Problem po ostatniej aktualizacji Windows 10

Witam serdecznie. Mój sprzęt: HP ProBook 4530s. Problem po ostatnim update Windows 10. Komputer uruchamia się do momentu wyboru języka klawiatury, po wybranie odpowiedniej wartości (polski), system nie ładuje się dalej lecz uruchamia ponownie do tego samego momentu.
Ponadto jest tam też możliwość dziwnym cudem wyboru systemu : Windows 10 (2), Windows 10 (2), Windows Rollback, w przypadku gdy wybiorę jedną możliwość Windows 10 to udaje mi się dostać do pulpitu gdzie żadna opcja nie działa. Tylko pierw wyskakuje komunikat:
“lokalizacja c windows system32 config systemprofile desktop jest niedostępna”. Wszelkie możliwości naprawy z poziomu dysku oraz płyty z Windows 10 nie działają. Jedynie przy tym jak się przechodzi przez proces po włożeniu płyty jest informacja o tym, że trwa aktualizacja Windows 10 i nie jest skończona. Jak temu zaradzić bez reinstalacji systemu?

Podbijam pytanie. Tylko, że ja już pominąłem ten problem co pisze kolega wyżej ale po wejściu na swoje konto administracyjne (jedyne na kompie) jest problem z paskiem. Nie włącza się okno z menu, działałem z powerShell ale niestety problemu nie rozwiązało. nie łączy się z WiFi (całe szczęście ma internet bezprzewodowy też)
Niestety aktualizacja ta woła o pomstę do nieba :confused:

Tutaj jest podobny przypadek.

I jak się z tym uporałeś?

Wybrałem, język klawiatury poczym przeniosło mnie do menu w którym wybrałem “użyj innego systemu operacyjnego” i tam miałem do wybory 3 rzeczy… dwie mnie cofały ponownie do wyboru języka klawiatury więc wybrałem Windows 10… to mi pozwoliło zalgowac się ale dalej same kłopoty. Praktycznie wszystko wyłączone łacznie z dźwiękiem no i tak jak mówiłem brak dostępu do menu czy ustawień sieciowych. Szlag mnie trafi :confused:

Ten sam problem u mnie. Czarne tło … Brak reakcji na przycisk menu, brak dźwięku, wifi. Totalne nic.

Ale uporałeś się całkowicie z problemem?:wink:

Niestety nie :frowning: Dlatego szukam pomocy :confused:

1 polubienie

A czy postawienie systemu od nowa wchodzi w grę?

W moim przypadku nie.

właśnie chciałbym uniknąć tej możliwości. Zresztą nie wiem jakbym miał to zrobić skoro w menu żadne nie można wejść w tym w panel sterownia

Posłuchaj uruchamiasz jakiegoś linux live cd/usb kopiujesz najważniejsze pliki na dysk zewnętrzny/pendrive pobierasz najnowsze iso W10 1803 tworzysz bootowalny nośnik i przeprowadzasz instalację, ale decyzja należy do was, ewentualnie może ktoś zaproponuje inne rozwiązanie.:blush:

1 polubienie

Ja na razie nie mam innego pomysłu.

Poczkeam jeszcze ze dwa dni może ktoś powie jak rozwiązać ten problem. powiedz mi jeszcze czy do formatowania będę potrzebował klucza do Windowsa 10 czy to zbędne?

Windows powinien się sam aktywować, klucz jest przypisany do biosu.

1 polubienie

Możesz spróbować naprawy z płyty z Windows.

Witam, właśnie mam już drugiego laptopa na serwisie w ciągu dwóch dni. Wczoraj klient akurat chciał żeby tylko zgrać pliki z pulpitu i to zrobiłem i wgrałem czysty system w wersji 1803. Dziś natomiast klient chciał aby wszystko zostało zachowane w takim stanie jak było (aplikacje). Póki co żadne konsolowe komendy itp. nie pomagały.

Wpadłem na pomysł, który być może da dobry efekt końcowy (dam znać jak zadziała).

  1. Pobrać Media Creation Tool ze strony Microsoftu i wypalić sobie obraz systemu na pendrive.
  2. Kiedy pendrive będzie gotowy uruchamiamy laptopa z uszkodzonym systemem (trzeba ominąć Windows Rollback i na ekranie awaryjnym wybrać domyślny Windows 10 w woluminie “X” ten w którym jest tylko czarny ekran i nie działa pasek start/wifi).
  3. Kiedy jesteśmy w systemie CTRL+ALT+DELETE i wybrać menedżer zadań -> Plik -> Nowe zadanie -> przeglądaj, wskazać ścieżkę pendriva z nagranym Windowsem (ESD-USB) i wybrać setup.exe (najlepiej jako administrator prawym przyciskiem mysz) -> w instalatorze wybrać aby zachował wszystkie dane i aplikacje.

P.S. miałem podłączonego laptopa kablem ethernetowym bo instalator niekiedy coś sobie pobiera co prawda instalator na pendrive mam w miarę świeży. Jak na moje powinno to bezproblemowo zadziałać - poinformuję jak tylko cały przebieg u mnie się zakończy.

1 polubienie

Aż bym sprawdził czy np. będzie działał ping w CMD :smile:, chyba, że jest wycięty z wiersza poleceń instalatora Windows.

Jak masz na myśli opcje uaktualnienia to ona najpewniej przywita komunikatem: Włącz Windows, uruchom płytę, zrób uaktualnienie - czyli tak się nie uda jak nie można włączyć sprawnie systemu.

Każda osoba pisała, że system się włącza ale nie działa profil użytkownika i masa funkcji systemowych (pasek start, wejście w kosz również wywala błąd). Internet działa (kontrolka od połączenia przewodowego zmienia się, pingi idą, nie martw się z amatorem nie piszesz)… Uaktualnienie jest na poziomie 36% także wydaję mi się, że wszystko idzie w dobrym kierunku :slight_smile:

EDIT: Przetwarzanie aktualizacji: 54% - muszę wyskoczyć do firmy na godzinkę, jak wrócę to poinformuję jak się zakończy.

2 polubienia

Sposób podany przeze mnie wyżej działa. Laptop obudził się, profil działa normalnie, pliki są na swoich miejscach, wszystkie aplikacje działają.

Pozdrawiam.

2 polubienia