Problem po instalacjii nowych sterowników

(system) #1

Moje stare sterowniki do karty graficznej pochodziły z 2004 roku, więc postanowiłem zainstalować nowe. Ściągnałem z http://www.nvdia.pl odpowiednie do mojej karty (GeForce 5700VE). Najpierw odinstalowałem stare, następnie zainstalowałem nowe. Wszystko działa ok, lecz menedżer urządzeń nie wykrywa 2 urządzeń (nie mam pojęcia co to za urządzenia). Mój system to Windows XP z theme VistaVG (żadne pliki systemowe nie były podmieniane).

Panel Sterowania NVIDIA wygląda tak:

(Dimatheus) #2

Hej,

:arrow: A jaką masz płytę główną - podaj producenta i model.

Podejrzewam, że posiadasz płytę opartą na układzie Intela - a jeśli tak, to są to urządzenia na płycie głównej, które poprawnie są wykrywane po zainstalowaniu sterowników do płyty głównej. Czy instalowałeś takowe?? Jeśli nie, to koniecznie to zrób.

W pierwszym screen'ie zauważyłem coś ciekawego - posiadasz kartę nVidii, więc dlaczego w menadżerze widoczny jest ATITool Utility, który działa z produktami ATI??

Pozdrawiam,

Dimatheus

(system) #3

Moja karta to GIGABYTE GA-K8NS z procesorem AMD Athlon 64 2800+

Sterowniki do płyty głównej były instalowane :slight_smile:

Co do ATITool to wiedziałem, że ktoś się tego uczepi :stuck_out_tongue:

Wcześniej próbowałem trochę podkręcić kartę graficzną, więc zainstalowałem program ATIToll 0.26 (w KS Twój Niezbędnik EXTRA napisali, że jest on uniwersalny i działa z kartami nVIDIA i ATI).

(Dimatheus) #4

Hej,

Tak czy inaczej ściągnij sterowniki do Windows XP ze stronki Gigabyte'a - NVIDIA Chipset driver for nForce3 series (Included LAN driver), wypakuj do folderu i nie uruchamiaj procesu instalacji. Następnie wejdź do menadżera urządzeń, kliknij na jedno z urządzeń i wybierz kolejno: Aktualizuj sterownik -> Nie, nie tym razem -> Zainstaluj z listy lub określonej lokalizacji (zaawansowane) -> zaznaczasz opcję Uwzględnij tą lokalizację w wyszukiwaniu i podajesz w niej ścieżkę do wypakowanych sterowników. Dla Kontrolera magistrali zarządzania systemem powinien być przeznaczony sterownik z katalogu SMBus , a dla Inne urządzenia typu mostek PCI powinien być przeznaczony sterownik z katalogu GART - podejrzewam, że to drugie urządzenie to port AGP, który bez sterowników błędnie wykrywany jest w systemie jako port PCI - może stąd problemy w panelu nVidii. Daj znać, jakie rezultaty działania...

Za wiadomością na GG dorzucam link do paczuszki, która zawiera tylko wspomniane powyżej foldery ze sterownikami - http://www.sendspace.com/file/3id613.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(system) #5

Niestety mam bardzo powolne łącze internetowe z limitem blueconnecti nie uda mi się teraz ściągnąć tego pliku. Łącze nieraz się rozłącza, a później nie mogę wznowić. Czy mógłbym wyszukać te sterowniki na płycie?

(Dimatheus) #6

Hej,

Tak jak pisałem na GG - możesz zaktualizować przy pomocy płyty - po prostu przerzuć zawartość na dysk i postępuj zgodnie z tym, co napisałem w poście... Ewentualnie możesz posłużyć się plikiem, który umieściłem w poście powyżej - ma niecałe 300 kB więc powinien ściągnąć się bardzo, bardzo szybko... :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

(system) #7

Kontroler magistrali zarządzania systemem zainstalował się i jest wykrywany jako NVIDIA nForce PCI System Management ; a Inne urządzenia typu mostek PCI nie zainstalował się.

Panel Sterowania nVIDIA nie zmienił się.

Stery instalowałem z pliku od Dimatheus'a

(Dimatheus) #8

Hej,

Rozumiem zatem, że zniknął on z gałęzi Inne Urządzenia i przestał być przy nim wyświetlany wykrzyknik??

Próbowałeś zrobić tak, jak pisałem - czyli zaktualizować sterownik i we wskazanej lokalizacji podać ścieżkę do katalogu GART?? Jeśli w nim nie znalazł odpowiedniego sterownika spróbuj podać ścieżkę do folderu MemCtl - któryś z tych sterowników musi bowiem pasować.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Mariuszkowalski999) #9

musiałeś coś źle zainstalować ściągnij stery ze strony producenta

(Dimatheus) #10

Hej,

A to żeś zaszalał... :stuck_out_tongue: Przydałoby się czasem przeczytać nie tylko ostatni i przedostatni post, ale całą historię... :slight_smile: Jak na razie Bohdan_3 nie ma możliwości ściągnięcia pełnej wersji sterowników...

Bohdan_3 - a może masz możliwość ściągnięcia sterowników w pracy lub u jakiegoś znajomego??

Pozdrawiam,

Dimatheus

(system) #11

Tak, zniknął i nie ma przy nim wykrzyknika.

Sprawdzałem oba foldery i nie znalazł.

(Dimatheus) #12

Hej,

Super!! :slight_smile:

Zaczynają powoli kończyć mi się pomysły... :frowning: Na stronkach nVidii znalazłem sterowniki do tego chipsetu. Co ciekawe jest w nich dodatkowy folder, którego nie ma w sterownikach na stronie Gigabyte'a. By znów nie zmuszać Cię do ściągania sporych paczuszek - sterowniki zajmują ponad 50 MB - wyodrębniłem tylko dwa foldery, które spakowałem jako samorozpakowujące się archiwum WinRar dostępne tutaj - zajmuje znów nieco ponad 350 kB. Ściągnij paczuszkę i spróbuj znów ręcznej aktualizacji sterownika - tym razem wykorzystując zawartość folderów.

Powodzenia,

Dimatheus

(system) #13

W tych też nic nie znalazł. Zgrałem stare stery z płyty i przeszukałem cały folder i nic

(Dimatheus) #14

Hej,

To mi trochę umknęło... Piszesz, że były instalowane - pytanie tylko kiedy? :slight_smile: Czasem bowiem odinstalowanie sterowników do grafiki powoduje usunięcie pewnych plików sterowników płyty głównej. Dlatego po deinstalacji sterowników graficznych zalecane jest najpierw ponowne zainstalowanie sterowników do płyty głównej, a dopiero po tym instalacji nowych sterowników do karty graficznej. Dlatego spróbuj zainstalować sterowniki do płyty głównej raz jeszcze wykorzystując płytkę, którą otrzymałeś razem z płytą główną - najpierw odpalając instalator, a później (jeśli instalacja standardowa nic nie da) postępując podobnie jak w przypadku poprzednich sterowników - z tą jednak różnicą, że umieszczasz płytkę w napędzie i przy aktualizacji sterownika zaznaczasz opcję, by przeszukał napęd CD.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(system) #15

Panel sterowania nVIDIA działa już poprawnie (zminiłem theme'a Windowsa). Niedługo będę miał nowe sterowniki.

(Dimatheus) #16

Hej,

OKI, czyli rozumiem, że to temat graficzny powodował błąd - może nie był dostosowany do innego niż klasyczny panelu sterowanie nVidii... :slight_smile:

:arrow: A czy nieznane urządzenie nadal jest widoczne w menadżerze urządzeń??

:arrow: Czy pomogło coś zainstalowanie ponowne sterowników do płyty głównej??

Pozdrawiam,

Dimatheus