Problem po instalacjii nowych sterowników

Moje stare sterowniki do karty graficznej pochodziły z 2004 roku, więc postanowiłem zainstalować nowe. Ściągnałem z http://www.nvdia.pl odpowiednie do mojej karty (GeForce 5700VE). Najpierw odinstalowałem stare, następnie zainstalowałem nowe. Wszystko działa ok, lecz menedżer urządzeń nie wykrywa 2 urządzeń (nie mam pojęcia co to za urządzenia). Mój system to Windows XP z theme VistaVG (żadne pliki systemowe nie były podmieniane).

http://img36.imageshack.us/img36/5706/bladi.jpg

Panel Sterowania NVIDIA wygląda tak:

http://img142.imageshack.us/img142/7201/blad2.jpg

Hej,

:arrow: A jaką masz płytę główną - podaj producenta i model.

Podejrzewam, że posiadasz płytę opartą na układzie Intela - a jeśli tak, to są to urządzenia na płycie głównej, które poprawnie są wykrywane po zainstalowaniu sterowników do płyty głównej. Czy instalowałeś takowe?? Jeśli nie, to koniecznie to zrób.

W pierwszym screen’ie zauważyłem coś ciekawego - posiadasz kartę nVidii, więc dlaczego w menadżerze widoczny jest ATITool Utility, który działa z produktami ATI??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Moja karta to GIGABYTE GA-K8NS z procesorem AMD Athlon 64 2800+

Sterowniki do płyty głównej były instalowane :slight_smile:


Co do ATITool to wiedziałem, że ktoś się tego uczepi :stuck_out_tongue:

Wcześniej próbowałem trochę podkręcić kartę graficzną, więc zainstalowałem program ATIToll 0.26 (w KS Twój Niezbędnik EXTRA napisali, że jest on uniwersalny i działa z kartami nVIDIA i ATI).

Hej,

Tak czy inaczej ściągnij sterowniki do Windows XP ze stronki Gigabyte’a - NVIDIA Chipset driver for nForce3 series (Included LAN driver), wypakuj do folderu i nie uruchamiaj procesu instalacji. Następnie wejdź do menadżera urządzeń, kliknij na jedno z urządzeń i wybierz kolejno: Aktualizuj sterownik -> Nie, nie tym razem -> Zainstaluj z listy lub określonej lokalizacji (zaawansowane) -> zaznaczasz opcję Uwzględnij tą lokalizację w wyszukiwaniu i podajesz w niej ścieżkę do wypakowanych sterowników. Dla Kontrolera magistrali zarządzania systemem powinien być przeznaczony sterownik z katalogu SMBus , a dla Inne urządzenia typu mostek PCI powinien być przeznaczony sterownik z katalogu GART - podejrzewam, że to drugie urządzenie to port AGP, który bez sterowników błędnie wykrywany jest w systemie jako port PCI - może stąd problemy w panelu nVidii. Daj znać, jakie rezultaty działania…

Za wiadomością na GG dorzucam link do paczuszki, która zawiera tylko wspomniane powyżej foldery ze sterownikami - http://www.sendspace.com/file/3id613.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Niestety mam bardzo powolne łącze internetowe z limitem blueconnecti nie uda mi się teraz ściągnąć tego pliku. Łącze nieraz się rozłącza, a później nie mogę wznowić. Czy mógłbym wyszukać te sterowniki na płycie?

Hej,

Tak jak pisałem na GG - możesz zaktualizować przy pomocy płyty - po prostu przerzuć zawartość na dysk i postępuj zgodnie z tym, co napisałem w poście… Ewentualnie możesz posłużyć się plikiem, który umieściłem w poście powyżej - ma niecałe 300 kB więc powinien ściągnąć się bardzo, bardzo szybko… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Kontroler magistrali zarządzania systemem zainstalował się i jest wykrywany jako NVIDIA nForce PCI System Management ; a Inne urządzenia typu mostek PCI nie zainstalował się.

Panel Sterowania nVIDIA nie zmienił się.


Stery instalowałem z pliku od Dimatheus’a

Hej,

Rozumiem zatem, że zniknął on z gałęzi Inne Urządzenia i przestał być przy nim wyświetlany wykrzyknik??

Próbowałeś zrobić tak, jak pisałem - czyli zaktualizować sterownik i we wskazanej lokalizacji podać ścieżkę do katalogu GART?? Jeśli w nim nie znalazł odpowiedniego sterownika spróbuj podać ścieżkę do folderu MemCtl - któryś z tych sterowników musi bowiem pasować.

Pozdrawiam,

Dimatheus

musiałeś coś źle zainstalować ściągnij stery ze strony producenta

Hej,

A to żeś zaszalał… :stuck_out_tongue: Przydałoby się czasem przeczytać nie tylko ostatni i przedostatni post, ale całą historię… :slight_smile: Jak na razie Bohdan_3 nie ma możliwości ściągnięcia pełnej wersji sterowników…

Bohdan_3 - a może masz możliwość ściągnięcia sterowników w pracy lub u jakiegoś znajomego??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak, zniknął i nie ma przy nim wykrzyknika.

Sprawdzałem oba foldery i nie znalazł.

Hej,

Super!! :slight_smile:

Zaczynają powoli kończyć mi się pomysły… :frowning: Na stronkach nVidii znalazłem sterowniki do tego chipsetu. Co ciekawe jest w nich dodatkowy folder, którego nie ma w sterownikach na stronie Gigabyte’a. By znów nie zmuszać Cię do ściągania sporych paczuszek - sterowniki zajmują ponad 50 MB - wyodrębniłem tylko dwa foldery, które spakowałem jako samorozpakowujące się archiwum WinRar dostępne tutaj - zajmuje znów nieco ponad 350 kB. Ściągnij paczuszkę i spróbuj znów ręcznej aktualizacji sterownika - tym razem wykorzystując zawartość folderów.

Powodzenia,

Dimatheus

W tych też nic nie znalazł. Zgrałem stare stery z płyty i przeszukałem cały folder i nic

Hej,

To mi trochę umknęło… Piszesz, że były instalowane - pytanie tylko kiedy? :slight_smile: Czasem bowiem odinstalowanie sterowników do grafiki powoduje usunięcie pewnych plików sterowników płyty głównej. Dlatego po deinstalacji sterowników graficznych zalecane jest najpierw ponowne zainstalowanie sterowników do płyty głównej, a dopiero po tym instalacji nowych sterowników do karty graficznej. Dlatego spróbuj zainstalować sterowniki do płyty głównej raz jeszcze wykorzystując płytkę, którą otrzymałeś razem z płytą główną - najpierw odpalając instalator, a później (jeśli instalacja standardowa nic nie da) postępując podobnie jak w przypadku poprzednich sterowników - z tą jednak różnicą, że umieszczasz płytkę w napędzie i przy aktualizacji sterownika zaznaczasz opcję, by przeszukał napęd CD.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Panel sterowania nVIDIA działa już poprawnie (zminiłem theme’a Windowsa). Niedługo będę miał nowe sterowniki.

Hej,

OKI, czyli rozumiem, że to temat graficzny powodował błąd - może nie był dostosowany do innego niż klasyczny panelu sterowanie nVidii… :slight_smile:

:arrow: A czy nieznane urządzenie nadal jest widoczne w menadżerze urządzeń??

:arrow: Czy pomogło coś zainstalowanie ponowne sterowników do płyty głównej??

Pozdrawiam,

Dimatheus