Problem po aktualizacji oryginalnego systemu

Witam!

Posiadam oryginalny system Windows 7 x64, otrzymałem go poprzez platformę MSDNAA, system został oczywiście aktywowany, używałem go może pół roku. Wczoraj podczas uruchamiania komputera, zaczął się aktualizować. Niestety odcięło mi zasilanie od niego, po ponownym uruchomieniu był komunikat o cofaniu zmian nieudanej aktualizacji. Po wszystkim komputer uruchamia się, zamiast pulpitu mam czarny ekran i w rogu komunikat o nieoryginalności systemu. Próbowałem przywrócić system do wcześniejszej konfiguracji, jednak po dokonaniu tego, komputer co prawda uruchamia się z normalnym pulpitem, jednak jest tak ,przymulony", że nic nie da się zrobić, a po 2-3 minutach znowu pojawia się komunikat o nieoryginalności. Aktualnie jestem w trybie awaryjnym z obsługą sieci. Próbowałem dzwonić do Microsoft, ale jest weekend i linie nieczynne.

Z góry dziękuję

Witam spróbuj odinstalować aktualizację KB971033

Nic nie pomogło.

 Masz jedzcze dostęp do programu MSDNAA

Tak, mam.

sprawdz przez ie oryginalność systemu jeżeli nie pomoże ja przeinstalowałbym system szkoda kasy na dzwonienie do MS a używanie różnego rodzaju nielegalnych sztuczek przy posiadaniu legalnej licencji jeszcze bardziej mija się z celem. Ja też tak kiedyś miałem ale mam obraz systemu sprzed miesiąca z wgranym dodatkiem i aktualizacjami więc przywrócenie systemu trało 15 min łącznie z wgraniem nowszych sterów programów itd niecała godzina

 

Ps.

 

zaomniałem link do str

 

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/help/genuine/what-is-validation

Usuń aktualizację KB971033 i zablokuj samoistne pobieranie i instalowanie aktualizacji. Może pomoże.

próbował już tego sposobu

Nie chce mi się zainstalować ta aplikacja, co sprawdza oryginalność systemu (kod błędu 0x8007043C). Możliwe, że jest to spowodowane tym, iż jestem w trybie awaryjnym. Przeinstalowanie systemu to coś, czego chciałem uniknąć w kontekście poniedziałkowego egzaminu, ale cóż, chyba nie ma wyjścia. Jeszcze mam pytanie: czy przy ponownej instalacji zadziała mi klucz, który uzyskałem z MSDNAA, czy był on tylko jednorazowy. Jeżeli jednorazowy, to pozostaję bez działającego komputera i co gorsze bez systemu. 

jeżeli instalujesz system na tej samej konfiguracji sprzętowej powinien działać

 

U mnie do tej pory mój klucz działa bez problemu

 

klucz przypisany jest do Twojego komputera nie jest jednorazowy

 

po świeżej instalacji systemu zrób sobie obraz do przywracania systemu wiele czasu na przyszłość oszczędza sporo czasu ,nawet po skończeniu dostępu do msdnAAA możesz w koło przywracać swój już aktywowany system na Twoim komputerze

Możesz spróbować wymusić ponowną aktywację systemu w następujący sposób:

  1. Uruchamiasz regedit.exe (np. Win+R i wpisujesz regedit.exe) - oczywiście w trybie admina.

  2. Szukasz klucza HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Setup/OOBE/MediaBootInstall i zmieniasz wartość 1 na 0.

  3. Wpisujesz w wiersz poleceń (ew. okienku uruchamiania z Win+R) komendę:  slmgr /rearm . Czekasz na zakończenie operacji (powinno wyskoczyć okienko z informacją).

  4. Restartujesz komputer - powinieneś teraz być poinformowany o tym, że masz 30 dni na ponowną aktywację systemu (co możesz zresztą zrobić od razu).

 

PS: Jest jeszcze komenda slui.exe 4 która wymusza pojawienie okna aktywacji (bez modyfikacji klucza) - jednak nigdy tego nie testowałem.

Po wpisaniu komendy slmgr/rearm wyskakuje błąd: uruchom na komputerze z systemem Microsoft Windows w wersji innej niż podstawowa polecenie: …

Hmm - adekwatnie któraś aktualizacja coś zrąbała.

Zasze jest jeszcze metoda ostateczna - czyli instalujesz system od nowa, ale wybierasz metodę Uaktualnienie (Upgrade). Wtedy wszystkie pliki zostaną zachowane (pojawi się też folder Windows.OLD który można usunąć).

 

EDIT:

Jest jeszcze coś takiego: http://support.microsoft.com/kb/978305 - podejrzewam jednak, że to też będzie działać tylko w trybie normalnym…

Rozumiem, że zgodnie z tym co piszesz, kiedy wybiorę opcję uaktualnienie, wszystkie moje pliki, które mam na dysku C, zostaną zachowane? Mam tam chyba 50 GB ważnych danych, a przenoszenie ich pendrivem na inny komputer zajmie mi cały dzień.

Tak - pliki zostaną zachowane. Opcja uaktualnienie zachowuję stare foldery - jeśli nie może ich przekonwertować/zmodyfikować to po prostu zostanie dodana końcówka .OLD.

W skutek odcięcia zasilania mógł wystąpić problem z dyskiem.

 

Pobierz CrystalDiskInfo portable, wypakuj i uruchom, zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]), zrób zrzut ekranu (rozciągnij okno programu by było widać wszystkie parametry), umieść na http://postimage.org/ i podaj link na forum.


 

włącz skanowanie dysku w poszukiwaniu błędów we właściwościach systemu w zakładce narzędzia  sprawdź pozostaw zaznaczone tylko automatycznie napraw błędy systemu plików, co do instalacji poprzez uaktualnienie ja postawiłbym system od nowa masz dostęp w trybie awaryjnym do swoich plików bez problemu możesz je przenieść na inną partycję system bezie świeży stabilniejszy czasami również od nowa trzeba będzie konfigurować sterowniki ,ale to tylko moje zdanie :slight_smile:

Nie wiem czy wszystko zawarłem w tych zrzutach. Widzisz wszystko co potrzeba?

Dysk ma niestabilne sektory (parametr C5, akurat to ucięło, jeśli dobrze widzę to jest ich 24 lub 21).

 

Uprzedzę tylko że użycie narzędzia do sprawdzania systemu plików może skutkować niemożnością uruchomienia systemu (bardzo rzadko ale się zdarza).

Kliknij prawym na partycję systemową C, Właściwości, Narzędzia, Sprawdź (tylko pierwsza opcja zaznaczona), kliknij Rozpocznij, Zaplanuj sprawdzanie dysku i uruchom ponownie system (spróbuj w trybie normalnym).

Powtórz całą operację jeszcze raz (jest dość sporo niestabilnych sektorów).