Problem po podłączeniu nowej karty graf

Mam problem z moja nową karta graficzna. Przerzuciłem sie z Readeona 9200 na Radeona 3650 HD. Od pierwszego włączenia komputera z nową kartą wszystko działa wolniej. Oczywiście zainstalowałem odpowiednie sterowniki. Windows ładuje się dłużej, animacje nie są płynne. W grach uzyskuję lepsze efekty wizualne ale często zdarzają sie przycinki, klawiatura “zacina się” np. gdy przycisnę “W” aby iść do przodu gdy puszczę klawisz postać dalej brnie do przodu jakbym go nie puszczał. Spodziewałem sie skoku jakości a póki co uzyskuję gorsze rezultaty. Może ktoś wie jak to rozwiązać.

Nie piszesz jaki masz system ??

Instalujesz wg. kolejności :

  1. sterowniki do chipsetu płyty głównej / Chipset /.

  2. sterowniki do karty graficznej.

  3. najnowszy DirectX 9.0c :

viewtopic.php?f=7&t=213229

I czy podłączyłeś dodatkowe zasilanie, jeżeli oczywiście karta posiada gniazdko na nie?

wogole to zacznij od sprawdzenia czy twoja zsilka daje rade z ta karta, bo jednak jest spora roznica miedzy radkiem 9200 a radkiem hd3650 :smiley:

Windows XP, zasilanie dodatkowe podłączyłem, zasilacz mam Feel III 400W wiem że nie najlepszy ale pod ta kartę pisze że trzeba 350W, sterowniki zainstalowałem wszystkie prosto z płyty dołączonej do karty.

Stare sterowniki najpierw usunąłeś i czy zainstalowałeś ponownie DirectX (to jest wbrew pozorom ważne)?

stare usunąłem wcześniej, jedyne czego nie zrobiłem to ponowna instalacja DirectX. ide to zrobić:P

Po instalacji DirectX sytuacja sie poprawiła ale dalej zdarzają się zacinki, klawisze wysyłają dalej sygnał mimo iż ich nie przyciskam i animacje nie sa w pełni płynne. ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

Sprawdź napięcia w Biosie (okno PC Health Status), gdyż ten zasilacz może być za słaby.

Włącz program Everest Ultimate daj odczyt z czujników (w programie komputer->czujnik) w trakcie wyjścia z jakiejś wymagającej gry.

Odczyt z czujników jest niższy maksymalnie o 0.1V w czasie maksymalnego obciążenia (sprawdzałem podczas benchmarków) Natomiast w Evereście zauważyłem coś innego. Procesor graficzny działa z prędkością 300 MHz a oryginalny jest 725 MHz Podczas testów ATI Override przestawiał się na 725 a potem z powrotem działa z mniejszą prędkością. Wie ktoś czemu tak się dzieje?

Jest to oszczędzanie energii ograniczenie wydzielania ciepła. W trybie 2D działa wolniej, a jak potrzeba mocy, to przyspiesza.

Włączyłem program który mierzy częstotliwość procesora graf. i pamięci i podczas gry w Assasin’s Creeda częstotliwości się nie zmieniały. Co prawda gra sie nie cieła ale zastanawiam sie nad tym. Zwłaszcza że ma czasem tendencję do wywalania sie tak samo jak CoD 4 i to zawsze gdy karta ma 50C chociaż podczas testów dochodzi do ponad 60C