Problem po instalacji Office'a 2007

Witam. Mam problem.

Po instalacji Office’a 2007 dla Użytkowników Domowych chciałem otworzyć dokument Worda. Musiałem to zrobić wybierając Właściwości -> Otwórz za pomocą…

Od tej pory wszystkie programy i dokumenty, które mam na pulpicie albo w menu Startu chcą się otwierać za pomocą Worda! Wszystkie pliki mają rozszerzenie *.ink. Jeśli chcę otworzyć Emule’a, muszę wybrać opcję Otwórz za pomocą -> Wybierz program domyślny -> Przeglądaj i znaleźć plik *.exe w Program Files. Kiedy już otworzę Emule’a, to wszystkie inne programy również chcą się otwierać za pomocą Emule’a…

Mam laptopa, Vistę.

Co robić? Help.

Nie rozszerzenie *.ink tylko *.lnk, rozszerzenie dla skrótu. Pewnie dla plików *.lnk (skrótów) jako program domyślny na stałe przypisałeś Worda.

Wejdź w “typy plików” w ustawieniach folderów czy jakoś tak (nie pamiętam jak to jest dokładnie w Viście). Następnie znajdź na liście rozszerzenie LNK i usuń je z listy. Usuniesz w ten sposób skojarzenie skrótów z Wordem, a ponieważ domyślnie LNK nie ma na liście w “typach plików” to wszystko powinno wrócić do normy. Jednak dla pewności po usunięciu tego rozszerzenia z listy plików uruchom komputer ponownie.

wejdż w programy domyślne i wybierz zadanie 2 z listy i podopasowuj odpowiednie progsy do rozszerzeń

Tylko że wszystkie programy są na dobrze dopasowane… A tego *lnk nie da się usunąć z listy.

:?:

Update:

Jakieś inne wskazówki?

Update:

Anyone?


Podbijanie tematu nie jest mile widziane

Asterisk

DuzzY , byłeś o czymś informowany przez Asteriska.

Kolejny post - kosz.

Masz do mnie jakieś uwagi - pisz PW.

OT - kosz.