Problem po oczyszczeniu systemu Ubuntu programem KleanSweep

Witam, zainstalowałem sobie KleanSweep w Ubuntu 9.10 i zacząłem czyścić system. Po uruchomieniu system nie wstał. Próbuję przywrócić z kopi zapasowej, którą utworzyłem o domyślnej nazwie kleansweep-20091225-012247.tar.gz komendą:

sudo tar -xvpzf kleansweep-20091225-012247.tar.gz

ale mam komunikat np

jestem w ścieżce root/Desktop

proszę o pomoc

zdjecie.th.jpg

zdjecie2.th.jpg

pozdrawiam

Bo się czyta co program zamierza usunąć a nie ślepo mu ufać :slight_smile:

Tak w ogóle to czym wykonałeś tą kopię zapasową, dd lub innym narzędziem? Jeśli tak to przywracaj przy pomocy dd. Jak to zrobić to poczytasz w manualu tego programu man dd. Jeśli tylko skopiowałeś pliki i je spakowałeś to trzeba było jeszcze zachować atrybuty plików :slight_smile: Poza tym jak chcesz przywrócić system z paczki, na którym jesteś zalogowany? Chyba, że robisz to na innym systemie na chroot?

Pozdrawiam!

kopia sama się utworzyła przez ten program, plik zawiera usunięte pliki ze ścieżkami tak że wystarczy rozpakować. tylko jak skoro jestem w root/Desktop tam gdzie jest to archiwum i mam stale komunikat Cannot open: No such file or directory ? czy zawsze po sudo system pyta o hasło? bo jak daję sudo tar -xvpzf kleansweep-20091225-012247.tar.gz to bez hasła zaczyna przywracać ale bez dostępu do danych folderów…

Nie da się przywrócić tym programem?

Uruchom jakieś LiveCD i z niego spróbuj rozpakować. inna sprawa, że sama paczka może zawierać błędy, coś się mogło źle skopiować albo błąd podczas pakowania lub sam program zawiera błędy, który tworzyło kopię :slight_smile:

Jeśli jest ustawione to tak i domyślnie hasło jest zapamiętywane przez system przez 5 minut.

Ponieważ z tego co widziałem, używasz sudo zalogowany na koncie roota, więc sudo jest zbędne a nie pyta o hasło, bo root ma największe prawa nawet w sudo co możesz zauważyć w /etc/sudoers :slight_smile:

Pozdrawiam!

ech chyba patowa sytuacja, bo nie można uruchomić programu KleanSweep i odtworzyć wszystko z kopii zapasowej (może sie mylę ale wszystko na to wskazuje) a po drugie nawet jak jestem w root/Desktop to jeśli cokolwiek chce zrobić to mam wszystko read-only ;(

świeża instalka chyba mnie czeka albo cud…

po przeczytaniu wpisów na forum pod opisem programu http://www.kde-apps.org/content/show.ph … orumpage=9 autor programu daje odp. ze wystarczy dac

ale nie działa… może mam się zalogować gdzieś indziej niż root ew mam byc w innej ścieżce… ?

wygląda na to ze program zrobił większą szkodę niż początkowo sądziłem, fakt usunął 140 MB “śmieci” ale nie tylko bo mam np pusty katalog /mnt :frowning:

może jakieś a’la recovery tylko co i jak? :frowning:

qrs , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

poprawione, wracając do tematu przewodniego tj problemu czy jest jakaś rada na przywrócenie sprawności jeśli brakuje kilki kluczowych plików?

wszystko mam readonly

zdjecieh.th.jpg

A jesteś zalogowany jako root i czy partycja jest zamontowana w trybie odczytu/zapisu? Polaż wynik:

ls -la

Pozdrawiam!

już poradziłem sobie z problemem, nauczka jest na przyszłość aby nie wierzyć bezgranicznie programom :x

Napisz jak, może się przydać w przyszłości innym z podobnym problemem :slight_smile:

Pozdrawiam!

wystarczy rozpakować utworzony plik ale poprzez liveCD jakieś dystrybucji, ważne aby system nie był tylko do odczytu.