Problem po reinstalacji systemu

Witam.

Mój problem polega na tym że:

Miałem ograniczenie w dostępie do internetu, ponieważ rzekomo miałem wirusa i zostałem odłączony z sieci. Serwisant stwierdzil że ponowne podłączenie jest możliwe tylko po formacie i instalacji nowego systemu.

Jednak nie chciałem stracić wszystkich plików a zależalo mi na czasie, bo musiałem szybko mieć dostęp do skrzynki meilowej…

Więc zamiast robić formata dałem aby zainstalować “świeżą” wersję na już istniejącą. Myślałem że w ten sposób pliki zostaną zachowane, a serwer będzie widzieć nowa wersję instalacyjną i wszystko będzie ok… Jednak nie bardzo;/

Odrazu po instalacji moim oczom ukazał się “czysty windows” bez żadnych sterowników plików itp… Jednak zdziwiłem się gdyż miejsca na dysku było zajętego dokłądnie tyle ile miałem poprzednio z plikami (czyli okolo 50GB) a w folderze Program Files nadal znajdują się uprzednio zainstalowane programy.

Moje pytanie brzmi więc jak odzyskać dostęp do tamtej wersji windowsa aby teraz miec poprzednie pliki i wszystko działało.

czekam na odpowiedź i pozdrawiam!

Należy wyłączyć proste udostępnianie plików, a następnie przejąć folder na własność:

Mój komputer>>Narzędzia>>Opcje folderów>>Widok>>Ustawienia zaawansowane>>wyczyścić pole wyboru Użyj prostego udostępniania plików (zalecane)>>OK.

1.Kliknij PPM na folder, który chcesz przejąć na własność >> Właściwości.

2.Kliknij kartę Zabezpieczenia, a następnie kliknij przycisk OK w oknie komunikatu Zabezpieczenia (jeśli się pojawi).

3.Kliknij przycisk Zaawansowane, a następnie kliknij kartę Właściciel.

4.Na liście Nazwa kliknij własną nazwę użytkownika, nazwę Administrator, jeśli zalogowano się jako Administrator, lub kliknij grupę Administratorzy.

Jeśli chcesz przejąć na własność zawartość folderu, kliknij, aby zaznaczyć pole wyboru Zamień właściciela dla podkontenerów i obiektów.

5.Kliknij przycisk OK.

Jeżeli masz XP Home musisz to zrobić w trybie awaryjnym

:slight_smile:

Ok, tylko że oprócz katalogów Program files i paru innych w Folderze Windows, to reszta plików powiedmzy mp3, filmy gry itp… Są już niewidoczne;/

Gdy przeinstalowałem Windowsa to pulpit i całą reszta wyglądają tak jakby nic nie było. Są tylko podstawowe inkonki Mój komputer kosz moje dokumenty itp Ale nie umiem się dostać do plików które są na dysku jednak nie są wykrywane przez system operacyjny;/

P.S. Znalazłem w katalogu Documents and settings pod swoją nazwa profilu dawne pliki z puplitu ktróre się normalnie uruchamiają i progrmay które zostały na pulpicie nadal działają więc musi być jakiś sposób żeby Windows znów je wykrywał…

Wydaje mi się że to przez wyczyszczenie rejestru… tylko czy idize to naprawic??

administrator sieci nie powinien ci odłączyć internetu, ponieważ to co masz w komputerze jest twoje i tylko twoje i nikogo to nie interesuje. i nie powinien ci kazać instalować systemu od nowa. ale jak nainstalowałeś system, na system to możesz z niektórych programów powyciągać linki na pulpit, ale z większości niebędzie to możliwe i będziesz musiał wszystko poinstalować.

Znalazłem w tych plikach kopię starego rejestru którą kiedyś zrobiłem, otworzyłem i 90% programów działa poprawnie jest na pulpicie i prawie wszystko jest tak jak przedtem :slight_smile: Jedynie z pakietem Office wystąpiły drobne problemy… Usunięcie i ponowna instalacja załatwiły problem :slight_smile:

A co do tego odłączenia od sieci za wirusy i nakazu formatowania to chciałem się dowiedzieć czy mają prawo takie coś robić?? ;/

chyba chciał Ciebie zbawić, abyś mu tyłka nie truł :mrgreen: