Problem po aktualizacji win 10

Siemanko wczoraj zrobiłem aktualizacje win 10 z automatu laptop się zrestartował i zaczęło aktualizować po chwili się wyłączył i od momentu go włączenia jest cały czas czarny obraz oraz klawiatura i myszka nie działa w dodatku wentylator głośno chodzi jak nigdy żadne restarty laptopa nie działają klawiatura na nic nie reaguje więc alt ctrl delete i takie sprawy odpadają próbowałem polonczyc go do telewizora przez hdmi i nadal nic brak sygnału na telewizorze
nie wspomnę laptop był wlonczony prze prawie 20h z czarnym ekranem więc poczekanie aż zadziała nic nie da próbowałem już prawie wszystko i nic kaplica nie mogę powiedzieć złego słowa o lapie bo ma może z pół roku moze wy mi pomożecie z góry dziękuję :innocent: a a parametry jak i laptop to Lenovo IdeaPad 3 Ryzen 5 AMD Radeon 16g ram

Po uruchomieniu jest chociaż logo Lenovo, czy nie ma nic? Bo jak nie ma loga Lenovo, to niekoniecznie to wina aktualizacji. Spróbuj wejść do UEFI i zobacz, czy chociaż w UEFI będzie obraz.

Jak wejść do UEFI? Klikaj F2, F11, F12 lub DEL tuż po uruchomieniu lapka od razu.

Albo z boku laptopa jest taki przycisk. Mój brat tak miał przy swoim laptopie Lenovo i trzeba było ten guziczek wcisnąć igłą lub paznokciem. Potem wybierało się „Setup” lub coś takiego.

1 polubienie

Jak już napisałem czarny obraz od odpalenia i nie wejdę bo klawa wgl nie dziala przed aktu było wszystko dobrze i nic nie wskazywało żeby coś mogło innego się popsuć

Z boku obudowy masz przycisk Recovery lub podobnie? Jak tak, to wylącz laptopa siłowo przytzymując Power i wciśnij ten guziczek z boku iglą lub paznokciem.

1 polubienie

No niestety to samo wyłączyłem go guzik dalem i nic włączył się i nadal to samo

To wygląda chyba bardziej na nieudaną aktualizację BIOSU, bo Lenovo również w ten sposób realizuje tę ryzykowną czynność z poziomu systemu.
Jednak raczej nie odbywa się to znowu automatycznie, tylko ręcznie jak już…
Jednak całkowite uceglenie to dziwna sytuacja w przypadku normalnej aktualizacji.
Powinno się przynajmniej do Biosu/UEFI móc dostać.
Wyciągałeś akumulator?

1 polubienie

Aktualizacje sam wciskałem bo mi wyskoczyło ze trzeba zrobić moja kobita też miała i u niej wszystko dobrze dalem żeby aktualizacja była robiona i lapek się zrestartował I od tamtej pory ta kicha nie wyciągałem go bo on jest wbudowany a żeby go wyjąć bym musiał go otwierać a jeszcze ma gwarancję więc nie chce tego robić i w tym problem ze jak załączę łapa to niby na monitorze jest tak jakby przyciemniał obraz ale dalej i tak ciemnota

Sam wciskałem…czyli wiesz jak ona brzmiała (ta aktualizacja).
Poza tym, jak przebiegała, czyli lapek zainstalował ją i dał komendę, aby dokończyć aktualizację, należy uruchomić ponownie system - czy działo się to inaczej.
W tej sytuacji kiedy nie odpala ci się tryb recovery z bocznego przycisku, to raczej słabe szanse, żebyś sam coś wymyślił.
Potrzeba będzie zapewne i tak odpięcie akumulatora (ja mam Lenovo Legiona i odkręcenie dolnej pokrywy nie grozi utratą gwarancji) nie wiem jak w twoim.
Skoro nie pokazuje się nawet Logo Lenovo to raczej jak pisałeś „kiszka”…brak możliwości wejścia do UEFI niezbyt dobrze wróży.
Próbuj jeszcze kilka razy wejść do UEFI tutaj masz sposoby.
https://support.lenovo.com/bd/pl/solutions/ht500216

2 polubienia

Przebiega tak jak każda coś tam się porobiło i żeby dokończyć aktu ponowne uruchomienie lapa i od ponownego uruchomienia czarny obraz był to go zostawiłem na ponad cala noc i nic i właśnie dlatego tutaj postanowiłem napisać bo już nie mam siły próbowałem przeważnie wszystko co mi podpowiadali i nic🤣 na pewno wiem że nic z lapkiem nie powinno byc bo działał normalnie tylko po tej aktu mu odbiło I to się dzieje

No to musisz poczekać jeszcze na innych, może ktoś podsunie jakiś pomysł.
Wychodzi na to, że akurat u ciebie aktualizacja poszła nad wyraz niefortunnie.
Jak pisałem niemożność odpalenia UEFI, nie daje prawie żadnych szans na naprawę systemu (o ile dotyczy to teraz w ogóle systemu) według ogólnych zasad - bo wygląda to na jakąś zupełną zwiechę oprogramowania układowego, albo co gorsze na jakąś usterkę pamięci i tym podobne.
Możliwe, że nie potrafisz jednak sam wejść do UEFI co w takim stanie nie jest łatwe, ale może nie niemożliwe.
Jeszcze tak gwoli ścisłości…
Włączasz lapka normalnie przyciskiem zasilania i (zapala się jakakolwiek dioda sygnalizująca włączenie lapka?)…na ekranie widać jedynie jakby lekkie podświetlenie, ale brak jakiegokolwiek obrazu i wentylator lapka od razu wchodzi na prawie maksymalne obroty…?
Wciśnięcie przycisku recovery z boku lapka na wyłączonym lapku daje identyczne zachowanie?
Próby odpalenia UEFI metodami z powyższego linka jaki ci dałem nic nie dają?
Tak to teraz wygląda?

1 polubienie

No to nic dziękuję wgl ze znalazłeś czas by spróbować mi pomóc :innocent: mam nadzieję że to tylko ta głupia aktu bo jak wcześniej juz mówiłem ze lapek przed aktu był okazem zdrowia a co do UEFI juz wielokrotnie wchodziłem na innym sprzęcie to raczej nie tu problem siedzi

No raczej tu jest problem, bo z UEFI możesz wykonywać wszelkie ruchy naprawy.
Bo tak to nie odpalisz żadnego obrazu naprawy systemu.
Nic nie zrobisz.
A masz jak nic w najlepszym wypadku jakieś zapętlenie tej aktualizacji…(oby).
Sprawdź jeszcze bez zasilacza na samym akumulatorze.
Możliwe, że jednak i tak będzie potrzeba odpięcia akumulatora na jakiś czas, żeby coś ruszyło.