Problem po odinstalowaniu kasperskiego

Odinstalowałem kasperskiego i teraz jak kliknę prawym na jakiś plik lub folder to on chce się instalować dopiero jak kliknę anuluj to wyświetla się to menu ( kopiuj itd…)

czyściłem rejestr easy cleanerem ale ic nie pomogło nie wiem co z tym zrobić

Najprawdopodobniej przeszkadzają Ci stare stery Kaspera, które jednak zostają po deinstalce; wejdź zatem

w C:\WINDOWS\System32\drivers i skasuj wszystkie pliki, które mają taką treść: klin.sys, klif.sys.

Sprawdź sobie jeszcze wszystkie stery PPM we Właściwościach, a propos nazwy Kaspersky jako producent (ewidentne kasowanko, jak coś wyhaczysz!)

sprawdziłem te pliki ale żadna nazwa nie zawiera

w wyszukaj wpisałem kav * i wywaliłem wszystko ale to jeszcze wcześniej

już raz tak miałem ale zainstalowąłem kasperskiego ponownie ale wersja testowa się skończyła i obok zegarka była jego ikona i chciałem to odinstalować

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall

Sprawdź powyższe klucze pod kątem Kaspera i podanych przeze mnie wyżej plików, jak coś, to usuń!

Jeżeli to nie dalo również rezultatu, to wejdź w Hijack’a, następnie w Misc Tools -> Uninstall Manager -> Delete this entry - i sprawdź, czy siedzi tam coś od kaspera.

Sprawdź również klucz:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet002\Services

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet\Services

Tam wyszukaj foldery KLIF, KLPF, KLPID - do totalnego skasowania!

Czyli wyrzutka plików klpf.sys i klpid.sys w ścieżce:

C:\WINDOWS\System32\drivers.

nie ma nic o kasperskim

tutaj nie mam folderu unistall

tutaj były dwa foldery

Złączono Posta : 14.05.2006 (Nie) 22:12

na razier nie mogę zresetować kompa bo ściągam z megaupload a nie chcę żeby się przerwało

wielkie dzięki za zainteresownie i pomoc

jutro napiszę czy pomogło

start-> uruchom-> msconfig Usługi zaznacz Ukryj wszystkie usługi firmy Microsoft nastepnie gdy pojawi sie usługa Kaspersiego wyłącz

WILEKIE DZIĘKI WATERPROOFF pomogło

nawet jej nie było