Problem po instalacji gry

Witam…prosze o pomoc. Mianowicie zainstalowałem gr XIII (4cd) po instalacji pojawia mi sie nastepujacy napis podczas próby właczenia gry :

General protection fault!

History: UD3DRenderDevice::SetRes <- UWindowsViewport::TryRenderDevice <- UWindowsViewport::OpenWindow <- UGameEngine::Init <- InitEngine

Co to oznacza i czy da sie cos z tym zrobic?

jaką masz kartę grafiki, jakie sterowniki i jaki DirectX?

karta grafiki TNT 2 (32)mb , nie powinno byc problemów, poniewaz wszedzie pisza że gra działa na kazdym akceleratorze 3d

Sterowniki nvidia (numeracja 5) i directx9c.

chyba jednak są problemy ponieważ jest problem z urządzeniem renderującym czyli z kartą grafiki :slight_smile:

próbuj zmienić sterownik, ale na tak archaicznym sprzęcie to może być różnie :smiley: :smiley: :smiley:

UPDATE: http://ksgry.redakcja.pl/hotline/gry.as … rtykul=227

przykro mi :slight_smile:

No dzieki :stuck_out_tongue: Rzeczywiscie na takim sprzecie lepiej pozostanie przy tetrisie.:slight_smile: pozdr.

To mi wyglada na Critical Error który pojawia sie w grach na silniku UE2.*, pojawia sie on dlatego ze masz system rozchszaniony, bajzel w sterach, wirusy itd. lub twój komp jest zasłaby na ta gre.

Przy TNT2 to ja bym się cudów nie spodziewał,możesz mieć nawet za mało pamięci na karcie,dzisiejsze gry wymagają conajmiej 64 MB Video Ram,a już wchodzą karty 256 MB,wszystko przez wymagania graczy,jeśli w grze chcesz mieć prawdziwie wyglądające obiekty, tekturowe wycinanki,to tekstury muszą być wysokiej rozdzielczości,nawet po obrobieniu w pamięci operacyjnej komputera - AGP,muszą być transferowane do pamięci video,aby je wyświetlić,zresztą uruchom sobie stare gry,które chodziły na Voodo 1,4 MB i porównaj tekstury,to każdym to każdy obecnie sprzedawany akcelerator,a ta karta nie jest kompatybilna z DirectX 9,chyba z DirectX 6

Dziwne z tym XIII ponieważ takie gry które mają teoretycznie wyższe wymagania czyli np. Max Payne 2, Silent Hill 2, Medal o Honor, Manhunt i kilka innych które mam teraz zainstalowane chodza dobrze na tym TNT2. Wiadomo że nowosci nie działają choc sie odpalają, jednak grac sie nie da. A ta Gra XIII ma wymagania bardzo niskie, nawet w readme.

Ale to jest gra,która chyba potrzebuje 64 MB na karcie grafiki,może być za mało pamięci na karcie