Problem po programie Avast


(Tropical290891) #1

Witam

Miałem ten sam problem z Avastem ten plik sfloopy.sys próbowałem usunąć ale nic nie podziałało wiec to zignorowałem, lecz zauważyłem ze mój komputer jakoś dziwnie działa powoli wiec pomyślałem ze jest niezdefragmentowany wiec włączyłem defragmentator i dałem analizuj dysk C: i wyszedł mi taki komunikat " Defragmentacja dysku (C:) została przerwana z powodu niespójności wykrytych w systemie plików. Uruchom CHKDSK lub SCANDISK na dysku (C:), aby sprawdzić te niespójność, a następnie uruchom ponownie Defragmentator" nie wiem czy to za sprawą tego usuniętego pliku czy coś innego, włączyłem SCANDISK i napisało że " Nie może zakończyć sprawdzania dysku". Wcześniej nigdy mi się tak nie zdażyło.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.


(Seba_K.) #2

Nie chodzi ci przypadkiem o sfloppy.sys? Nie usuwaj tego pliku. To fałszywy alarm. Zobacz tutaj: http://cs-smerf.pl/t-sfloppy-sys.html

Jeśli chodzi o skanowanie dysku spóbuj wykonać je w trybie awaryjnym, najlepiej z Wiersza polecenia.

Jeśli to nie pomoże użyj programu MHDD (ale przed użyciem dokładnie zapoznaj się z jego obslugą). Możesz zajrzeć tutaj: http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html


(Tropical290891) #3

Tak chodzi o ten plik i właśnie go usunąłem i nie wiem czy nie po tym mi nie zaczął wolno chodzić i wywalać mi błąd w defragmentacji.


(Agatonster) #4

Mateusz0891 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.