Problem po ponownym wpięciu dysku


(B@rtek) #1

Witam występuje u mojego kolegi tego typu problem że :

byl u znajomego z dyskiem, podpieli go u niego wszystko działa skopiowali to co chcieli i kolega wrócił do domu podpiął go u siebie i podczas uruchamiania systemu włączączyło sie narzędzie CHKDSK - sprawdziło wszystkie dyski i znalazło mnóstwo błędów i zaczeło coś robić typu :

Odzyskiwanie podzielonego pliku w katalogu

Po sprawdzeniu wszystkich dysków komputer się uruchomił ale na najniższej rozdzielczości, udało się ją zmienić jednak nie udaje się przestawić odświeżania ekranu. W menadzerze urządzeń występuje błąd z kartą graficzną, nie daje się jej odinstalować ani uaktualnić sterownika.System pokazuje informacje że :

System Windows nie może załadować sterownika dla Display

Koega miał zrobiony obraz systemu programem Norton Ghost 2003 chciał go przywrócić jednak pokazuje że ten obraz zajmuje 0 bajtów a powinien ponad 1 GB tak samo jest z tymi skopiowanymi danymi nie chcą sie otwierać.Problem jest jeszcze z niektórymi programami dostarczonymi z Windows np. przywracanie systemu czy podczas zamykania menadzera urządzeń pokazuje informacje ze program spowodował bład i musi zostać zamknięty.

Zacząl występować jeszcze problem z sterownikiem VGASave

pokazuje on konflikt sprzętowy :

Zakres We/Wy 03B0 - 03BB używane przez:

Kontroler procesora VIA do AGP

Zakres We/Wy 03C0 - 03DF używane przez:

Kontroler procesora VIA do AGP

Zakres pamięci 000A0000 - 000BFFFF używane przez:

Kontroler procesora VIA do AGP

proszę o jak naszybszą pomoc i pozdrawiam :slight_smile:


(Grzesiek1) #2

Sprubuj włączyć kompa wejść w mój komputer prawym dysk wejdź ta w opcje chdsk i zaznacz ze automatyczna naprawa błedów i to drugie i jak zapyta czy to zrobić przy nastepnym starcie daj tak a później zresetuj kompa i poczekaj.

A ten obraz to na czym on jest na tym samym cd ??

Czy dysk jest podzielony na partycje ??

jaki to dysk ile pojemności, starty jest ??


(B@rtek) #3

Dysk jest podzielony na 4 partcje obraz był na partcji F: dysk ma około 5 lat i ma pojemnośc 60 GB jeśli chodzi o sprawdzanie błędów to właśnie się sprawdza.