Problem po aktualizacjach Win 10 - chyba dysk

Udało się nagrać na pena - zajęło ledwie 4gb :slight_smile:

A jeszcze nawiązując do kwestii ‘klonowania dysku’, o której ktoś napisał wyżej. Czy jest możliwość, aby tak sklonować mój obecny dysk HDD na dysk SDD - tzn programy szczególnie, aplikacje itp - nie chce mi się od nowa instalować wszystkich aktualizacji, office’a, przeglądarek i pozostałych rzeczy :wink:

Chodzi ci i migracje z HDD na “SSD” ?! - tak można bez problemu.
Ogólnie programów jest sporo które to pomogą ci w tym zadaniu.

https://www.diskpart.com/articles/free-alternative-to-paragon-migrate-os-to-ssd-0708.html

Wyklikaj w Google " klonowanie dysku".

Hej. Probuje zainstalowac win 10 na tym nowym dysku, ale niestety kaze sie zalogowac. Nie znam hasla - klikam “przypomnij haslo” - nic nie przychodzi na maila. Chce utworzyc nowe - wpisalem nr tel - sms z kodem nie przychodzi.

Nie da sie ominac tworzenia konta.

Czy wie ktos, jak mozna sie skontaktowac z MS, zeby powiedzieli co nie gra i dlaczego nie dostaje tego hasla? Moze byc kontakt w j. ang.

Jeśli nie znasz hasła do konta, to podczas instalacji powinieneś utworzyć konto lokalne, a nie MS.
Ta opcja jest trochę ukryta, ale jest. Najprościej instalować system bez podłączonej jakiejkolwiek sieci.

Nie gniewaj się ale przestałem już cokolwiek rozumieć z tego co piszesz.
Miałes system na starym HDD. Kupiłeś SSD. To czemu nie zrobiłes tego?
Takie trudne?

Za pozno. Utworzylem nowe konto :stuck_out_tongue: … ale, boshee, ilez to czasu trzeba czekac na to az wysla te kody aktywacyjne… No ale dobra.

Mam juz system, pisze ze aktywowany, nadal pisza ze musza naprawic problemy z moim kontem - chodzilo o piwiazanie nowoutworzonego na podstawie nr tel, z kontem email… Wiec co robie? Czekam na maila od MS.

Przy okazji okazalo sie, ze miedzyczasie dostalem kody do zresetowania tamtego starego konta, ale juz po ptokach, bo mam nowe i system sie aktualizuje wlasnie.

Pisałem ci o tym wcześniej. Paręnaście minut i gotowe.

Ale co ty chciałeś klonować? S.M.A.R.T. dysku pokazuje, że są na nim bad sectory, dodatkowo piszesz:

Więc nie ma żadnej pewności, że wszystko dobrze by działało. Włącznie z systemem, bo podczas kopiowania mogłyby wystąpić błędy, albo już coś jest nie do odczytania. Również inne zainstalowane programy mogłyby nie działać.
Owszem, można i wtedy klonować system, ale ja uważam, że w tej sytuacji lepiej postawić go na nowo.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :smiley:
Na prawdę doceniam, że mnie nie zrugaliście i macie taką cierpliwość :smiley:
Idę założyć zatem nowy temat w innej sprawie, bo ten już się wyczerpał.

Pozdrawiam wszystkim i życzę udanej niedzieli :*

S.M.A.R.T. status bad backup and replace oznacza że stan dysku jest zły i należy wykonać kopie zapasową a dysk wymienić.

Nie ma tu słowa o bad sektorach a przyczyn złego stanu dysku może być wiele.
Z tego co przeczytałem to system został przywrócony z obrazu systemu więc aż tak tragicznie nie było. Jedno się dało to czemu i drugie miało się nie udać.

Prawde rzecz biorac, po wylaczeniu komputera i ponownym uruchomieniu nadal pojawial sie ten sam blad. Moze powinienem zbadac dysk pod katem uszkodzen, badsectorow itd… - zawsze mg go jeszcze podlaczyc :slight_smile:

Zgraj najważniejsze pliki no i odpal hdtune /crystal disck. Po usb nie będziesz miał szansy na wykres prędkości, ale status powinien starczyć.