Problem po podłączeniu przewodowej klawiatury do laptopa

Hej,

otóż kupiłem sobie klawiaturę z marketu (przewodową na USB) za 30 złotych i myszkę bezprzewodową (nową, bo stara troche szwankowała). Myszka działała, ale po podłączeniu klawiatury kursor przestał reagować, mimo że system ją wykrywa. Próbowałem odłączać klawiaturę, przeinstalowywać sterowniki, usuwać i dodawać je od nowa, nic nie pomogło. Nawet poprzednie myszki przestały działać po podłączeniu tej klawiatury. I teraz pytanie, czy jest możliwość żeby jakoś to naprawić?

Dodam, że po podłączeniu nadajnika myszy do innych portów nadal ona nie działa, mimo że jest wykrywana i widziana przez system.

Laptop lenovo yoga 3-14, system windows 10
myszka tracer, klawiatura logic, jeżeli będą potrzebne jakieś informacje postaram się na bieżąco ich dostarczyć.

Najpierw upewnij się, że rzeczywiście porty USB są nadal sprawne… (np. podłącz jakiegoś pendrive - ale takiego którego w razie gdyby moje podejrzenia się sprawdziły będziesz mógł bez żalu wyrzucić)

Wszystkie porty USB są sprawne. Mam 3 myszki bezprzewodowe (jedną bardzo starą która działa, ale działa kiepsko i do gier się nie nadaje, i 2 w zasadzie nówki sztuki) 2 nówki działały bez zarzutów dopóki nie podłączyłem przewodowej klawiatury do jednego z portów USB, tego którego nigdy wcześniej nie używałem. Wtedy te 2 nówki myszki przestały w ogóle działać, były rejestrowane przez system, widziałem je zarówno w menedżerze urządzeń jak i w panelu sterowania, myszki normalnie były sprawne i wiem o tym, nadal działają tylko po prostu kursor nie odpowiada.

Krecik(…): myszki działają, tylko kursor nie odpowiada - CZYLI:
a) myszki są sprawne, ale padł kontroler USB i dlatego nie ma komunikacji
b) kontroler (i porty) są sprawne … tylko jakimś cudem nie działa komunikacja po porcie USB (patrz punkt a)

myślę, że zdiagnozowałem problem, myszka jest fabrycznie zepsuta LUB laptop przez jakieś zrządzenie losu odczytuje ją jako klawiaturę. Myszka pierwsza i druga działają poprawnie po odinstalowaniu sterowników klawiatury, natomiast trzecia nadal nie odpowiada. Myślę że to po prostu wina urządzenia i będę starał się o jego wymianę.