Problem po instalacji windows 10

Witam
Szukam rozwiązania swojego problemu.
Miałam zapchany komp więc postanowiłam zrobić reinstalkę.
Ponieważ fabrycznie mam windows 8 zainstalowalam tę wersję, a ponieważ wolę windows 10 pobrałam narzędzie do instalacji windows 10 i bez problemu zainstalowalam.
Problem się zaczął gdy odpalilam grę ze steama Path of Exile.
Na windows 8 dzialała na 10 przed reinstalka tez teraz nie chce się włączyc a w menedżerze są dwa procesy poe32 i poe64 w/g mnie powinien sie odpalac tylko jeden to raz a po drugie gra się powinna właczyc.
Nie wiem co robić nie chce wracac do 8ki a chcę grać w PoE doradzcie cos proszę

Wyciąg z neta;
Update: I did delete Content.ggpk from the POE folder and reinstall the game.
The game is starting now.

Pobieram dam znać czy pomogło

Nie pomogło nadal 2 procesy w tle i się nie odpala

Najprostsza rzecz, próbowałaś odpalać w trybie zgodności z Windows 8 lub niższe?
PPM na główne exe gry, które odpalasz, nie skrót do jakiegoś launchera, jeśli skrót na pulpicie nie prowadzi do exe gry, ale na nim najprościej też tego można spróbować.

probowalam tryb zgoddnosci , sterowniki od producenta (nowe i stare), dx9 dx11,problem jest w windowsie bo na geforce now gra sie odpala,przeinstalowywalam 10ke 2 razy,bo na 8 dziala za kazdym razem

Zobacz to:

Jeszcze komuś czysta instalacja sterowników pomogła (taka opcja podczas ich instalacji). Jeśli tego tam nie masz, ściągnij DDU i usuń sterowniki wcześniej pod trybem awaryjnym za jego pomocą.

Spróbuj ew. jeszcze w katalogu gry odpalać jeden z exe, bo są dwa, na przemian, najlepiej upewniając się wcześniej w menadżerze, że żaden nie jest uruchomiony.

Zobacz ew. jeszcze to:

Ogólnie też z tego co wiem, tryb DX11 działa w x64. Można próbować z DX9.

wyprobowalam wszystko odinstalowalam w trybie awaryjnym zainstalowalam ze strony producenta probowalam zmiane opcji rozruchu, odpalalam po jednym z procesow odpalic w poe (odpalam poe 64 a w procesach pokazują sie oba juz nie wiem co robic

Gdzies doczytałam ze jest to problem aktualizacji windowsa ale nie wiem co z tym

Pobierasz ISO Windows 10. Robisz nośnik z systemem i instalujesz na czysto 10 dokładnie tą wersję co masz (home/pro twoją) bez podawania klucza. I z usunięciem i na nowo utworzeniem partycji. Później system się aktywuje (po upgrade masz licencję, więc sama wskoczy). Na koniec wykonujesz wszelkie aktualizacje systemowe z aktualizacją sterowników z Windows Update i później aktualizacja sterowników o nowsze wersje i powinno być już wszystko dobrze. Zalecane jest czysta instalacja Windows 10 po dokonaniu upgrade, bo po samym upgrade dużo rzeczy może nie działać.

Pierwszy link z Google: https://youtu.be/z0nMkoORZd4 Spróbuj.

Nie moge bo PoE się nie odpala

ups odpowiedz nie do Ciebie kombinuję z tą instalacją

PoE się nie odpala wcale wiec ten filmik mi nie pomoże

Okay. Masz grę na Steam. Dawniej był launcher gry, z poza Steam. Sprawdz, czy launcher gry jest jeszcze dostępny do pobrania. Jeśli tak, pobierz, zainstaluj.

sprawdzałam to samo co ze steamowym

Ok. Temat grubszy.

dziwne jest to ze wczesniej dokladnie tak samo reinstalowalam system i nie mialam problemow

Wiesz co, grałem w PoE na Win10 ale jeszcze w wersji 1609? Gra działała. Na dniach sprawdze gre na 1909.

Będę wdzięczna za każdą podpowiedz