Problem po odinstalowaniu Process explorer

(darekkkk) #1

Witam,

Zainstalowałem kilka dni temu Process Explorer

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... orer+11.13

Teraz go odinstalowałem i pojawił się problem. Po wciśnięciu kombinacji klawiszy AltCtrlDel nie włacza się Manager zadań windows.

Co sie dzieje?

Pozdrawiam

(Enter6000) #2

Wklej to do Notatnika:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]

"DisableTaskMgr"=dword:00000000

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Group Policy Objects\LocalUser\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]

"**del.DisableTaskMgr"=" "

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\system\]

I zapisz jako: rejestr.reg i scal.

W dniu 08.05.2008 , o godzinie 20:56 został dopisany post przez enter6

Skorzystaj z tego linka:

http://up.wklej.org/download.php?id=b0b ... 1484b6eaa9

(darekkkk) #3

Dwa pytania:

1. czy do notatnika wklejam wszystko to co zostało podane tj. począwszy od słowa "KOD"?

2. rozumiem, że zapisanie w tym podanym formacie umożliwia podana strona; co oznacza "scal"?

Pzdr

(Enter6000) #4

http://up.wklej.org/download.php?id=b0b ... 1484b6eaa9

Ten link to plik, który zapisz na Pulpicie, następnie włącz. Pojawi się informacja, czy dodać do rejestru. Kliknij Tak. Zrestartuj komputer.

(darekkkk) #5

Dzięki za podpowiedź.

Scalenie zakończyło się powodzeniem ale problemu nie rozwiązało :frowning:

Co jeszcze mogę zrobić?

Pzdr

(Enter6000) #6

W takim razie zamieść loga z HijackThis. (Jak zrobić? > viewtopic.php?f=16&t=36654)

Spróbuj użyć jeszcze skrótu: Ctrl+Shift+Esc lub Start > Uruchom i wpisz taskmgr

Albo klikając prawym przyciskiem myszki na Pasek zadań. Z menu wybierz Menedżer zadań.

Ostatecznie (oczywiście jeśli poprzednie sposoby nie działają; oczywiście po każdej próbie restartuj komputer!):

Start > Uruchom > wpisz gpedit.msc

W drzewie: Zasady Komputer Lokalny > Konfiguracja użytkownika > Szablony administracyjne > System > Opcje klawiszy Ctrl + Alt + Del (sprawdź, jak poustawiane są zasady)

(system) #7

A komputer został zrestartowany po scaleniu pliku rejestru?

Tylko, czy darekkkk posiada Windows XP PRO?

(darekkkk) #8

Niestety, żadna z podanych komend nie działa tj. nie ma żadnego odzewu poza tym poleceniem z użyciem myszki ale tu pojawia się komunikat, że nie ma takiej ścieżki.

Oczywiście, że po scaleniu był restartowany komputer.

Posiadam XP Home sp3.

Pomęczę sie jeszcze tym wskazanym programem i podam logi jak się nauczę to robić. Poza brakiem managera nic sie w zasadzie nie dzieje; czy uszkodzony jest może rejestr?

Właśnie, dziwna sprawa - próbowałem przwrócić system, w okienkach widać, że są punkty przywracania ale po wykonaniu operacji i restarcie komputera pojawia się komunikat, że przywrócenie sie nie odbyło (próbowałem z kilkoma punktami).

Co sie dzieje? Zostaje tylko format?

Jeśli ma to jakieś znaczenie - kiedyś jakimś tam programikiem (HD Tune bodajże) wypatrzyłem, że dysk ma jeden bad sektor. Czy to ma znaczenia? Choć ten bad sektor był i wczesniej i w niczym nie przeszkadzał; problem się pojawił po odinstalowaniu tego programu.

Proszę o sugestie (łopatologicznie :slight_smile: )

Pozdrawiam

(adpawl) #9

Zgaduję, że miałeś systemowego menadżera zadań zastąpionego process explorerem.

Możesz więc spróbować uruchomić jeszcze raz process explorera i wybrać Options > Restore Task Menager

-może to coś da :roll:

A co do badsektorów, to uruchom system z płytki instalacyjnej, wejdź w konsole odzyskiwania i klepnij: chkdsk /r

A jeżeli to nic nie da, to możesz spróbować przejechać dysk HddRegeneratorem.

No i upewnij się jeszcez, że masz czystego, niezasyfionego kompa.

(darekkkk) #10

Ściągnąłem na powrót ten program i tu ciekawostka - nie można włączyć wskazanej przez Ciebie funkcji :kwasny: . Po prostu - klikam i nic :frowning:

Zaczynam się niepokoić co się stało.

(Enter6000) #11

Sprawdź, czy plik w ogóle istnieje.

C:/Windows/system32/taskmgr.exe

(darekkkk) #12

Wielkie dzięki - problem rozwiązany.

Znalazłem wskazany przez Ciebie plik, kliknąłem w niego i ... manager sie uruchomił. Działa też skrót klawiszy.

Dzięki bardzo - przed Tobą właśnie postawiłem piwko.

Pozdrawiam