Problem po powrocie z Windows 10 na Windows 8.1

Witam, jakoś 2-3 tygodnie temu zaktualizowałem sobie system z Win8.1 na Win10. Wczoraj, a właściwie dzisiaj w nocy wróciłem z powrotem na Windowsa 8.1 i pojawiły się pewne problemy: niektóre aplikacje w ogóle nie chcą mi się otwierać. Kaspersky Internet Security nie chce się włączyć nawet po kliknięci w ikonkę, w tej chwili jestem zdany tylko na Windows Defender’a. Gdy na przykład chcę uruchomić jakiś program jako administrator albo klikam na jakiś plik prawym przyciskiem myszy żeby np. zmienić program przez który dany plik będzie otwierany, to pokazuje się na kilka sekund (ok.5s) niebieskie tło po czym wraca do pulpitu i nic. Kiedy próbuję to samo zrobić z “moim komputerem”, klikam ppm na “Komputer” - niebieskie tło parę sekund i wraca do pulpitu. Wiecie o co może chodzić ?

Windows 8 jest dość delikatnym systemem. Raz miałem przypadek że podobny problem pojawił się po wgraniu aktualizacji z WU. System został wyłączony zamiast zrestartowany i zaczęło się. System wyświetlał trójkąt przy połączeniu sieciowym, choć internet działał, główna strona panelu sterowania nie działała, aplikacje szwankowały etc. Rozwiązanie na takie przypadki to odświeżenie systemu lub reset http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/restore-refresh-reset-pc

I ja miałem problemy aby wrócić do w7x64 - w efekcie format i czysty windows 7 - co do 10 zapomniałem o tym systemie na lata…