Problem po ostatniej aktualizacji Windows 10

Niestety u mnie po wybraniu Windows 10 (u mnie dwie pozycje) wywala z powrotem do tego pierwotnego ekranu :frowning:
Wcześniej kilka razy przeszedł do czarnego ekranu z niedziałającym paskiem, ale teraz nie…
Nie wiem co robić. Wypaliłem dysk instalacyjny, ale po jego uruchomieniu i przejściu do opcji napraw komputer - to samo, wywala…
Nie wiem co robić, a zależy mi na moich plikach.

Wykonać na innym komputerze tzw. bootowalną płytę ratunkową z pliku ISO. Będzie to wirtualny Win10: http://www.majorgeeks.com/files/details/windows_10_recovery_tool_64_bit.html (ewtl. wybrać wersję 32-bitową na podstronie) i przerzucić ważne swoje pliki i profil na partycję niesystemową. Potem można bezpiecznie kombinować z partycją systemową (nawet reinstalkę).
Dla orientacji:

tak wygląda pulpit wirtualnego Win10, uzyskany po zbootowaniu tej płyty. Można tu robić niemal wszystko jak w normalnym systemie.

1 polubienie

https://www.dobreprogramy.pl/Powazny-blad-w-Windows-10-niedostepny-pulpit-da-sie-naprawic-tylko-reinstalacja,News,88283.html

No żesz ku…wa!
Spróbuję jeszcze pokombinować wg. wskazówek @Astor444

Do mojego sposobu może spróbuj jeszcze wejść w menu awaryjnym w wiersz poleceń i wybrać partycję systemowa (domyślnie cd C:) ale lepiej sprawdzic komendą “dir” czy na pewno znajduje się tam katalog windows i windows.old i wpisz:
bootrec /fixboot
bootrec /rebuildbcd

i sprawdź czy odpali Ci się uszkodzony system.

Zrobiłem płytę z tego pliku iso, ale ona nie boot’uje, nie odpala wcale, choć w biosie ustawienie jest na DVD. Co robię źle?

Te katalogi są, ale efekt jest taki

Albo notatnikiem, tak zazwyczaj się doradza by namierzyć literę dysku w środowisku odzyskiwania.

[quote]Tylko pierw wyskakuje komunikat:
“lokalizacja c windows system32 config systemprofile desktop jest niedostępna”. Wszelkie możliwości naprawy z poziomu dysku oraz płyty z Windows 10 nie działają. Jedynie przy tym jak się przechodzi przez proces po włożeniu płyty jest informacja o tym, że trwa aktualizacja Windows 10 i nie jest skończona. Jak temu zaradzić bez reinstalacji systemu?[/quote]
Problem znany: https://news.softpedia.com/news/windows-10-april-2018-update-bricks-pcs-with-desktop-unavailable-error-521232.shtml
Na chwilę obecną pozostaje jedynie reinstalacja Windows 10.

No to dziwne, że na dwóch laptopach, które zrobiłem klientom ctrl+alt+delete i menadżer zadań działał i mogłem bezproblemowo jako administrator uruchomić setup.exe z pendriva z Windowsem 10.

1 polubienie

Ach to przyzwyczajenie do cytowania z BBCode by usunąć enter przed [/quote] i po [quote] :smile:


‘Najwidoczniej’ padły tylko kafelki / “fluntet design” / “modern design”.

witam, u mnie wlacza sie rollback i niestety nic wiecej nie idzie. Wchodzi u mnie opcja reinstalki ale mialem na puplicie wazne zdjecia. Kolega zrobi mi botowalny usb z linux mint, wszystko dziala, ale po wejsciu na partycje c: i uzytkownika nastepnie do folderu pulpit nie ma zadnych plikow, windows jakos blokuje dostep czy co?

Może będą w katalogu Windows.old (na dysku C: - prawdopodobnie) jak się nie dopełniła dobrze aktualizacja i wykonała się kopia starszej wersji Windows 10.

2 polubienia

sa dzieki wielkie :wink:

1 polubienie

koleżko - naprawdę jesteś super gościem. Bardzo Cię cenię i z przyjemnością czytam Twoje posty
a/i w większości odpowiedzi na inne poty na tutejszym forum. Działasz skromnie, zawsze merytorycznie ( jakby w tle, z ukrycia). Nie oczekujesz poklasku. Brawo!!!
Tak się zastanawiam…
Skąd się biorą forumowi tzw. Eksperci?
Ich losuje komputer, zbiera się zacne grono Redaktorów DP i dywagują komu przznać ten tytuł? Czy to jest tylko statystyczny/ilościowy wyznacznik nabicia postów na DP?
Mam wrażenie, że czasami koń by się uśmiał ( doslownie).
Mam dla co po niektórych suchy chleb…

Dziś miałem prawie identyczną sytuację (ASUS SonicMaster z Avastem) - był tylko pulpit bez możliwości uruchomienia explorera, nic nie działało (ani start, ani większość programów - w kółko komunikat o błędnym czy nieznanym tokenie). Ale w CMD pokazywał pliki i wykonywał polecenia. MS napisał, że to konflikt z Avastem.

Żadne opcje naprawiania nie działały - ani przywracanie, ani odzyskiwanie, naprawianie podczas uruchomienia…

Po zgraniu dokumentów i plików - dysk podłączony do innego komputera (przejściówka USB-SATA, gdy brak - bezpośrednio do SATA), udało się przywrócić system do stanu początkowego bez reinstalacji.
W menu awaryjnego uruchamiania: Wybierz opcje - Rozwiąż problemy - Resetuj ustawienia do stanu początkowego - Zachowaj moje pliki (lub nie).

Jeśli przy restarcie nie pojawia się błękitne menu awaryjnego uruchamiania (a było się zalogowanym), to: Wyloguj, klik z wciśniętym shiftem w przycisk 0/1 - i uruchom ponownie).

Specjalnie zalogowałam się na forum, żeby Ci podziękować. Miałam ten sam problem i chociaż dla mnie to czarna magia, to postąpiłam według Twoich kroków i udało się - wszystko działa jak żyleta.
Jeszcze raz dziękuję :tulip: :tulip: :tulip: :tulip: