Problem po podłączeniu przewodowej klawiatury do laptopa

(Krecik puka w taborecik) #1

Hej,

otóż kupiłem sobie klawiaturę z marketu (przewodową na USB) za 30 złotych i myszkę bezprzewodową (nową, bo stara troche szwankowała). Myszka działała, ale po podłączeniu klawiatury kursor przestał reagować, mimo że system ją wykrywa. Próbowałem odłączać klawiaturę, przeinstalowywać sterowniki, usuwać i dodawać je od nowa, nic nie pomogło. Nawet poprzednie myszki przestały działać po podłączeniu tej klawiatury. I teraz pytanie, czy jest możliwość żeby jakoś to naprawić?

Dodam, że po podłączeniu nadajnika myszy do innych portów nadal ona nie działa, mimo że jest wykrywana i widziana przez system.

Laptop lenovo yoga 3-14, system windows 10
myszka tracer, klawiatura logic, jeżeli będą potrzebne jakieś informacje postaram się na bieżąco ich dostarczyć.

(Veers) #2

Najpierw upewnij się, że rzeczywiście porty USB są nadal sprawne… (np. podłącz jakiegoś pendrive - ale takiego którego w razie gdyby moje podejrzenia się sprawdziły będziesz mógł bez żalu wyrzucić)

(Krecik puka w taborecik) #3

Wszystkie porty USB są sprawne. Mam 3 myszki bezprzewodowe (jedną bardzo starą która działa, ale działa kiepsko i do gier się nie nadaje, i 2 w zasadzie nówki sztuki) 2 nówki działały bez zarzutów dopóki nie podłączyłem przewodowej klawiatury do jednego z portów USB, tego którego nigdy wcześniej nie używałem. Wtedy te 2 nówki myszki przestały w ogóle działać, były rejestrowane przez system, widziałem je zarówno w menedżerze urządzeń jak i w panelu sterowania, myszki normalnie były sprawne i wiem o tym, nadal działają tylko po prostu kursor nie odpowiada.

(Veers) #4

Krecik(…): myszki działają, tylko kursor nie odpowiada - CZYLI:
a) myszki są sprawne, ale padł kontroler USB i dlatego nie ma komunikacji
b) kontroler (i porty) są sprawne … tylko jakimś cudem nie działa komunikacja po porcie USB (patrz punkt a)

(Krecik puka w taborecik) #5

myślę, że zdiagnozowałem problem, myszka jest fabrycznie zepsuta LUB laptop przez jakieś zrządzenie losu odczytuje ją jako klawiaturę. Myszka pierwsza i druga działają poprawnie po odinstalowaniu sterowników klawiatury, natomiast trzecia nadal nie odpowiada. Myślę że to po prostu wina urządzenia i będę starał się o jego wymianę.