta.Chociaż z drugiej strony miałem kiedyś gościa z niedociśniętym przewodem od zasilacza (też miał losowe restarty) bios nie kleił itd.

Okej
Wiem już co mam robić
Dziękuję wszystkim serdecznie za pomoc :slight_smile: