Problem po instalacji Windows Vista/7 - system nie reaguje

Witam. Mój problem polega na tym, że po sformatowaniu partycji z Windows 7 i ponownej jego instalacji (według instalatora bezproblemowej), po której nastąpić miało ponowne uruchomienie systemu, ono nie następuje. Po nieudanej próbie z Windows 7, zrobiłem podobnie z Windows Vista. Instalacja przebiegła tak jak poprzednio, z tą różnicą, że po bardzo długim czasie widać czarny ekran i kursor, aż po kilkunastu minutach pojawił się ekran do stworzenia nowego użytkownika, po którym jednak system się zawiesił. Uruchomiłem więc komputer ponownie, włączając tryb awaryjny, gdzie moim oczom po długim czasie ukazał się pulpit, jednak przy próbie włączenia panelu sterowania, czy eksploratora następuje zwiecha. Kompletnie nie wiem co się dzieje. Dodatkowo na tym samym laptopie na drugiej partycji mam zainstalowany system Fedora 17, który działa bezproblemowo, a partycje z Windowsem formatowałem właśnie dlatego, że z niewiadomych przyczyn system Win 7 nie chciał się uruchomić. System Windows instaluje na partycji podstawowej. Tutaj załączam screenshota ze SMART (nie jestem specjalistą i nie potrafię ocenić, co jest nie tak wg. tego oprogramowania):

http://img542.imageshack.us/img542/5909/smartg.jpg

Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu problemu. Czy to jest jakiś problem z dyskiem twardym?

Tak, zdecydowanie tak.

Masz bad sectory na dysku i dodatkowo trochę sektorów oczekujących na remapowanie.

Dodane 27.12.2012 (Cz) 9:52

Zrób backup ważnych plików.

Pobierz Drive Fitness Test nagraj na płytę i uruchom z niej komputer. Jeśli program wykryje poprawnie dysk to uruchom Advanced Test.

Witam ponownie i dziękuję za odpowiedź. Niestety mam problem z tym narzędziem, które zaproponował użytkownik falcon89. Przy próbie jego użycia nic się nie dzieje (program nie chce się ładować). Zatrzymuje się na “Loading DFT …” i nic. Trochę pogooglowałem i znalazłem na ten temat coś:

Klik, jednak wyłączenie w Biosie USB i Lan nie przynosi skutków, tak jak ludziom, którzy wypowiadali się na forum w tym linku.

Jaki masz ustawiony tryb sata (ide, ahci czy kompatybilny). Żeby program wykrył dysk tryb sata musisz ustawić na ide lub kompatybilny.

Ustawiony był tryb sata (ahci). Po zmianie na kompatybilny - tylko taki jest do wyboru, dalej nic się nie dzieje “Loading DFT …”, program nie startuje.

Drive Fitness Test to jest tylko dodatkowa opcja, dysk kwalifikuj się do wymiany.

Zrób kopie ważnych plików i później możesz coś jeszcze z tym dyskiem robić (zerowanie i remap, nawet jeśli pomogą to nie wiadomo na jak długo).

Ok, dziękuję za pomoc.

Luminera ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.